'Slecht weer kan boosdoener worden' Kustmarathon met een stoma voor de lange termijn uit te werken ZEELAND 13 scoorde in vier competitieduels niet één keer en bleek toch niet zo'n goede selectie te hebben als de technisch verantwoordelijken hadden gedacht. De kern van de spelersgroep was in grote lijnen in tact gebleven. Van de zestien bes te spelers vertrokken Thomas van den Houten, Jelle de Schrijver, Mattis Persoons en Gert-Jan van Leiden, terwijl Fabian Wilson door een zware knieblessure ook niet beschikbaar was. De spelers die al langer bij Hoek rondlopen kregen onder het regime van Verhoene weinig ruim te om zelf initiatief te nemen. Het leverde geklaag op over de Bel gische oefenmeester, maar nu blijkt dat veel spelers die duidelijk heid en dat keurslijf wel nodig hadden. De overgang van 'King Kenny', zoals zijn bijnaam in de kleedkamer luidde, naar de loss ere Pennings bleek te groot. Pen nings legde de bal meer bij de spe lers maar veel jongens konden he lemaal niet met die vrijheid om gaan. Het moet een les zijn voor de toekomst. Wat voor jongens ha len we binnen? Kunnen ze met te genslagen omgaan? Passen ze in de groep? Want een selectie moet een goede mix zijn van ervaring, werkers, creatieve geesten, sco rend vermogen en aanstormend talent. Spelers halen zonder dat ie mand bij Hoek die ooit met eigen ogen in actie heeft gezien, zoals de afgelopen seizoenen meer maals gebeurde, is uit den boze. Hoek heeft het hoogste budget van alle Zeeuwse amateurclubs maar als het om het samenstellen van de selectie gaat is te vaak spra ke van nattevingerwerk. Scouting Niet voor niets wordt nu ingezet op een betere scouting. De naam van Joost Folmer, in het verleden zeer succesvol bij Kloetinge, is al gevallen om de potentiële aan winsten boven de Westerschelde in kaart te brengen. De blik is daar bij vooral op volgend seizoen ge richt. Maar wat gaat Hoek nog van dit seizoen maken? Met welke trai- ner gaat de club proberen nog een periodetitel te pakken? Zeeuwse trainers met het ver eiste diploma liggen niet voor het oprapen. John de Wolf, die vorig seizoen Excelsior Maas sluis succesvol reanimeerde en in de topklasse hield, is vrij. Daarnaast zal ook de Belgische markt weer gescand worden. Wie er ook voor de groep komt te staan, het wordt een heidens karwei om dit seizoen nog tot een succes te maken. Met een periodetitel op zak is de weg naar de topklasse door de invoering van de Landelijke Divisie weliswaar korter dan voorheen, maar zo'n periodeti tel winnen is makkelijker ge zegd dan gedaan. Voor Hoek is het vooral zaak eerst een keer te scoren en een wedstrijd te winnen. Want an ders wordt de club echt waar Ruud Pennings afgelopen zater dag in Vlaardingen nog niets van wilde weten: het lachertje van de hoofdklasse. Hardlopers, wandelaars en MBT'ers leven allen toe naar de dertiende editie van de Kustmara- thon eind deze week. Ook de men sen er omheen kijken massaal uit naar het evenement. In een zesde lige serie komt een groep volgers aan het woord. Vandaag in deel 4: horecaonderne mer Michael Tempelman (28). Welke binding heb je met de Kustmarathon? „Het gebeurt allemaal voor onze deur. Ik ben mede-eigenaar van eetcafé De Babbel in Zoutelande. De Kustmarathon is voor ons het drukste weekend van het jaar. Het evenement zet Zoutelande op de kaart. Wij zijn daarom bewust sponsor van de Kustmarathon." Hoe ziet je voorbereiding op het weekeinde eruit? „Het begint met voortijdig opbel len van personeel. Meestal is er op die dagen zo'n twintig man aan het werk bij ons. Het is echt een happening. Je hebt dat aantal ook echt nodig om alles tot een goed einde te brengen. Vervolgens be sluiten we in de aanloop of we iets extra's willen. Zoals een tapje op het terras." Hoe staat het met de zenuwen? „De beginnen te komen nu de op bouw is begonnen. Hier kijken we het hele jaar naar uit. In de weken en dagen ervoor neemt de span ning toe. Dit evenement is uniek." Waar ben je bang voor? „Dat het slecht weer wordt. Dat kan echt de boosdoener worden. Je merkt het direct aan de men sen. Dan heeft niemand het naar zijn of haar zin. De mensen blij- 'Soms zie je tijdens het werken een glimp van wat er gebeurt' ven dan ook niet plakken, maar gaan direct naar huis. Als het weer zo wordt als het afgelopen week end, dan wordt het echt een gek kenhuis." Welke herinnering staat je het meeste bij? „Dat is moeilijk uit te drukken. Van de marathon zien we weinig, maar we hebben wel altijd de tele visie aanstaan. Soms zie je tijdens het werken een glimp van wat er thon gebeurt. Je ziet mensen wel of niet de finish halen. De gezichten van de deelnemers laten zoveel zien." Waar kijk je het meest naar uit bij de Kustmarathon? „De gezelligheid. De hardlopers zie je vaak niet. Die zijn helemaal kapot. Wel de familieleden. Je gaat helemaal mee in de sfeer van Zeeuwse vlaggetjes en feestelijkhe den. Na de wandelmarathon zie je de mensen moe binnenkomen en een kwartiertje uitpuffen. Daarna ontstaat er voldoening, opluch ting en gezelligheid. Het vol tooien van de zwaarste marathon van Nederland is niet vanzelfspre kend." land was maar één chirurg die hem kon helpen, maar net in de periode dat hij hulp nodig had, zat de arts in het buitenland. Een oplossing om hem van zijn kwaal af te helpen, was niet direct in zicht. Karin: „We zijn 23 jaar sa men, maar hebben een andere kijk op het leven gekregen. Het was een heel diep dal. Ik heb een eigen kapsalon, maar die moest ik dicht doen. Nadat Martin vier maanden in Amsterdam had gele gen, heeft hij negen maanden op een bed in de woonkamer gesla pen. De deur stond hier de hele dag open, vier keer op een dag liep een medewerker van Zorg- stroom binnen. Soms hoor ik wel eens iemand klagen over een ver koudheidje, daar kan ik met m'n verstand echt niet bij." Wit en mager bekje De man die zes keer een mara thon liep, kon tijdens zijn ziekte nog geen 100 meter lopen. Het eni ge waar hij zich nog net voor kon opladen, was een bezoek aan het bos in Oostkapelle tijdens de Kust marathon, de Kustmarathon die hij zelf zo graag had willen lopen. 'Zodra ik m'n kaken beweeg, beginnen m'n darmen al te werken' Karin: „Met een wit en mager bek je stond ie te kijken." Martin: „Het was emotioneel en behoorlijk klo te." Een dunnedarmstoma werd uit eindelijk zijn redding. „Ik was de perfecte kandidaat. M'n conditie was goed en ik was niet te dik. Toch was het een vieze tegenval ler dat het daarna een jaar duurde voordat ik m'n leven weer kon op pakken. Ook de rest van mijn le ven zal het behelpen blijven. Zo dra ik m'n kaken beweeg, begin nen m'n darmen al te werken. Ik verbruik heel veel calorieën." Wie het verhaal van Daalhui zen hoort, denkt niet meteen aan het lopen van een marathon. Ook echtgenote Karin niet. „Ineens kwam er een mailt je binnen met de mededeling: gefeliciteerd met de inschrijving voor de Kustmara thon. Ik dacht: oh help! Martin had niets tegen me gezegd." „Ja, dat zat al wel een klein beet je in m'n hoofd", geeft hij toe. „Ik voel me goed en mag alles weer doen van de dokter. Ik heb de Kustmarathon vijf keer eerder ge lopen dus weet wat het is. Of ik het als afsluiting zie van een perio de? Misschien wel een beetje, ja." Toch zal het een andere mara thon worden dan anders. „Ik sla weinig voeding op, alles spoelt er snel uit. Daarom heb ik speciale Herbalife-shakes en sportvoeding, die 3000 calorieën bevatten om extra kracht en energie te krijgen boven op mijn normale eetpa troon. Voor en na de marathon neem ik zo'n shake en Karin zal op de mountainbike meefietsen om me onderweg nog een bidon of vier a vijf te geven. Ik zweet waanzinnig veel, dus heb ik ook veel vocht nodig." Van zijn artsen heeft hij toe stemming gekregen om de mara thon te lopen. „In principe kan en mag ik alles weer doen. Oké, ik heb minder buikspieren, dus het kost me veel meer moeite om de duinen over te komen, maar lopen over de weg gaat prima. Voor het abces is het beter dat ik blijf spor ten. Ik ben zo ontzettend dank baar dat er stoma's zijn. Daardoor kan ik m'n leven weer oppakken. Ik wil weer de ouwe zijn en voel me ook weer de ouwe. Daarom wil ik die Kustmarathon zo graag lopen." WOENSDAG 30 SEPTEMBER 2015 alleen bij Pennings Angelo Nijskens 30 januari 2003 Johan Ballegeer 13 oktober 2004 Eric Tetaert 31 oktober 2005 Gaby Demanet 21 maart 2011 Eric Hellemons 19 november 2012 Ruud Pennings 28 september 2015 door Len Wolters Michael Tempelman en Monique Janse van eetcafé De Babbel. Martin Daalhuizen Martin Daalhuizen tijdens een trai ning voor de Kustmarathon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65