Zeeuw in voorprogram Kim Wilde GS pakken oorzaken van fiasco Sloeweg aan BZW: Splitsing Delta is ramp voor Zeeland 4 ZEELAND Olof Sinke moet er nog een beetje van beko men. Jarenlang pro beer je de wereld aan je voeten te krijgen met pakken de, vrolijke en menselijke 'songs'. Op straat, in theaters, op allerlei podia. Met best enig succes. Maar dan opeens komt de vraag: wat dacht je van het voorprogramma van Kim Wilde? Kim Wilde, in derdaad de mevrouw die begin ja ren tachtig wereldhits scoorde met 'Chequered love' en 'Cambo dia', en in 2003 met Nena op nieuw top was met 'Anyplace, anywhere, anytime'. Vorige week woensdag, precies een week geleden nog maar, kreeg Olof vanuit Parijs het defi nitieve jawoord van de Britse zan geres. Ze ziet de Zeeuwse singer- songwriter wel zitten: hij mag morgen, vrijdag, zaterdag én zon dag telkens een half uur spelen voor ze zelf achter de microfoon plaatsneemt. „Geweldig", zegt hij. Hoogste tijd dus om te kijken wie en wat Olof Sinke (45) is. Ge boren in Vlissingen, opgegroeid in Souburg, sinds zijn achttiende woonachtig in Domburg. Dicht bij het strand, dat is niet toeval lig: Olof is een verwoed surfer. En reiziger. Nee, niet getrouwd of 'Gewoon op straat spelen en contact maken met mensen, dat vind ik prachtig om te doen' samenwonend, de 'echte grote liefde' heeft zich nog niet ge meld. Hij is muziekleraar en re- kendocent op het Scalda in Goes. Olof: „De combinatie muziek en rekenen is helemaal niet gek. Als je liedjes schrijft denk je in struc turen, akkoordenopbouw is ook een technische aangelegenheid." In 2013 haalde hij in Den Haag aan het Koninklijk Conservato rium zijn diploma als muziekdo cent. De basis voor zijn muzieklief de ligt thuis. Zijn vader is orga nist in de kerk van Biggekerke. Tot zijn vijftiende kreeg Olof kerkorgelles in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Toen maakte hij de overstap naar de gitaar. Nee, zijn vader vond dat niet erg. Olof: „Kerkorgel is een goede basis. Het is zwaar spelen, en je bent tege lijk bezig met je handen en je voe ten. Toen ik me aanmeldde op het conservatorium zei de toela tingscommissie: 'Piano gaan we wel redden'." Na diverse bandjes ging Olof vanaf zijn vijfentwintigste als singer-songwriter op pad. Onder de naam SOLOF: solo en Olof. Inmiddels doet de naam SO LOF bij menigeen een bel rinke len. Vorig jaar trok hij met zijn Troubatour langs kleine podia in heel Nederland. En vorig week end speelde hij bij een kampvuur tijdens de Fjoertour in Renesse. Over zijn muziek zegt hij: „Aan de ene kant maak ik poppy beach- liedjes, met soms een 'feel' van de Beach Boys. Maar er zijn ook serieuze nummers, over verlies en de mindere kant van het le ven." Singer-songwriter Mark Wilk inson in Australië is een groot voorbeeld. Olof: „Net als hij ge woon op straat spelen en contact maken met mensen, dat vind ik prachtig. Een volle theaterzaal was een droom, die met Kim Wil de nu werkelijkheid wordt. Wat er daarna volgt? Wie weet." SOLOF TOURNEE EN BAND MIDDELBURG. Een betere ver standhouding en communicatie tussen het dagelijks provinciebe stuur en Provinciale Staten moe ten financiële fiasco's als bij de Sloeweg voorkomen. Gedeputeerde Staten hebben gisteren de aanbevelingen uit het rapport Necker van Naem bijna onversneden overgeno men. Necker van Naem onderzocht dit voorjaar waarom de verdub beling van de Sloeweg financieel uit de bocht vloog. Door een aan eenschakeling van nonchalance, blunders en te weinig bestuurlij ke grip wordt dat project in een versoberde versie minimaal 20 miljoen euro duurder dan de be grote 58 miljoen euro. GS staan een permanente dia loog met de Staten in plaats van incidentele rapportages voor. Daarnaast moet er meer project matig worden gewerkt en moet de cultuur veranderen. Nu wil len de Staten soms op de stoel van gedeputeerden gaan zitten. GS opperen hierover een werk conferentie beleggen. De provincie heeft inmiddels een directeur grote projecten en twee projectcontrollers aange steld. Daarnaast is de afdeling fi nanciën versterkt. SAS VAN GENT. Een ramp voor Zeeland. Zo noemt Wies Saman, de Zeeuwse secretaris van de Bra bants-Zeeuwse Werkgeversvere niging (BZW), de dreigende splitsing van energiebedrijf Del ta. Als een Kamermeerderheid vandaag instemt met de Wet Stroom, en die meerderheid is er, moet Delta zijn energie- en netwerkbedrijf splitsen. Dat bete kent dat vrijwel zeker het einde van Delta, dat dan in onderdelen zal worden verkocht. Delta zegt dat splitsing 800 banen kost. Saman moet er niet aan den ken. „Het kost honderden banen en leidt tot een braindrain, want hooggekwalificeerde mensen zul len vertrekken. Dat is na Zalco, Thermphos en Philip Morris weer een klap voor Zeeland." Hij noemt de splitsingswet een 'onding'. „Nederland is gek ke Henkie. Buitenlandse energie bedrijven die hier actief zijn, heb ben gewoon een netwerkbedrijf. Met splitsing maken wij onze Nederlandse energieproducen ten kapot. Ik snap de aandeelhou ders niet. Die hebben gekozen voor Delta als multi utility be drijf. Daardoor bestaat het nog. En nu vinden ze dat het netwerk bedrijf mag worden afgepakt." Brandweer blust autobrand De brandweer heeft gisteroch tend rond negen uur een auto- brand geblust aan de Hyacint- henlaan in Vlissingen. De auto stond geparkeerd naast een woning en vloog vermoedelijk in brand door kortsluiting. Viertal in cel voor vechtpartij Vanwege een vechtpartij op de Klerksweg in Zierikzee zijn gisteren vier mensen aan gehouden en ingesloten in po- liticellencomplex Torentijd. Het incident gebeurde rond 08.50 uur. De mensen kregen onderling ruzie, wat uitmond de in een handgemeen. Er was mogelijk ook nog een mes in het spel. Agenten hielden een 33-jarige inwoner uit Bruinisse en twee vrouwen (33 en 46) uit Zierikzee aan. Rond 11.00 uur werd nog een 30-jarige man uit Scharendij- ke op het politiebureau in Zie rikzee aangehouden. De poli tie doet nog onderzoek naar het incident. Veel rook bij brand autobanden Achter een boerderij aan de Schellachseweg in Gapinge stonden gisterochtend om 11.45 uur vier vrachtwagen banden in de brand. De brandweer van Veere en de brandweer van Seroosker- ke kwamen beide met spoed ter plaatse. De brand ging gepaard met een flinke rookontwikkeling die tot op de A58 bij Middel burg te zien was. Straf voor ontucht met dochtertje De rechtbank in Middelburg heeft de 41-jarige N. M. uit de gemeente Terneuzen een cel straf van drie maanden voor waardelijk en een taakstraf van 240 uur opgelegd. M. bracht op 1 mei vorig jaar zijn toen 2,5 jaar oude dochter tje naar bed en pleegde daar ontucht met haar. Bij die on tuchtige handelingen werd hij door zijn partner betrapt, ontving hij van haar de nodi ge klappen en belde zij de po litie. Tijdens de behandeling van de zaak beweerde M. zich niets van het hele gebeuren te herinneren. Pal na zijn aan houding legde M. bij de poli tie echter een gedetailleerde verklaring af. Overigens trok hij later delen daarvan weer in. Het vonnis was conform de eis. Olof Sinke als singer songwriter SOLOF. foto Els Swart door Jan van Damme Olof Sinke SOLOF verzorgt het voorprogramma tijdens de Nederlandse tournee van Kim Wilde: 1 oktober: De Maagd, Bergen op Zoom, 2 oktober: Theater aan de Pa rade, Den Bosch, 3 oktober: Parkstad Limburg Theater, Heerlen, 4 oktober: Boerderij, Zoetermeer. SOLOF bestaat uit: Olof Sinke - akoes tische gitaar en zang; Brian Quite - gi taar; Jamy Quite - drums; Jordy de Werd - bas. door Frank Balkenende door Frank Balkenende VLISSINGEN ZIERIKZEE GAPINGE MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60