GETEST 4 I GELD&GOI Mijn geld ik Elke week vragen we een streekgenoot het hemd van het lijf over geld. Vandaag kiteboarder Annelous Lammerts (21) uit Sehuddebeurs. door hans puik Wouter I lendriks, hoogleraar diervoeding, hapt, kauwt en slikt er lustig op los om kattenvoer te testen. 'We behandelen een kat bijna als een mens'. Als ik vijfde word bijeen grote wedstrijd, verdien ik zo'n 1000 euro „Minimaal 900 euro. Mijn eerste set, bestaande uit een kite, board, bar, trapeze en wetsuite, kostte 1150 euro. Ik was toen 15 jaar." „Nee, ik werkte als caissière bij Albert Heijn en kon meer uren draaien. Om de aankoop te versnel len heb ik van m'n ouders geld ge leend. Ze wisten dat ik het dankzij mijn bijbaantje snel zou terugbetalen." „In de beginjaren zeker. Ik was vastberaden alles opzij te zetten om te slagen als kiteboarder." „Als je meedoet aan wedstrijden is het noodzakelijk meerdere materia len te hebben. Bij elke windsterkte hoort een andere maat kite. Ik heb zes kites, van zo'n 1500 euro per stuk. Daarnaast heb ik twee boards van rond de 650 euro en een paar bindingen van 500 euro. Alles bij elkaar lopen de kosten aardig op." „Rijk word ik er niet van, maar ik verdien genoeg om er de wereld mee over te reizen. Vorig jaar be taalde ik alles van het prijzengeld. Dat zorgt voor druk, maar dat pakt bij mij goed uit als het gaat om mijn prestaties. Mijn specialiteit, de freestyle, is het belangrijkste onder deel en heeft de hoogste prijzengel den. Als ik vijfde word bij een grote wedstrijd, verdien ik zo'n ÏOOO euro en toen ik recent tweede werd, le verde dat 3000 euro op. Niet het inschrijfgeld van 80 euro, maar de hoge reis- en verblijfkosten maak ten presteren afgelopen jaar nood zakelijk. Doordat ik een sterk jaar achter de rug heb, is mijn sponsor budget gestegen en ervaar ik min der druk." „Een koptelefoon die al het omge vingsgeluid uitschakelt. Een inves tering van 280 euro waar ik erg blij mee ben. Ik trek van het ene conti nent naar het andere, zo ben ik mo menteel voor tweeënhalve maand in Brazilië. Met name in het vlieg tuig is het ideaal je af te sluiten voor de mensen om je heen." „Bijna nooit, maar ik verkoop wel regelmatig mijn kites tweedehands. Ik gebruik ze vaak maar een half jaar en bied ze dan te koop aan. Een kiteset daalt snel in waarde. In een paar maanden gaat er een paar honderd euro van de prijs af. Als ik na een halfjaar nog 600 euro voor mijn kite ontvang, ben ik tevreden." DOOR JEROEN KREULE Chique blikje hoor, de fijne Mousse (mét hoofdletter) van Purina's Gourmet Gold. Gouden wikkel, elegant lettertype en zalmroze randje. Verder een plaatje van een wit schoteltje met daarop twee keurig afgesneden plakjes Mousse. Wie heel goed kijkt, ziet er zelfs iets groens op liggen. Een takje peterselie misschien? Een blikje in elk geval met een verleidelijke uitstraling, be aamt Wouter Hendriks. Hij pakt een bordje en kiepert de inhoud omver. „Doe ook maar de gevogeltepaté van Coshida en de zalmpaté van Oké er bij," zegt Hendriks. Hij kijkt, hij ruikt, hij denkt, hij ver gelijkt. Dan pakt Hendriks mes en vork en begint een beetje te peuren in de drie verschillende maaltjes, op zoek naar de verschillen in structuur. De verschillen zijn miniem. Als Hen driks moet kiezen? Dan gaat hij, vooral vanwege de mooie, zalmroze kleur, voor de Mousse van Gourmet Gold. „Die andere twee zien er net iets grauwer uit, terwijl ze qua voe- ONS PANEL „Vorig jaar had ik best zorgen. Ik moest me nog bewijzen. Inmiddels is dat gelukt en wordt dit het eerste seizoen dat ik geld overhoud aan m'n sport. Bij mijn grootste spon sor Brunotti ben ik bezig met pro ductontwikkeling, marketing en coaching van jonge talenten. Wanneer ik later niet meer op het hoogste niveau kan sur fen, ligt daar mijn toe komst." „Niet veel. Aan het begin van het seizoen heb ik een moun tainbike gekocht. Die werd deels gesponsord, waardoor ik er 600 in plaats van 1000 euro aan kwijt was. Fietsen is een hobby en daarnaast ook een goede training om in conditie te blijven." woensdag 30 september 2015 K HOU NU ZELFS GEU)0VEff Hoe duur is het om te beginnen met kitesurfen? Hebben je ouders in de beginperiode alles gefinancierd? 44 Ging al je geld op aan kitesurfen? Nu je professional bent, heb je vast ho gere materiaalkosten. Ben je tevreden met wat je verdient? Wat is je beste aankoop van de laatste jaren? Koop je wel eens tweedehands spul len? ■BI Kattenvoer WOUTER HENDRIKS is hoogleraar diervoeding aan de Wageningen Universiteit en de Universiteit Utrecht. Hij onderzoekt nu hoe stro effectiever gebruikt kan worden als voeding voor herkauwers. FOTOSH00YCAREMAN Annelous Lammerts reist de wereld rond van prijzengeld. FOTO RODRIGO UNGARO Wat is je grootste zorg op financieel gebied? Heb je nog geld en tijd over voor andere hobby's?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50