Daar lusten de honden... 2 I GE 8? GO Wat kost een huisdier? (bijna) Dierendag Test 1, 2, 3 Mensen beseffen vaak te laat dat een huisdier tijd, ruimte, energie en geld kost Ook last van keuzestress tijdens je zoektocht langs internetwarenhuizen en prijsstunters? Geld&Goed helpt een handje, met deze week een vergelijkend warenonderzoek met hondenvoer. Er is veel te doen over de kwaliteit van dierenvoer. Neem nu hondenvoer. Als we de site uitgelatenhond.nl moeten geloven, nemen de producenten het er niet zo nauw mee. Het spreekt voor zich dat ze er geen verse zee tong, coquilles of lamshaas in stoppen, maar wat er wel in zit is vaak bij de beesten af. Uitgelatenhond.nl testte een dertigtal blikken, pakken en zakken. Ongeveer de helft scoorde een onvoldoende. Veel hondenvoermerken rommelen met de ingrediën tenlij sten. Met technische foefjes proberen ze het per centage vlees op te krikken en de percentages tarwe en rijst - slecht voor de stofwis seling van een hond - te ver lagen door in plaats van kortweg 'rijst' afzonderlijk 'gemalen rijst', 'rijstzemelen', 'rijstgluten' en 'rijstebloem' te vermelden. Volksverlakkerij dus, in goed Nederlands. Uit de uitgebreide test selec teerden wij drie bekende merken uit - qua prijsstelling - het middensegment. FARM FOOD HIGH ENERGY Classic VERVOLG VAN VOORPAGINA Daarbij komt dat maanden na de verwijdering van wat blijkbaar een cyste was, de bult wéér groeit. Een bezoekje aan de vogelspecialist van de Universiteitskliniek voor Gezel schapsdieren in Utrecht is de laat ste strohalm. Een echo (a 220,50 euro) wijst uit dat waarschijnlijk sprake is van een breuk in de buik wand. Een tweede keer opereren is te riskant. Conclusie na maanden van controles en zorgen: zolang de bobbel onze blauwe schreeuwlelijk niet in de weg zit, kan ze tot ze be jaard is ongehinderd door ons huis fladderen. En of we willen afreke nen bij de uitgang. Rekensom Steffie van Horck is directeur van de Koningin Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Ruim 700 euro uitgeven aan een parkietje zal niet iedereen doen. Tot haar spijt komt Van Horck vooral het tegen overgestelde tegen. „Dikwijls ont staan problemen doordat huisdieren ondoordacht en om de verkeerde redenen worden aange schaft. Dit wordt gestimuleerd door (impuls)aankopen via internet, die renwinkels en tuincentra. Het ge volg is dat mensen te laat beseffen dat het verantwoord houden van huisdieren tijd, ruimte, energie én geld kost." €20.000 Volgens Van Horck kunnen mensen met weinig geld die veel thuiszit ten, door bijvoorbeeld ziekte of werkeloosheid, een huisdier een goed leven bieden. „Zo'n dier krijgt alle aandacht. Maar liefde alleen is niet genoeg. Als een dier ziek wordt of een ongeval krijgt, hebben men sen met lagere inkomens vaak het geld niet om een operatie te beta len. Mensen mét geld doen dat an ders: loopt de rekening te hoog op, dan vervangen ze het beestje liever door een gezond dier. We zien vaak dat mensen geen geld hebben voor noodsituaties. Online bieden we in samenwerking met gedragsdeskun digen een dierenspreekuur aan, dat niet is bedoeld voor urgente, medi sche vragen. Toch krijgen we op vrijdagavond mails binnen over bij voorbeeld zwaargewonde cavia's waarvan het pootje half aan het lijfje hangt. Dat alles om de dieren artskosten te vermijden. Wij lezen dat pas maandagochtend, en je wilt niet weten hoe zo'n diertje onder tussen lijdt. Een klein beestje als een cavia lijkt zo makkelijk. Maar wie zo'n beestje een goed leven wil bieden, heeft er ten eerste twee nodig, want het zijn sociale dieren. Cavia's horen in een ruime ren en kosten ongeveer 300 euro per jaar. Mensen vergeten die rekensom te maken voordat ze vallen voor een schattig beestje." Doffe ellende „Wil jij niet gewoon kinderen?" Ik zit met een goede vriend aan de koffie als ik vertel dat mijn vriend en ik een hond willen adopteren. We zijn een jaar verder en er vlie gen inmiddels drie vogels - met bult en al - door ons huis. 'Kan dat wel met de vogels?,' is een andere kreet die bezorgde omstanders sla ken. Na anderhalfjaar zoeken hebben we een geschikt asielhondje gevon den, eentje die met vogels is opge groeid. Het beestje dat ons vanaf de asielwebsite aankijkt is een ver moeide, Chinese naakthond. Naast woensdag 30 september 2015 f* MARK ROOS Prijs per kilo: 62,70 Het hoofdingrediënt van deze brok is ge droogd rundvlees (21 procent); een prima hoeveelheid en beter dan de ge middelde honden- brok. Ook goed: geen bijproducten en vullers. Mais en tarwe zijn tweede ingrediënt, waarmee dit gelijk inhoudt dat dit voer minder geschikt is voor honden met allergieën en ge voelige darmen. -Utiiiuftiuig m- MHidc Jp i pc ui rfclpri! Cuciftcw trod fn' dap DE PIUS VAN dierenliefde -x HOND Aanschaf üK. J rashond: €1000, niet-rashond: €500, asielhond: €250 Basisartikelen (riem, mand, bench, speelgoed, kleding etc.): €3200 Voer: afhankelijk van kwaliteit, leeftijd en grootte hond €420 per jaar Castratie/sterilisatie: €l75-€350 Dierenartskosten (minus grote operaties/ behandeling ziekten/ ongevallen): €310 per jaar Trimmen (afhankelijk van vachtsoort): €100 per jaar Euthanasie (afhankelijk van grootte hond): €50-€200 Cremeren/begraven: (afhankelijk van grootte hond): €I75-€I500 Overige (cursus, pen sion, belasting): €5000 Kosten per jaar (exclusief aanschaf): €1600 Kosten totaal (afhanke lijk van ras, hoe kleiner hoe ouder): €19.200 ®KAT Aanschaf raskat: €200-€l000, asielkat: €80 Basisartikelen: €2250 Voer: €475 per jaar Castratie/sterilisatie: €60-€l20 Dierenartskosten (minus grote operaties/ behandeling ziekten/ ongevallen): €150 Euthanasie: €50 Cremeren/begraven: €I75-€I000 Overige (pension, oppas): €5000 Kosten per jaar (exclusief aanschaf): €1000 Kosten totaal: BRON: KONINGIN SOPHIA-VEREENIGING EOT BESCHERMING VAN DIEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48