In vijftien jaar al tien trainers gestruikeld f Martin Daalhuizen loopt Hoek moet er eindelijk eens in slagen een visie 12 Middenvelder Vandepitte drie weken niet inzetbaar bij Hoek Museeuw naar Terneuzen Hoofdklasser heeft hoogste budget van alle Zeeuwse clubs maar het technisch beleid is nog te vaak nattevingerwerk. Bij hoofdklasser Hoek hoeven ze de komende weken niet op Reguillo Vandepitte te rekenen. De 26-jarige middenvelder viel zaterdag in het uitduel met Zwa luwen (3-0-nederlaag) kort na rust uit. Onderzoek heeft uitge wezen dat Vandepitte een scheurtje in een enkelband heeft, waardoor hij minimaal drie weken buitenspel staat. In het duel met Zwaluwen viel ook Renzo Roemeratoe gebles seerd uit. De van Sparta overge komen Souburger heeft last van zijn enkel. De pas net weer fitte Rahim Abdul haakte maandag tijdens de training af, omdat de Ghanese spits opnieuw last had van zijn knie. Rechtsback Sascha Beshliaha klaagde over zijn ham string. Hoek speelt zaterdagmiddag op eigen veld tegen ASWH. Van Stevendaal dwingt promotie af Robert van Stevendaal uit Vogel waarde heeft een persoonlijk doel bereikt. Vooraf aan de nationale voorwedstrijden in het kader 57/2 eerste klasse had de Zeeuws Vlaamse biljarter maar één wens, promotie. Na vier gewonnen par tijen kwam hij uit op 28.57 gemid deld ruim over de grens van de hoofdklasse (25.00) en ook vol doende voor promotie naar de grote tafel in het 47/2. Stevig pak slaag Bottles/De Parel De driebanders van Bottles/De Pa rel uit Sas van Gent kregen in de derde divisie een stevig pak slaag van Hoondert/De Waard: 8-0. Alleen Luc Wulfranck bood enige tegenstand van betekenis voor de Sasse formatie, ook al moest ook hij het hoofd buigen, 35-31 tegen Piet Koek. Voor Theo Platjouw, Peter Snelders en Carlo van Dam viel er niets te rapen; zij werden weggespeeld. Sport kort De naam van Ruud Pen- nings was de volgende die aan de lange lijst met bij Hoek ontslagen trainers is toe gevoegd. De komende tijd zal blijken of het besluit het ge wenste effect oplevert. Belang rijkste vragen zijn nu of de hoofdklasser een waardige op volger kan vinden en of de club er eindelijk eens in slaagt een visie voor de lange termijn uit te werken. Want de slechte re sultaten van de afgelopen tijd vallen echt niet alleen Pen- nings aan te rekenen. Het grote probleem bij Hoek is dat nooit iedereen op één lijn te krijgen is. Veel te veel mensen wil len wat te vertellen hebben en houden zich vaak vooral met za ken bezig die niet tot hun taken pakket behoren. Het blijft ook vreemd dat de selectie volledig on der de sponsorstichting valt, ter wijl de technische staf onder het bestuur van de club valt. Natuur lijk is er wel overleg tussen beide organen maar dat leidt niet altijd tot een eensluidend besluit. Toen Kenny Verhoene in de cember 2014 aangaf aan het einde van het seizoen te vertrekken, zong de naam van Pennings al rond in Hoek. Rien van Meeren- donk, de voorzitter, was een groot voorstander van zijn komst en leg de de oefenmeester uit Vlissingen vast. Ook op aanraden van vooral de Nederlandse spelers, die na tweeënhalf jaar onder de 'strenge' Verhoene een ander type wilden. De aanstelling van Pennings werd echter niet door iedereen ge steund. De nieuwe trainer begon met een achterstand en had nogal wat scepsis te overwinnen. Voorbereiding Dat Hoek tot half juni meestreed om lijfsbehoud in de topklasse en de finale van de landelijke beker haalde, was achteraf gezien niet in het voordeel van Pennings. Hij be gon bewust later aan de voorberei ding, om de spelers fris terug te krijgen. In de - kortere - voorberei ding liep het vervolgens ook nog eens niet naar wens. Hoek verloor oefenpotjes tegen Berlare en Pete- gem, in de KNVB beker was EW met 0-1 te sterk. De bekerderby te gen Kloetinge eindigde in een ge lijkspel (1-1). De maand augustus zorgde voor ongenoegen, in september werd het er niet beter op. Hoek maakte een lusteloze indruk, Ruud Pennings is de tiende trainer deze eeuw die voortij dig vertrekt bij Hoek. De één uit eigen beweging, de ander op initiatief van de club. Acht van de tien trainers vertrok ken in een periode van negen jaar, tussen 2003 en 2012. Een erfelijke afwijking aan zijn darmen be zorgde Martin Daalhui zen (49) vreselijke pij nen. Maandenlang lag de Aagtekerkenaar vorig jaar in het ziekenhuis in Amsterdam, continu verdoofd door morfine en andere pijnstillers. Nadat hij ook nog een bekkenholteontste- king opliep en er een operatie mislukte, zag de toekomst er heel somber uit. Totdat een ileostoma (voor de dunne darm) zijn leven redde. Met die stoma staat hij zaterdag aan de start van de Kustmara thon. Alsof het de normaalste zaak van de wereld is. Want me delijden is wel het laatste wat Daalhuizen wil. „Het moet geen huilverhaal worden", waar schuwt Daalhuizen voordat het interview begint. „Ik voel me niet zielig en sta heel nuchter in de situatie, zet dat er maar in." De toon is gezet. Dat hij de Kustmarathon gaat lopen met een stoma en dat zijn buik vorig jaar nog twee keer van onder tot boven is opengesneden, vindt hij zelf eigenlijk helemaal niet zo bij zonder. Laat staan om daarmee in de publiciteit te treden. Echtge note Karin valt bij. „Martin is een ijskoude. Met doorgaan bereik je het meest, is zijn motto. Hij houdt er niet zo van om in de be langstelling te staan, maar ik denk dat zijn verhaal anderen wel kan inspireren om te blijven vechten in moeilijke tijden. En dat je ook na een periode van el lende het leven weer moet zien op te pakken." Want een periode van ellende was het. Liefst 58 keer pendelde Karin heen en weer tussen Aagte- kerke en Amsterdam om haar man daar in het ziekenhuis te be zoeken. „Het aantal opnames is niet meer te tellen", vertelt ze. „Zelfs twee keer midden in de nacht ben ik achter een ambulan ce aan naar Amsterdam gereden." Polyposis Boosdoener was de erfelijke aan doening polyposis, waarbij vele poliepen in de dikke darm voor komen. „Op mijn achttiende is m'n dikke darm er al uitgehaald", vertelt Martin, die mede-eige naar is van een aannemingsbe drijf in de wegenbouw (Infra). „Tot op heden ging het goed, maar de poliepen zijn teruggeko men. Daar kwam nog een bek- kenholteontsteking bij, die nau welijks te bestrijden viel. Het le verde een abces op, die de bron van alle ellende werd." De Walchenaar kende zoveel pijn, dat hij het leven even niet meer zag zitten. Wekenlang ging hij door een diep dal. In Neder- Sport sport@pzc.nl TERNEUZEN TERNEUZEN. Johan Museeuw luistert begin volgend jaar in Terneuzen de derde editie van het wielercafé Leve de Koers op. De Belgische oud-wereldkampioen (1996) komt in Porgy en Bess vertellen over zijn carrière, met speciale aandacht voor de Ronde van Vlaanderen, die hij drie keer won. Deze klassieker bestaat in 2016 honderd jaar en daarop haakt Leve de Koers in. Ook de oud-renners Hennie Kuiper en José de Cauwer komen langs. Morgen begint de kaartverkoop, foto ANP ROOSENDAAL KWADENDAMME ZIERIKZEE Broersen en Rietveld naar Zierikzee Precies op het mo ment dat zaterdag tus sen Burgh en Zoutelan- de de Kustmarathon wordt gelopen, komen twee topmeerkam- pers een clinic geven in Zierikzee. Het gaat om Nadine Broersen (foto) en Pelle Riet veld. Zij zijn van 10.00 tot 14.00 uur op de baan van AV Delta Sport te vinden. Broersen is de bekend ste. Zij werd vorig jaar wereldkampioene in door. Afgelopen zo mer kwam ze bij het WK outdoor in Peking uit op de vierde plek. Voor de net niet ge heel fitte Rietveld zat deelname aan het WK er niet in. In 2013 deed hij wel mee. WOLPHAARTSDIJK Veerse Meer bokaal WSV Wolphaartsdijk is de te kloppen vereni ging bij de Veerse Meer bokaal die ko mend weekeinde op het spel staat. Dit zeil- evenement is een ge zamenlijke inspanning van de watersportvere nigingen aan het Veer se Meer. Het wordt voor de zesde keer ge houden, ditmaal bij de Royal Yacht Club Bel gium (RYCB) te Wolp haartsdijk. Elke vereni ging mag zijn beste twee teams inschrij ven in de strijd om de bokaal. Watersportver eniging Wolphaarts dijk heeft de vijf voor gaande edities gewon nen. Schuld ligt echt niet door Barry van der Hooft Naam van de trainer en datum van vertrek Frans Vermeulen 25 september 2000 *3 v Eddy Mestdagh 10 april 2006 Wim Hofkens 18 augustus 2007 Jan Verdeghem/Paul Telussa 12 april 2010 door Maurice Steketee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42