Wetenschapsagenda: 11.700 vragen inbreng provincie in nationaal wetenschapsproject ZEELAND 9 formatie over hun klanten. Daar kun je van alles mee doen. Het gedrag van consumenten is een bron van onont gonnen informatie. Dat kan een enorm project opleveren waar heel veel partijen in zijn geïnteresseerd. Dat soort samenwerkingsverbanden la ten zich heel goed inspireren door wat de Wetenschapsagenda aan dwarsver banden legt. De agenda is een mooi in strument om perspectieven naar de toekomst te creëren. Dat gaat naar mijn stellige overtuiging de komende maanden ook gebeuren." „Ik hoop dat ook andere landen gaan zeggen: dit heeft wel wat. Mijn stout ste droom is dat alle Europese landen daaraan meedoen. Dan krijg je nog eens dertig keer zoveel vragen. Wie weet gaan we dat ooit nog meemaken: een Europese Wetenschapsagenda, op deze manier tot stand gebracht." De Nationale We tenschapsagenda is tot stand gekomen op initiatief van het mi nisterie van Onder wijs, Cultuur en We tenschap. Dat wil dat de wetenschap zich nog sterker dan voor heen gaat richten op grote maatschappelij ke vraagstukken en uitwisseling van ken nis. Een 'kenniscoalitie' - bestaande uit onder meer universiteiten, hogescholen, universi tair medische centra, wetenschappelijke in stituten, VNO/NCW en MKB Nederland - heeft opdracht gekre gen in een 'open en transparant' proces de Wetenschapsagenda te ontwikkelen. De verantwoorde lijkheid ligt bij een stuurgroep onder lei ding van de hooglera ren Beatrice de Graaf en Alexander Rin- nooy Kan. Iedereen kon tot mei 20x5 vragen aan dragen voor de We tenschapsagenda. Dat leverde in totaal 11.700 vragen op. Jury's hebben on der regie van de Ko ninklijke Nederland se Akademie van We tenschappen de inge diende vragen beoor deeld. Zij bekeken of de vragen uitdagend en kansrijk zijn voor de Nederlandse we tenschap en of ze niet al eerder beantwoord zijn. De vragen zijn ge bundeld in 248 over koepelende vragen, die in juni zijn bespro ken tijdens conferen ties in Den Haag. De stuurgroep maakt vervolgens een definitieve selectie van vragen en groe peert deze binnen een aantal thema's. Het aantal overkoepe lende vragen is inmid dels teruggebracht tot 140. Eind november 2015 wordt de Natio nale Wetenschaps agenda gepresen teerd. Twitter Fer @zoietsalsblauw Alsjeblieft, laat 'sjoe- melsoftware' in vre desnaam Woord van het laar worden! #Volkswagen @taalmissers @Taaldieren Meest gelezen Instagram Zijn Zeeuwen nuchterder dan mensen uit de rest van het land? En heb je hier iets aan? Is het eten van Zeeuwse mossels gezond en waarom? Wat is de kwaliteit van lucht, zeewater en drinkwater in Zeeland, in vergelijking met andere provincies? Welke voorzieningen zijn van belang bij voor de leefbaarheid in gebied met dalende en vergrijzende bevolking? Delta Gasservice heet voortaan... ]Kemkens WOENSDAG 30 SEPTEMBER 2015 komen op de agenda Krijgt de wijze waarop de Wetenschaps agenda is opgesteld navolging? fotoThinkstock Sinds vorige week bekend werd dat Volkswagen heeft gesjoemeld met de uitstoot van schadelijke stoffen van de auto's met een dieselmotor is 'sjoemelsoftware' een populair woord. Een goede kanshebber voor het Woord van het Jaar, zo hoopt deze twitteraar. 1. Voorzitter vv Terneuzen ver ongelukt bij Sluiskil 2. Tweede Kamer wil dat Delta splitst, PvdA wil onderzoek com pensatie banenverlies 3. Juf Annet ziet alle kinderen 4. Hoogste springtij sinds acht tien jaar 5. Hoek zet trainer Pennings en assistent De Jonghe op straat 'Sefanja helpt opa en oma met het wassen van de pompoenen, want dit jaar zit er veel slik aan.' Dat schrijft Angela Oele, die de ze foto met ons heeft gedeeld. Heeft u ook een mooie foto waarbij kleurige pompoenen het ultieme herfstgevoel weer geven? Deel die dan met ons via pzc.nl/foto of tag 'm op In stagram met #pzcfoto. Kijk op www.pzc.nl of O GPpzcredactie fi facebook.com/depzc GPpzcredactie www.kemkensaangenaam.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39