Nieuw studentenhuis bij NS-station Nieuwbouw en renovatie woningen Oostkapelle nog een jaartje sportdorp WALCHEREN 7 Of je nou worstelt met je belastingpapieren of je gezin kan wat coaching gebruiken; mensen met problemen kunnen terecht bij Het Hulppunt in Vlissingen. Ze kunnen er nog fitnessen ook. Het Hulppunt zit in het voor malige makelaarskantoor in de Glacisstraat. Het pand wordt mo menteel verbouwd en gaat eind november open. Aan het roer staat Sarina van Tolen - tante Saar voor intimi. Een struise Amster damse uit Kruiningen die strooit met koosnaampjes en haar leven lang niets anders doet dan zorgen. Voor haar zieke moeder en kleine re broertjes en zusjes tijdens haar tienerjaren en de 35 jaar erna als hulpverleenster in thuiszorg, jeugdzorg, armoedebestrijding, ouderenzorg, noem maar op. Die ervaring wil ze bundelen 'Bij ons hoefje niet tien keer hetzelfde verhaal te doen bij tien verschillende mensen' in Vlissingen, waar ze jarenlang heeft gewoond. „Daar is mijn doel groep massaal aanwezig. Echt, je weet niet half hoeveel mensen er tussen wal en schip vallen. Jonge ren die niet aan een baan komen, ouderen die zorg ontberen, niet-Nederlanders die niet weten waar ze moeten wezen. Met mijn ervaring ben ik een goede schakel in budgetbewaking, conflictbe middeling en zorg en welzijn." Het Hulppunt doet ze samen met Dave Boegborn, die ze een paar jaar geleden zelf op weg heeft geholpen. „Ik had geen baan en dus geen inkomen en dus geen huis en dus geen uitkering", ver telt hij. „Daar kwam ik niet uit. Sa men met Sarina heb ik alles op een rijtje gezet. We bleken het goed te kunnen vinden en ze kon mijn ervaring bij Emergis en het Witte Huis goed gebruiken. Nu werk ik hier. En ik heb weer een woning." Het initiatief is niet het enige hulppunt, zeker niet in Vlissin gen. „Maar wij zijn net even an ders", beweert Tolen. „Persoonlij ker en laagdrempeliger", zegt Boegborn. „Bij ons hoefje niet tien keer hetzelfde verhaal te doen bij tien verschillende men sen. Hier heb je gewoon Dave en Sarina en die zijn er altijd." Het centrum gaat zeven dagen per week open, van negen uur 's ochtends tot acht uur 's avonds. Minima kunnen er lowbudget fit nessen en daklozen kunnen er een postbus huren. Dat laatste wordt een belangrijke inkomsten bron, vertelt Tolen. Waar ze het verder van doet? „Particuliere bij dragen, donaties, persoonsgebon den budgetten, subsidies. Jazeker, subsidies. Sportbijdragen voor minderbedeelden, langdurigheids uitkering; er is nog genoeg hoor. Maar het gaat ons erom dat we mensen weer op het rechte spoor krijgen. Dat ze hier een veilig en warm huiskamergevoel vinden." Het nieuwe studentenhuis is no dig door de komst van de HZ naar Middelburg (in het oude ge bouw van de provincie aan het De projectsubsidie die Sportdorp Oostkapelle de afgelopen twee jaar ontving, liep afgelopen voor jaar af. Zowel initiatiefnemers Wilfred Koole en Alwin Don als de gemeente Veere willen het Groenewoud) en door de uitbrei ding van het UCR met een twee de college. „Dat levert 1800 nieu we studenten op: 1200 voor de Delta Academy van de HZ en 600 voor de UCR", verklaart Dekker. „Gezien die aantallen hebben we dus nog wel meer uitdagingen voor goede huisvesting." Daarom is de afgelopen maan den nagedacht over locaties voor nieuwe studentenhuisvesting. „Die bevinden zich in de ring sportdorp geen stille dood laten sterven. Koole en Don bouwen in ieder geval de samenwerking tus sen sportverenigingen, scholen en diverse organisaties verder uit. De stuurgroep die zich bezig hield met de opzet en uitvoering van het sportdorp (sportverenigin gen, ondernemers, gemeente, ba sisscholen, FysioVeere, Stichting Welzijn Veere en SportZeeland) blijft eveneens bestaan om nieu we activiteiten te ontplooien en te ondersteunen. De sportdorpcoach kan dus blij- rond de binnenstad", zegt Dek ker. Volgens de wethouder wor den al gesprekken gevoerd met in vesteerders en beleggers over (nieuwbouw van) studentenwo ningen. De locatie aan de Kanaalweg was jarenlang in beeld voor de bouw van nieuwe kantoren en ap partementen. Dat mislukte ech ter, mede door de economische crisis. De kavel ligt daarom braak en wordt gebruikt als tijdelijk par- m - 1 ven, zij het met zo'n drie uur min der. Het budget van 7500 euro, wordt gedekt door Rijk (40 pro cent) en gemeente (60 procent). Oostkapelle was het eerste Zeeuwse sportdorp. Clinge volgde keerterrein. Op een deel zijn over nachtingsplaatsen voor campers gemaakt. Over de toekomstplannen van HZ, UCR en de gemeente wordt vanavond meer verteld tijdens een informatiemarkt in de Bur gerzaal van het stadhuis. Die is bedoeld om raadsleden bij te pra ten over de ontwikkelingen, maar ook andere belangstellen den zijn welkom. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. begin 2014 en Burgh-Haamstede een aantal maanden later. Sint Phi- lipsland is sinds mei sportdorp. Wilfred Koole is binnen de ge meente ook combinatiefunctiona ris voor de Primas- en Archipel scholen. Een van zijn projecten is de SportDoeMee-pas. Leerlingen van de groepen drie tot en met acht kunnen bij dertig sportver enigingen meetrainen en kennis maken met diverse takken van sport. Naast de Veerse sportvereni gingen doen ook clubs uit Vlissin gen en Middelburg mee. ARNEMUIDEN. Woningbouwvereni ging Arnemuiden gaat de komen de drie jaar 1,4 miljoen euro stop pen in onderhoud van de huizen die de vereniging verhuurt. Ruim een derde van dat geld, 500.000 euro, is bedoeld voor betere isola tie van de woningen. Dat staat in prestatie-afspraken die de woningbouwvereniging heeft gemaakt met de gemeente Middelburg. De afspraken zijn een vervolg op de woonvisie die de gemeente zelf heeft vastge steld. Op basis van die visie is met Woningbouwvereniging Arnemui den vastgelegd wat tot en met 2017 aan het woningbezit van de vereniging moet gebeuren. Het gaat onder meer over betaalbaar heid en kwaliteit van de 376 wo ningen van de vereniging. Ook is een afspraak gemaakt over nieuwbouw. Woningbouw vereniging Arnemuiden zal 1,2 tot 1,4 miljoen euro investeren in de bouw van vijftien sociale huurwo ningen in het plan Hazenburg 2 in Arnemuiden. WOENSDAG 30 SEPTEMBER 2015 Tante Saar krij gt een kantoor Dave Boegborn en Sarina Tolen gaan Het Hulppunt in Vlissingen samen runnen, foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers Dave Boegborn, hulpverlener door Maurits Sep MIDDELBURG. Aan de Kanaalweg in Middelburg, tussen het station en de Schroebrug, moet een nieuw studentenhuis komen met 250 kamers. Dat zegt wethouder van onderwijs Chris Dekker. door Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE. Sportdorpcoach Wilbert Koole kan nog een jaar doorgaan. Om de toekomst van Sportdorp Oostkapelle te waarbor gen, wil de gemeente Veere de in zet van de coach verlengen. Wilbert Koole door Maurits Sep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37