70% TO0S Zeeuwen negatiefst over gezondheidszorg Alleen vervolging van eigenaar Checkpoint Genoeg handtekeningen tegen de hobbyjacht De Quinoa Clash r 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Een alcoholverbod voor jongeren heeft geen zin. Uw Mening ONEENS paul klisters Afsluiting marathon Provincie loost stemmen logo CS wuiven claim N62 weg woensdag Guido van der Heijden Het was toch wel een van de gekste nieuw tjes van de afgelo pen week. Het volk keerde zich tegen het hipsterdom. Althans zo werd het naar een kort radio-item ver taald. In de Oost-Londense wijk Shoreditch demonstreerden hon derden tegen het Cereal Killer Ca fe; een zaak waar mensen - heel kek - uit een enorm assortiment ontbijtgraan kunnen kiezen. Vijf pond voor een kommetje Cornfla kes, Brinta of Fruitloops. Vijf minuten trekken aan hendel, gestoom en gesis: een piepklein bakkie pleur Mijn ex en ik gaven onze grotere meningsverschillen altijd allitere rende veldslagnamen. Zo streden we ooit de Ontbijt Oorlog, de Co la Commotie en het Trouwfeest Treffen. De rel in Londen hadden we zonder enige twijfel direct de Quinoa Clash gedoopt. Verf en cornflakes vloog er door de lucht. Waarom haalde dit onno zele zaakje de woede van de men sen op de hals? De voornamelijk arme bewoners van de wijk wilden een einde aan de 'gentrification' van de wijk; de verhipsterisering van hun straten. Kakineus hip doen met zoiets doodordinairs als een schaal Corn flakes. Vijf pond vragen voor een ontbijt in een hip zaakje terwijl de omwonenden net rond kun nen komen. De gewone arme Londenaren wa ren het gewoon zomaar ineens kotsbeu. Liever een betaalbare su permarkt in de wijk dan alwéér zo'n huppelkutterig zaakje, waar trendy types, onder het mom van 'lekker hip in de volksbuurt" plaat jes van een bord duurbetaalde Cornflakes op Instagram zetten. Zo bestelde ik een dag later op een soort lifestylebeurs een tas koffie. De barista leidde me als een deskundig gids door een rijk gamma van koffiebonen. Vijf mi nuten trekken aan hendel, ges- toom en gesis: een piepklein bak kie pleur. Natuurlijk met rietsuiker. En terwijl hij in de weer was met mijn bestelling, dagdroomde ik weg naar die Londense wijk. Ik zag de koffiebonen al vliegen. Willem-Alexander heeft het goed gedaan bij de VN I toosenhenk.nl O VEEL MENSEN BLUFFEN TIJDENS SOLLICITATIE WAAR WAS JE DAN PRECIES VERANTWOOR&EUJK VOOR BIJ VOLKSWAGEN/ ZEI JE Het dorpshart van Zoute- lande gaat in het Kustmara- thonweekeinde dicht: De Langedam bij de kruising met de Duinweg, Langst raat, Zuidstraat, Timmer manstraat, Smidstraat en Willibrordusplein op vrij dag van 16.00 tot 21.00 uur; zaterdag tussen 6.30 en 18.00 uur en zondag van 14.00 tot 18.00 uur. De N288 vanaf de rotonde We- rendijke tot hotel Zuider duin op zondag voor door gaand verkeer en de Noor- dendolfer-Bosweg voor in komend verkeer. De provincie gaat enkele honderden stemmen die op één van de zes poten tiële, nieuwe logo's zijn uit gebracht, weggooien. Tot nu toe is 6100 keer ge stemd, maar daar zitten honderden stemmen bij van slechts enkele perso nen. Zeeuwen kunnen op de site van de provincie zes logo's aanvinken. Optie 3 gaat met 54 procent aan kop: een moderne leeuw met de tekst provincie en Zeeland er naast. Op 6 ok tober maken GS een keuze. De provincie voelt zich niet aansprakelijk voor de schade die Heros Sluiskil lijdt doordat bij de verdub beling van de Sloeweg (N62) minder bodemas kon worden benut voor op hogingen. Nieuwe milieu regels en een veto van Rijkswaterstaat beperkten de inzet van bodemassen. Heros stuurde de provincie een brief, maar die sloot geen contract en verwijst naar aannemer Boskalis. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl Dit blijkt uit een merkenonder- zoek van Hendrik Beerda Brand Consultancy onder 6850 respon denten. Zeeuwen zijn het minst tevreden met de gezondheids zorg in hun provincie. Van de twee ziekenhuizen in Zeeland heeft de bekendste, het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis, geen ster ke naam onder de Zeeuwen. De negatieve berichten over de fi nanciële situatie van het zieken huis zet de reputatie van het Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis waarschijnlijk verder onder druk. Na het ADRZ volgen ZorgSaam Zeeuws Vlaanderen en het Erasmus MC als zieken huizen met de sterkste reputatie in Zeeland. Het ontbreken van academische en gespecialiseerde ziekenhuizen zal ook meespelen bij de magere beoordeling van de Zeeuwse zorg', aldus merkad- viseur Hendrik Beerda. 'Groningers zijn daarentegen buitengewoon enthousiast over de gezondheidszorg in hun pro vincie. De trots op het UMCG is groot en ook voor het Martini Ziekenhuis bestaat veel waarde ring. Nederlanders denken vol gens Beerda sinds 2013 positiever over de kwaliteit van de medi sche zorg en de deskundigheid van de artsen. Na jaren van afne- Nederlanders denken sinds 2013 positiever over de kwaliteit van de zorg en de deskundigheid van de artsen. mende waardering groeit het ver trouwen in artsen en verpleeg kundigen. En mede door de vele nieuwbouwprojecten en renova ties worden de ziekenhuisgebou wen ook beter beoordeeld, con cludeert merkadviseur Hendrik Beerda. Toch voelen mensen zich minder welkom. En dus moet de gastvrijheid worden ver beterd, net als de informatievoor ziening en het ziekenhuiseten. TERNEUZEN. Het Openbaar Minis terie zet de vervolging van ne gen medewerkers van de voorma lige coffeeshop Checkpoint in Terneuzen niet door. Het heeft, aldus raadsman Martijn van der Want, het cassatieverzoek tegen die negen ingetrokken. Het pro beert nog wel Checkpointeige- naar Meddie Willemsen en zijn bedrijf Chess BV te vervolgen. Het Amsterdamse gerechtshof besliste juli vorig jaar dat het OM gedeeltelijk ontvankelijk is in de vervolging van Check point. De coffeeshop hield zich volgens de raadsheren aan de ge- doogvoorwaarden, ook toen er dagelijks duizenden klanten kwa men. Willemsen en zijn mede werkers zijn alleen schuldig aan de opslag, buiten de werkvloer van de shop, van vele kilo's hen nep. Ze werden daar echter niet voor vervolgd. De politie deed invallen in 2007 en 2008 in de shop. Na de laatste inval werd Checkpoint ge sloten en de medewerkers en Willemsen vervolgd, onder ande re voor deelname aan een crimi nele organisatie. In eerste instan tie werden allen schuldig bevon den door de Middelburgse recht bank. In hoger beroep bij het hof in Den Haag volgde een niet ont vankelijk voor het OM. Het Am sterdamse hof nam dat gedeelte lijk over. Van der Want: „De me dewerkers zijn vooral blij dat ze nu niet meer aangemerkt kun nen worden als leden van een cri minele organisatie." Cassatieverzoek tegen personeel ingetrokken. SCHERPENISSE. Het burgerinitia tief tegen de hobbyjacht heeft ge noeg handtekeningen opgehaald om het onderwerp op de agenda van Provinciale Staten te zetten. Ruim 625 inwoners van Zeeland hebben hun steun betuigd. De verantwoordelijkheid voor de jacht komt bij de provincies te liggen. Een wetsvoorstel hiertoe ligt bij de Eerste Kamer. Vooruitlo pend hierop werd in Zeeland en andere provincies een burgerini tiatief begonnen. In Zeeland kan iedere burger een onderwerp op de agenda van Provinciale Staten plaatsen als hij tenminste 500 handtekeningen weet te verza melen. In Nederland zijn vijf diersoor ten vrij bejaagbaar: houtduif, haas, konijn, wilde eend en fa zant. 215 reacties ZOUTELANDE MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG Peter van Berkel populair op kunstbeurs Amsterdam Kunstschilder Peter van Ber kel uit Middelburg (58) is tweede geworden in de strijd om de publieksprijs van de ADAF (Annual Dut ch Art Fair) in Amsterdam. De ADAF is een beurs waar aan dit jaar 200 kunstenaars aan mee deden. Van Berkel maakt impressionistisch werk. Hij heeft een galerie in Middelburg. door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. Zeeuwen zijn het het negatiefst over de gezondheids zorg in hun provincie. Slechts 41 procent vindt het aanbod van ge zondheidsvoorzieningen goed. Het Admiraal De Ruyter Zieken huis is het bekendste ziekenhuis in de provincie, maar de reputatie is mager. door Emile Calon www.stopdehobbyjachtzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2