Splitsing is einde DELTA! 55 Bisdom zorgt voor droevig einde van kinderkoor Zeeuwse jongeren drinken stevig door, ondanks het drankverbod Ontdek Midden-Duitsland Puntenstelsel wordt aangepast Dit is mijn hof is boek van maand Ontdekking biedt blinden Duizenden huurders die meer betalen dan de maximaal toegestane huurprijs, krijgen huurverlaging. In Geld&Goed Wat kost dat nou, zo'n huppelende pup? Wat gaat u missen als de politiek dit doorzet? DELTA ROTTERDAM. Door een aanpassing van het puntenstelsel waarmee de huur wordt berekend hebben en kele duizenden huurders vanaf volgende maand recht op een ver laging van de huurprijs. Dat recht moeten ze zelf halen: woningcor poraties en commerciële verhuur ders zijn niet verplicht het initia tief voor zo'n bijstelling te nemen. Enkele grote corporaties hebben besloten om aan de hand van de nieuwe regels de huurprijzen al vast zelf te herberekenen, blijkt uit een rondgang van deze krant. Woningcorporaties en verhuurders zijn niet verplicht zelf de huur te verlagen. Dit kan huurders een voordeel op leveren van enkele centen tot wel 200 euro per maand. Woonstad Rotterdam zal een huurverlaging doorvoeren bij 2500 huurwoningen. Het gaat om een maandbedrag van een paar cent tot 90 euro. Bij Mitros in de regio Utrecht zijn er 1838 'gelukki gen': hun huur kan worden ver laagd met wel 200 euro. Staedion in omgeving Den Haag berekent 1415 huishoudens tot 45 euro min der. Woningcorporatie Portaal met 56.000 woningen in Nijmegen, Arnhem, Amersfoort, Utrecht en Leiden gaat de herberekening van de huurprijzen nog uitvoeren, zegt een woordvoerder. Wat de Woonbond betreft moe ten alle verhuurders in de sociale sector het voorbeeld van deze cor poraties volgen. De bond roept huurders op niet af te wachten maar zelf een check te doen op de site van de Huurcommissie of een verzoek tot huurverlaging in te dienen bij de verhuurder. „Huur ders moeten er niet van uitgaan dat de verhuurder automatisch de huur verlaagt", zegt woordvoerder Marcel Trip. Emeritus hoogleraar Hugo Prie- mus aan de TU Delft beaamt dat. „Corporaties zijn niet verplicht dit te doen en zullen nu ijverig aan het rekenen zijn. Door zo'n huurverlaging kunnen zij op jaar basis vele honderdduizenden eu ro's aan inkomsten mislopen. De ene corporatie kan dat financieel beter hebben dan de andere." Hoeveel huurders in aanmer king komen voor verlaging, is moeilijk te zeggen. Volgens corpo ratie Aedes gaat het vermoedelijk om een beperkt aantal. Uit een eer der onderzoek van ABF Research, uitgevoerd in opdracht van de overheid, bleek dat het nieuwe waarderingssysteem geen grote ge volgen voor huurders zou hebben. Kras.nl/53793 of bel O9OO-969770cPg HILVERSUM Het boek Dit is mijn hof van de Vlaamse journalist Chris de Stoop is gisteravond uit geroepen tot Boek van de Maand in het tv-programma De Wereld Draait Door (DWDD). De Stoop laat in dat boek bewoners van de Hedwige- en Prosperpolder aan het woord die moeten wijken voor 'nieuwe natuur' en de haven van Antwerpen. De juryleden noemden het boek 'bij momenten Jacques Brei' en 'echt groots'. Zie verder: www.pzc.nl/zeelandgeboekt Een gezond bedrijf met hoge klantwaardering dat: per december de schoonste grote energieproducent van Nederland is een goed renderend geïntegreerd energie- en MultiMedia aanbod heeft een positief kassaldo heeft na het wegwerken van schulden Er is nog één financieel probleem: onze moderne gascentrale leidt verlies. Die gaat vanzelf weer draaien als de vervuilende kolencentrales stop worden gezet. Én de banen van 800 mensen staan op de tocht. Net zoals die van vele toeleveranciers. verbindt Autovakantie I Hessen JoHg er laveloos ZEELAND 2 3 3-8 dagen al v.a. Huren soms tot 200 euro lager door Natasja de Groot en Ton Voermans O pagina 14: 'Die brief ga ik zeker inlijsten' www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 30 september 2015 257e jaargang nr. 230 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Ontdek het prachtige middelgebergte in de regio Röhn! Comfortabel hotel in natuurrijke omgeving in Hilders Inclusief a-la-carte ontbijt, parkeren en wifi Klantbeoordeling 8,3 3||! Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Veel zon PAGINA 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1