'Niemand neemt snel het risico om een ziekenauto aan te houden' 12 NIEUWS Marihuana plet hondenhok Bloemenmaffia: vier arrestaties Hari en advocate Ficq verzoend Prinses Mabel bij VN Vier Nederlanders staan vrijdag in Engeland voor de rechter. Ze reden met een ambulance vol drugs het land binnen. Zelfs rechercheurs in Ne derland konden een glimlach niet onder drukken toen ze er voor het eerst van hoor den: drugs smokkelen in oude ambulances, wat een goed idee. „Niemand heeft argwaan bij ambu lances", zegt een van de betrokken rechercheurs die, omdat het onder zoek loopt, anoniem blijft. „Zelfs de zwaailichten deden het nog. In geval van 'nood' konden ze die ook nog aanzetten. Dan neemt niemand snel het risico zomaar een ambulance aan te houden." Het bedrijf Internationale Ambu lanceteam B.V. uit Hoofddorp be stond sinds 12 augustus 2014 en ken de op papier één eigenaar: Olof S., die ooit al eerder als oplichter in de bouw werd ontmaskerd, maar toch nooit is veroordeeld. Een echte pa tiënt is, voor zover onderzoek heeft uitgewezen, nooit vervoerd. Begin juni zat er wel voor 270 kilo aan co caïne en nog wat heroïne en xtc-pil- len in, toen twee van de vier Noord-Hollandse mannen naar het Engelse gat Smethwick reden en daar een afspraak hadden met twee andere Hollanders en twee Engel sen. Dat werd de drugskoeriers met hun 'perfecte' vermomming fataal. De twee Engelsen waren al in beeld bij een drugsonderzoek van de Brit se recherche. Hun afspraak de Neder landers en een ambulance viel op en alle zes werden opgepakt. De vangst van de drugsambulance en de 'zie kenbroeders' was dus toeval en daar mee een verrassing voor de Neder landse recherche. Het bedrijfje was al wel in beeld als verdacht, omdat het bij geen en kele hulpverleningsregio was aange sloten. „Vanaf toen is ons onderzoek ondersteunend geweest voor de Brit ten." De reden waarom Olof S. (37) en kompanen Dennis V. (28), Ri chard E. (50) en Leonard B. (55) zich op Engeland richtten, is financieel: „De groothandelswaarde voor een ki lo cocaïne ligt daar veel hoger: in Ne derland is dat 30- tot 35.000 euro per kilo. Daar 55- tot 60.000 euro," aldus de rechercheur. „De straatwaarde van hun lading was 53 miljoen eu ro." De vier Nederlanders zitten sinds dien vast in Engeland. Hun 'ambu lancebedrijf bleek groter dan ge dacht: tien ambulances plus een am bulancemotor, plus een garage waar bij de inrit moet worden vrijgehou den. Daarnaast werden onder meer prijzige horloges, flessen whisky van honderden euro's per fles en een staande klok in beslag genomen. Het feit dat liefst tien ambulances klaarstonden, doet de Nederlandse recherche sterk vermoeden dat er veel meer drugstransporten zijn ge weest vóór die ene die eindigde in Smethwick. De hond van de familie Donnelly uit het Amerikaanse grensplaatsje Nogales zal nooit beseffen hoeveel geluk hij heeft gehad. Het dier lag niet in zijn hondenhok toen dat werd verpletterd door een pak ma rihuana van dik 10 kilo dat uit de lucht kwam vallen. Het pak ging dwars door het dak van de carport van de Donnelly's heen. Volgens de autoriteiten laat de oorsprong van het pakketje zich raden: het moet uit een vliegtuigje van drugs smokkelaars zijn gevallen. Nogales ligt aan de grens tussen de Vere nigde Staten en Mexico. Drugs smokkel door de lucht komt daar vaker voor. Volgens de politie is de partij zo'n 10.000 dollar waard. Bij een actie van politie en justitie tegen Italiaanse maffiafamilies zijn maandag ook vier mannen aangehouden die in ons land za ken deden in de bloemenhandel. Ze kwamen in beeld bij een onder zoek naar onder meer grootschali ge oplichting van bedrijven, he ling en witwassen. In deze zaak zijn in Italië tientallen arrestaties verricht. De oplichters bestelden vanuit hun bloemenbedrijven gro te partijen bloemen, die ze vervol gens niet betaalden. Na ontvangst lieten ze hun bedrijven failliet ver klaren. De bloemenleveranciers bleven achter met enorme schade posten, die in de duizenden euro's liepen. De verbroken relatie tussen vecht sporter Badr Hari en zijn advocate Bénédicte Ficq is hersteld. „Vrucht baar overleg met Badr Hari heeft geresulteerd in herstel van de rela tie advocaat-cliënt", aldus een tweet van haar kantoor. Ficq wist het hof ervan te overtuigen haar cliënt de uitspraak in vrijheid af te laten wachten. Een van haar argu menten was dat Hari in het week einde erna in Marokko zou deelne men aan een vechtsportgala. Later bleek dat niet het geval. De advoca te liet het gerechtshof per brief we ten dat haar achteraf was gebleken dat het toernooi was uitgesteld en dat zij het hof daarover onopzette lijk onjuist had geïnformeerd. Ambulance Het in Nederland in beslag genomen rijdend materieel. De politie trof bij het 'ambulancebedrijf onder meer drugs, prijzige horloges en flessen exclusieve whisky aan. foto Politie Noord-Holland Vangst drugsambulance toeval door Victor Schildkamp 270 De Engelse politie trof in de ambulance 270 kilo cocaïne aan met een straatwaarde van 53 miljoen euro. NOGALES DRIEBERGEN AMSTERDAM NEW YORK. Prinses Mabel in New York waar zij in de marge van de VN-jaarvergadering een gesprek over kindhuwelijken voert. De prinses is oprichter van Girls Not Brides, een koepelorganisatie waarin initiatieven sa menkomen in de strijd tegen kindhuwelijken, foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13