Middellandse Zee Emiralen Oman Win een GRATIS cruise! stipreizen.nl Economie streeft Finland voorbij, hervormingen werpen hun vruchten af Costa NIEUWS 11 Op de mondiale concurrentie-mdex van het World Economie Forum is ons land gestegen van plek 8 naar plek 5. INBEGREPEN: INBEGREPEN: ROTTERDAM. Eén keer eerder, in 2013, stond Nederland op de hoge vijfde positie in de gezaghebben de mondiale concurrentie-index van het World Economie Forum. Zwitserland, Singapore en de Vere nigde Staten vormen de top-3. Duitsland staat op plek 4. Nederland is het afgelopen jaar de Finnen voorbijgestreefd. Het Scandinavische land maakte een spectaculaire duikeling van plek 4 naar plek 8. Dat hadden de Finnen vooral aan zichzelf te danken. De economie heeft het zwaar en dat zorgde voor oplopende werkloos heid en begrotingstekorten. Dat tikt aan bij de beoordeling. Tel daarbij de inflexibele ar beidsmarkt en de duikeling is ver klaard. Dat het innovatieve bedrij ven heeft en excelleert op het ge bied van onderwijs weegt daar niet tegen op. Juist op die zwakke punten van Finland scoorde Nederland beter. Het kabinet heeft haar huishoud boekje op orde en hervormingen van de financiële sector en de ar beidsmarkt werpen hun vruchten af, zegt de Rotterdamse hoogle raar Henk Volberda, die meewerk te aan het onderzoek. Er is meer. Nederland dankt de herovering van de vijfde plek aan 'excellent presteren op het gebied van onderwijs, infrastructuur en de kwaliteit van de gezondheids zorg'. „De Rotterdamse haven, on ze luchthavens en wegen zijn ge woon geweldig. Over de scholen en de zorg wordt wel gemopperd maar mondiaal gezien doen we het heel goed. Wij kijken bij het laatste onder meer naar levensver- wachting." Er is geen reden zelfge noegzaam achterover te leunen. Zeker op financieel terrein is nog een wereld te winnen. Vooral het midden- en kleinbedrijf en star ters moeten te veel moeite doen voor het krijgen van een lening. „Dat is een groot probleem", zegt Hans Biesheuvel, voorzitter van Ondernemend Nederland. „Juist met de groei van het aantal starters en zzp'ers is de behoefte aan kredieten groot. Meer concur rentie zou welkom zijn." De arbeidsmarkt moet ook ver der hervormen. Aannemen en ont slaan van personeel is te duur. „Dat moet gemakkelijker. Zeker nu bedrijven net uit de crisis ko men, zijn ze huiverig om mensen aan te nemen terwijl ze dat eigen lijk wel zouden willen", zegt Vol- 1 2 _3 beda. De Finnen hebben we duide lijk verslagen. Hoe krijg je de Zwit sers nou van de eerste plaats af? Dat zal niet meevallen, want Zwit serland is ijzersterk op het gebied van innovatieve bedrijven, infra structuur en een zeer goed func tionerende arbeidsmarkt. Duitsland staat nog maar één plekje boven Nederland. Zijn die dan wel te pakken? Volberda heeft er een hard hoofd in. Het knel punt is innovatie. Op dat gebied laat Nederland het afweten, voor al op het gebied van investeringen van bedrijven in onderzoek en ontwikkeling van nieuwe produc ten. „Daarin blijft Nederland duide lijk achter ten opzichte veel ande re landen. De overheid steekt er aardig wat geld in, maar de bedrij ven blijven achter. Die zijn nog niet zo goed in het omzetten van een uitvinding in een succesvol product." Daar verslaan de Duitsers ons juist op. Wil Nederland Duitsland op de ranglijst achterhalen, dan moet ze in ieder geval de bestedin gen aan innovaties fors verhogen. De oosterburen danken hun vier de plaats op concurrentie-index vooral aan de innovatieprestaties. „De Duitsers investeren veel in op leidingen. Bedrijven en universi teiten en bedrijven onderling wer ken goed samen om innovaties tot een succes te maken." Priissensatisl 8 en 9 dagen $2$ nu v.a. 8 t/m 11 dagen 1££? nu v.a voordelig 8-daagse cruise per uitstekende Costa transfers volpension cruise K 8-daagse cruise per Costa Fortuna**** vliegreis transfers volpension cruise zie stipreizen.nl/diadema - zie stipreizen.nl/dubaicruise WOENSDAG 30 SEPTEMBER 2015 Nederland is van wereldklasse door Leon van Heel en Peet Vogels Top 10 Meest concurrerende economieën 2015 1 Zwitserland 2 Singapore 3 Verenigde Staten 4 Duitsland 5 5 Nederland 6 Japan 6 7 Hong Kong 8 Finland 9 Zweden 10 Verenigd Koninkrijk Positie Nederland sinds 2000 '00 '01 '02 '03 'M '05 '06 '07 '08 '09 '10 '11 '12 '13 '14 '15 Waaraan dankt Nederland de hoge positie? Infrastructuur We staan op 3 met wegen, spoorlijnen en luchttransport. De havens zijn zelfs de beste ter wereld. Hoger onderwijs en training Ook hier zijn we de nummer 3. Vooral de training van werknemers wordt wereldwijd geroemd. Gezondheidszorg Internationaal gezien staan we op nummer 6. Verbeterpunten: Financiële markten Onze banken staan zwak. De kredietverlening aan het mkb en startups stokt: we staan op 31. De arbeidsmarkt Die is niet flexibel genoeg, we staan daarom op plek 16. Innovatievermogen Bedrijven steken te weinig geld in innovatie. Nederland duikelt hier 5 plaatsen naar plaats 16. 399 Muscat Dit is uw kans: een 8-daagse Middellandse Zeecruise v.a. slechts 399 met het paradepaardje van Costa Cruises! De Costa Diadema is het voorbeeld van een absoluut topschip. Beoordeeld met een Zoover- cijfer van 8,9 staat de Diadema garant voor een heerlijk verblijf. Wat dacht u van 15 bars, 7 restaurants, 3 zwembaden, whirlpools, groot aantal nachten langer in Dubai te verblijven en kennis te vliegreis cruise op basis van volpension... een maken met deze heerlijke stad. U kunt kiezen uit vliegen met topairline Emirates of Transavia. Normaal kost deze reis al gauw 1399... Emirates U heeft de keuze uit 8- t/m 11-daagse cruises. Vliegreis vanuit Amsterdam en de cruise vertrekt vanuit Dubai. U kunt de cruise verlengen met extra hotelnachten in Dubai U heeft de keuze om te vertrekken vanuit Savona (Italië) of Barcelona. Vertrek vanuit Savona is op zaterdag of Barcelona op maandag. Bij vertrek Barcelona op zondag inclusief 1 hotelovernachting. Ontdek het Midden-Oosten deze winter wel heel voordelig... Een van de populairste cruises van de laatste jaren! En terecht, want vanaf slechts 799 boekt u een complete cruisevakantie naar o.a. Dubai, Abu Dhabi en Oman, een compleet andere wereld. U kunt kiezen uit diverse arrangementen waarbij u o.a. de keuze heeft om een aantal nachten langer in Dubai te verblijven en kennis te maken met deze heerlijke stad. U kunt kiezen uit vliegen met topairline Emirates of Transavia. Normaal kost deze reis al gauw 1399... Eindhoven-Barcelona per Transavia Amsterdam-Barcelona per KLM ofïransavia Amsterdam-Milaan/Nice per KLM (incl. transfers A'dam-Barcelona per KLM ofïransavia (incl. hotelnacht) nov. dec. jan. febr. mrt. apr. mei v.a. «9 959 399 399 979 - v.a. 519 459 399 399 499 - v.a. 559 969 469 499 549 599 699 v.a. 519 489 439 469 559 - 10-daagse Cruisestunt incl. 2 nachten Dubai 8-daagse cruise 9-daagse cruise 11-daagse Cruisestunt incl. 3 nachten Dubai 11-daagse cruise incl. 2 nachten Dubai 10-daagse cruise incl. 2 nachten Dubai VOok te boeken als Kerstcruise of Nieuwjaarscruise jan. febr. mrt. v.a. 799 839 v.a. 799 859 869 v.a. 799 829 849 v.a. 899 899 v.a. 899 998 998 v.a. 939 978 998 Altijd al gratis willen cruisen? Dan is dit dé kans!!! Schrijf je in voor de nieuwsbrief en maak kan op een geheel verzorge cruise inclusief vliegreis naar de Middellandse Zee t.w.v. 1000. Daarnaast maakt u nog kans op één van de 10 reischeques van 25! Hoe? Ga naar www.stipreizen.nl voor inschrijving en actievoorwaarden! Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds/ (~)f f~) - ~7f) ~7f) nf)f) reizen#nl -,. reserveringskosten en eventuele (verplichte) lokale VJvj kosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden, (open: ma. t/m Vr. ():00-13:00 UUh) -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11