Afslag Middelburg A58 ruim drie weken dicht September in Zeeland was erg nat en zonnig Inföpunt Hedwige- Prosperpolder beklad E-bike is wel even wennen 4 ZEELAND MOBILITEIT Buurman betrapt inbreker Een inbreker die zondag avond rond tien uur pro beerde in te breken in een woning in het Vlissingse Middengebied, ging daar bij veel te luidruchtig te werk. De inbreker brak een raam aan de achterzijde van het huis en haalde de vensterbank leeg om bin nen te komen. Toen een buurman, die kwam kij ken wat het lawaai te bete kenen had, hem met een zaklamp vol in het gezicht scheen, ging hij er op de fiets vandoor. Dit weekend geen treinen Door werkzaamheden aan het spoor bij Goes rijden er in de nacht van vrijdag 2 op zaterdag 3 oktober vanaf 00.15 uur tot maan dag 5 oktober 06.00 uur geen treinen tussen Roosendaal en Vlissingen. Reizigers kunnen gebruik maken van bussen. De werkzaamheden zijn on derdeel van maatregelen van de gemeente Goes te gen overlast van geluid en trillingen. Ook wordt er gewerkt aan betere door stroming rondom de spoorovergangen. PvdA: benadeel corporaties niet Minister Blok (foto) van Wonen moet ervoor zor gen dat woningcorporaties die statushouders willen huisvesten niet financieel worden benadeeld. Kamer lid Albert de Vries van de PvdA roept de minister daartoe op. Om vluchtelin gen te kunnen huisvesten, denken Zeeuwse corpora ties na over het uitstel van de sloop van woningen waar nauwelijks vraag naar is. Daardoor lopen ze korting op de verhuurders heffing mis. GGD wil mening over zorg De GGD Zeeland wil in ge sprek met Zeeuwen over de veranderingen in de zorg. GGD Zeeland en or ganisaties willen de 'nieu we werkelijkheid' bij inwo ners peilen. Daarvoor houdt de GGD bijeenkom sten op 20 en 22 oktober en op 3 en 4 november. Ze zijn steeds tussen 17.00 en 19.30 uur op verschillende locaties in Zeeland. Iedere bijeenkomst heeft een spe cifiek thema. Meer informatie op www.ggdzeeland.nl. MIDDELBURG, De afrit Middelburg van de A58 sluit ruim drie weken voor verkeer vanuit Goes. Dit is noodzakelijk omdat de rotonde in de Schroeweg, aan het einde van de afslag, wordt vervangen door een 'turborotonde'. Het werk be gint dinsdag 6 oktober en duren tot en met vrijdag 30 oktober. Verkeer vanuit Goes naar Mid delburg-Centrum, moet rekening houden met extra reistijd. Het wordt omgeleid via de Sloeweg of kan doorrijden naar afslag Rit- them en daar omkeren. Verkeer in de richting van en naar Terneuzen/Vlissingen-Oost en vanuit Middelburg naar Goes blijft mogelijk. Voorafgaand aan de werkzaamheden wordt de ro tonde een nacht volledig afgeslo ten. Dat gebeurt op 5/6 oktober, tussen 19.00 en 6.00 uur. De rotonde aan de andere zijde van de A58 (afslag Middelburg vanuit Vlissingen) is eerder inge richt als turborotonde. Het gaat om een rotonde met twee rijstro ken die gescheiden worden door een opstaand randje. Dat bevor dert de doorstroming en wordt veiliger geacht voor weggebrui kers. Vanaf zaterdag 31 oktober is de nieuwe rotonde beschikbaar voor verkeer. Erg nat en erg zonnig voor de tijd van het jaar: dat was september 2015 in Zeeland. Burgh-Haamste- de had de twijfelachtige eer de nat ste plek van Nederland te zijn, met 200 millimeter regenval ver spreid over de maand. Normaal ge sproken valt er daar 80 a 90 mm, laat woordvoerder Jacco van We zel van Weeronline weten. Over heel Nederland viel tus sen de 100 en 140 mm regen. In Zeeland was niet alleen Burgh- Haamstede natter dan normaal. Tholen scoorde 163 mm, Wilhelmi- nadorp zat met 148 mm ook be hoorlijk hoog. 's-Heerenhoek kreeg 139 mm hemelwater te ver werken, Kerkwerve één mm min der. In Ovezande viel 121 mm en Kortgene scoorde 111 mm. Rilland zat met 99 mm nog aardig droog. Ondanks de regen was Zeeland weer de zonnigste provincie van allemaal. Zo zonnig als in 1959, toen september 240 zonuren tel de, werd het niet, maar dat was dan ook extreem. Dat aantal is nor maal voor juli, maar zeker niet voor september. Toch mogen de Zeeuwen met 169 zonuren in sep tember 2015 niet klagen: normaal voor deze tijd van het jaar is 153 zonuren. De gemiddelde maandtempera- tuur kwam in Nederland uit op 13,4 tegen 14,5 graden normaal. Daarmee werd het qua gemiddel de temperatuur de koudste sep tember sinds 2001. De vooruitzichten zijn overi gens goed: met name komend weekeind wordt het heel lekker. OUDE DOEL. De bekladdingen op het gebouw van Infopunt Hedwige-Prosperpolder worden 'zo snel mogelijk verwijderd', liet een woordvoerder gisteren weten. Tegenstanders van ontpolde- ring gebruikten de geheel witte achterkant van de keten van het Infopunt dit weekeind om hun mening kenbaar te maken. 'Stop natuurcompensaties. Polders zijn ook natuur!' is er op de ach termuur van het anderhalve week geleden officieel geopende informatiecentrum te lezen. Tijdens kantooruren kunnen belangstellenden in het Infopunt alle informatie vinden over de toekomstige staat van het Hedwi- ge-Prospergebied. De twee polders aan beide zij den van de grens stromen over vier jaar weer vol met Wester- scheldewater. In die vier jaar moeten, vooral aan Nederlandse kant, nog dijken worden aange legd. Een Vlaamse woordvoerder van het Infopunt vindt het jam mer dat actievoerders het ge bouw hebben beklad. „We kun nen op normale wijze communi ceren, dat lijkt me ook construc tiever." Actievoerders leggen zich niet bij nederlaag neer en bekladden Infopunt met leuzen tegen ontpoldering. VLISSINGEN GOES DEN HAAG VLISSINGEN HULST. Hans van den Heuvel (rechts) en zijn vrouw Jeani- ne (midden) rijden een uitdagend parkoers op de eigen elektrische fiets. Het Terneuzense echtpaar rijdt al een jaar of acht elektrisch, maar het wilde gisteren tijdens een e-bikedag van Veilig Verkeer Nederland (WN) in Hulst wel wat tips over veilig rijden horen. Ook wilden ze graag de nieuwe e-bikes van een aantal aanbieders zien. Hans: „De nieuwe elektrische fietsen zijn veel lichter en stabieler, ook door een motortje in het midden. Ze rij den ook fijner. Als onze fietsen wat gaan mankeren, ko pen we zeker nieuwe." De Hulster e-bikedag was de vijfde van het jaar. WN hoopt volgend jaar weer op subsidie van de provincie voor de bikedagen. foto Peter Nicolai door Ondine van der Vleuten door René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59