Seizoen fietsveer uitgebreid in 2016 Wellicht volgend jaar weer festival op de Beestenmarkt bij start seizoen 't Beest BEVELANDEN en THOLEN 15 Heinkenszandse bieb is zes dagen per week open Het 'Beste poppodium van Zeeland' bestaat 35 jaar en maakt zich op voor renovatie van onderkomen. Het weer speelde natuurlijk heel goed mee, maar ook zonder een stralend zonnetje, was het zaterdag ongetwijfeld gezellig geweest op de Beestenmarkt in Goes. Daar vierde poppodium 't Beest met een paar honderd toe schouwers een feestje ter ere van het 35-jarig jubileum. Verschillen de bandjes traden op op het po dium, het jubileumbier - 'de natte toegift' - vloeide rijkelijk en ook de kraampjes met vintagespullen, platen en kindervermaak hadden niet te klagen over aandacht. „Het is achttien jaar geleden dat we iets buiten hebben gedaan en het is heel gezellig", consta teert directeur Anita Berrevoets. Het feestje bevalt zo goed, dat ze stiekem alvast nadenkt over een herhaling. „Misschien tijdens Goes-C, maar dan moet dat wel begin september plaatsvinden. Nu valt Goes-C nog te veel in de va kantie. Dan zijn veel van onze mensen nog op vakantie en in de stad lopen ook vooral nog toeris ten, terwijl we ons juist ook aan de inwoners willen presenteren." Wat eigenlijk ook gepresen teerd had moeten worden zater dag was het jubileumboek. „Dat hebben we uitgesteld, omdat we anders geen vakantie meer zou den overhouden", zegt Berrevoets. „Vrijdag is het naar de drukker ge gaan", verzucht auteur Eugène de Kok. Hij is blij met het eindresul taat. „Maar er blijven altijd dingen die je anders had willen doen." Berrevoets werkt al dik twintig jaar bij 't Beest. Daarvoor kende ze het podium uiteraard als bezoe ker. „Maar vroeger mocht ik er niet heen van mijn vader, die vond dat daar te veel drank en Was de eerste afvaart jaren lang eind juni, in 2016 begint het echtpaar al eind april met varen op zon- en zaterdagen. In de mei vakantie gaan ze dagelijks toeris ten overzetten. Daarna volgt een periode met vier vaardagen per week. Van 11 juni tot 4 september is er ook een dagelijkse dienst. Het naseizoen is ook verlengd. Het echtpaar Beeke is al zo'n vijftig jaar actief in de Zeeuwse sportvisserij. Toen twintig jaar ge leden het project 'Fiets een rond je met een pontje' begon, besloot het stel voor 2,5 maand per jaar hun schip uit de vaart te halen voor de sportvisserij en in die pe riode op het oude PSD-traject Kortgene-Wolphaartsdijk te va ren. „We hebben altijd gezegd: als de tijd daar is, stoppen we met sportvisserij en beginnen we met het veer zodra de 'grijze golf met vakantie gaat in het voorsei zoen", vertelt Tonny Beeke (62). Zij en haar man Johnny (64) varen in december voor het laatst met sportvissers op de Ooster- schelde. „We hadden vaste groe pen. Die moeten nu een ander De ms Hoop vaart vanaf volgend jaar vaker tussen Kortgene en Wolphaartsdijk schip zoeken." Vooral de lange da gen zal Tonny niet missen. „Je staat om vijf uur op en bent 's avonds om zeven uur thuis." De ms Hoop blijft nog wel een beetje bij de sportvisserij betrok ken. Voor Sportvisserij Zuidwest Nederland gaan ze het Veerse Meer op om de visstand te me ten. De koepelorganisatie ziet kansen voor meer sportvisserij op het meer dat de laatste jaren sterk in kwaliteit is verbeterd. Tonny Beeke ziet terug op een wisselend seizoen. „Soms was het zo druk dat men moest wach ten op de volgende boot. De da gen dat het zo hard regende, zag je niemand en gingen we zelfs naar huis. Als er dan toch één bel de, reden we razendsnel terug." HEINKENSZAND. De bibliotheek in Heinkenszand is vanaf vandaag dertig uur per week extra geo pend: maandag en woensdag van 9.30 tot 20.00, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9.30 tot 16.30 en za terdag van 13.00 tot 16.00 uur. Bibliotheek Oosterschelde kan dit doen door het filiaal de meeste tijd onbemand te laten. Leden die persoonlijk contact willen, kun nen maandag en woensdag van 14.00 tot 20.00 uur, donderdag en vrijdag tussen 13.30 en 16.30 uur en zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur terecht. De ruimere openingsuren compenseren ook het verdwijnen van de bibliobus voor volwassen leden in kleine dorpen in Borsele. PODIUM'T BEEST drugs waren." Nog voor 't Beest op de Beestenmarkt neerstreek, zat het jeugdcentrum in de oude gevangenis, tegenwoordig moskee aan de Kaai. „Dat sfeertje van de Kaai, doen we hier nu vandaag ook eigenlijk, met muziek buiten en platen verkopen." Drank is er nog, maar drugs is al lang taboe in 't Beest, dat vol gens Berrevoets de laatste jaren laagdrempeliger is geworden. Dat heeft volgens haar te maken met het jeugdtheater en het filmhuis, dat een andere doelgroep aantrekt. Zo verwacht ze in de herfstvakan tie weer veel van Cinekid, het lan delijk festival dat 't Beest als enige in Zeeland omarmt. Muziek blijft echter de boven toon voeren. Niet voor niets staat 't Beest bekend als het beste pop podium van Zeeland, stelt Frans Lievense, exploitant van onder meer theater De Mythe die ook op het feestje van 'de buren' aanwe zig is. „En dat zeg ik niet omdat ik verstand heb van popmuziek. Maar als je mensen in die wereld hoort over hoe artiesten worden verzorgd en hoe bezoekers het be leven, kun je geen andere conclu sie trekken." Berrevoets neemt de complimen ten dank baar in ont- ((41* vangst. „Vergeet niet dat we dit alleen dankzij bijna honderd vrijwilli gers kunnen doen." Als Berrevoets en Lie vense samen praten over de kunst van programme ren, het zoeken van een mix tussen het artistieke experi ment en publiekstrekkers, lijkt de 'echtscheiding' van enkele jaren geleden tussen het 'gearrangeerde huwelijk' tussen 't Beest en De Mythe ver weg. „We gaan kijken of we meer samen kunnen doen." Vooruitblikkend op de toe komst, zal die de eerste jaren vooral in het teken staan van een grondige renovatie, voor spelt Berrevoets. „Gelukkig blijven we hier op de Bees tenmarkt. Zo'n podium hoort gewoon in de stad." MAANDAG 28 SEPTEMBER 2015 Dit feestje smaakt naar meer door Joeri Wisse door Joeri Wisse KORTGENE. Toeristen kunnen van af volgend jaar ook in het voorsei zoen het Veerse Meer oversteken met fiets-voetveer ms Hoop. John ny en Tonny Beeke breiden de veerdienst tussen Kortgene en Wolphaartsdijk uit omdat ze stop pen met de sportvisserij. Het was zondag 35 jaar geleden dat 't Beest opende in de oude kleuterschool De Duiventil in Goes. Hannah van den Boomgaard schenkt 'de natte toegift' in. Dit jubileumbiertje is gebrouwen door de Scheldebrouwerij. Herman Brock jr The Revenuers speelden op het gratis festival ter ere van het 35-jubileum van 't Beest, foto's Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66