Driebanders Dallinga stevenen af op strijd tegen degradatie bij terugkeer op hoogste niveau Dekker blij met 'paard met een leeuwenhart' Tovaal verliest wederom uitduel SPORT 19 Middelburgse rugbyploeg maakt in ereklasse gehakt van gemankeerd Bassets: 95-0. In de derde speelronde van de ereklasse kwamen de rugbyers van Oemoeme noe voor het eerst tot winst en het werd meteen een recordscore. Na een 38-0-ruststand speelden de Mid delburgers Bassets volledig aan flarden en bleef de score net on der de honderd punten: 95-0. Het gepromoveerde Bassets be gon evenals de thuisclub zonder punten aan het duel. Het team uit Sassenheim werd vorig sei zoen ongeslagen kampioen in de eerste klasse, maar zag in de voor bereiding en in de eerste wedstrij den van de competitie zo veel spe lers met blessures afhaken, dat er eigenlijk geen ereklassewaardig team op de been kon worden ge bracht. Gek genoeg hield Bassets nog tot de twaalfde minuut stand. Maar na de eerste try van Dicky Wullems, voor het eerst met zijn broers Nino en Luca in de ba sisopstelling van trainer Ray Blackburn, was het meteen ge daan met het verweer van de gas ten. Na try's van Joey Luitwieler, Luca Wullems en Jordan Kersten stond het tien minuten later al 26-0 en was het bonuspunt al bin nen. Nog voor rust voerden Peter de Lange en Leroy Kersten de voorsprong op tot 38-0. Na rust was er helemaal geen sprake meer van een echte wedstrijd. Tackles werden amper gemaakt en bijna elke aanval van Oemoe menoe resulteerde in een try. De thuisclub toonde geen en kel mededogen. Met nog tien mi nuten te spelen leidde Oemoeme noe met 69-0 en in de slotfase was elke aanval raak. Bassets mocht zich gelukkig prijzen dat de scheidsrechter na de laatste try van Dicky Wullems affloot en de eindscore stokte op 95-0. Tovaal verloor ook het tweede uitduel. Diok 3 was in de beginfa se veel beter bij de les dan het team van Brian Hendry en stond binnen een kwartier al op een verdiende 12-o-voorsprong. Daar na kwamen de Goesenaren beter in de wedstrijd en een try van Maghiel Hanse en een conversion van Maurice Boelhouwers brach ten de spanning terug in de wed strijd: 12-7. Maar uiteindelijk won de Leidse ploeg met 17-7. Er was zo gehoopt op een puntje voor de thuisploeg tegen koplo per STZ op zaterdag en winst op zondag, maar het zat er niet in. Normaliter moeten Fredéric Caudron en Jean-Paul de Bruijn voor de punten zorgen, maar dat viel lelijk tegen. Caudron won en speelde gelijk en De Bruijn vol deed helemaal niet aan de ver wachtingen. Zaterdag verloor de Hulstenaar van Peter Ceulemans, gisteren kreeg hij een pak slaag van Ad Koorevaar. Zaterdag had hij nog geksche rend gezegd: „Als we morgen niet winnen, spelen we voortaan de gradatievoetbal." Om te vervol gen: „Ik speelde slordig en miste een aantal goede mogelijkheden en dat kan niet met zo'n tegen stander." Berry Dallinga speelde alleen zaterdag en was voor de pauze al kansloos tegen Raymon Groot. Net als Bart Ceulemans kwam hij pas in de tweede helft op gang en toen kon hij de stand nog een draaglijk aanzien geven. De woorden van De Bruijn kre gen gisteren een diepere beteke nis. Zijn partij tegen outsider Ad Koorevaar had alles van degrada- tiespel. Na negen beurten was het 22-3 voor de Dordtenaar en on danks een serie van acht van de Zeeuws-Vlaming stoomde Koore vaar door naar 50-25 in 26 beur ten. Patrick Vasseur, zaterdag afwe zig, leek de stand gelijk te trekken toen hij een fraaie 31-45-voor- sprong nam op Wim van Crom- Frank Martens-Steven van Acker 34-50, 43; Wim van Cromvoirt-Pa- trick Vasseur 50-50, 47. De vooruitgespeelde wedstrijd van derdedivisionist Bottles/De Parel leverde de Sassenaren een stevige nederlaag op. Tegen The Friends werd het 2-6 en alleen Theo Plat jouw won zijn partij, met veel overtuiging. Luc Wulf- ranck, Peter Snelders en Carlo van Dam gingen kansloos onder uit. De Geslootene Boom kwam be ter voor de dag. Dirk Smet, Benny Visser, Rien Sandrini en Rob Dui- temeyer wonnen na degelijk werk. ponent Erika Sziva, waardoor de Sassenaren aan het langste eind trokken. Axelse formatie begon goed aan de wedstrijd. Na de snelle remise van Bas de Feijter hielp Kedem Gutkind zijn ploeg aan een voor sprong. Daarna ging het mis. Dirk van Dooren had zijn debuut mooier voorgesteld. In een prach tige stelling verrekende hij zich, waarna hij opgaf Daarna kon Lan dau het niet meer bolwerken. Randy van Houtte moest forceren en dat liep niet goed af. Ook Ian Vandelacluze moest na dik tach tig zetten berusten in een neder laag. CSV-Goes 3-5: Al snel zag het er goed uit voor Goes door overwin ningen van Joey Grochal en Rien de Böck. Nadat Sven Stange ter nauwernood remise had ge speeld, stelde Louis Nieuwen- huijse met een mooie winstpartij de matchpunten veilig. Souburg-Bergen op Zoom 4-4: Sou burg is het seizoen met een nare smaak begonnen. Thuis kwamen de Souburgers niet verder dan een gelijkspel, terwijl winst er wel in gezeten had. De nederla gen van Bert Henderikse en Henrik Westerweele werden ge neutraliseerd door overwinnin gen van René Tiggelman en Hen- rik Porte. Met een 3-3-tussen- stand leek het goed te komen. De goede stellingen van Corné Boo gaard en Roeland Alders werden echter niet verzilverd, waardoor Souburg slechts een punt over hield aan deze ontmoeting. Overschie-HWP Sas van Gent 3 5-3: Gert van Rij was de enige die een vol punt pakte tegen Over- schie. Een viertal remises was niet genoeg om een matchpunt aan deze ontmoeting over te hou den. 2 6-2: De reserves van Landau konden in hun eerste landelijke wedstrijd niet voor een stunt zor gen. In Rotterdam werd een dui delijke nederlaag geleden. Johnny Schalkx wist zijn partij snel te winnen, maar dat bleek niet de voorbode van een goed vervolg. De talenten Iris Schelleman en Ly- dia Dubbeldam deden het ver dienstelijk, maar moesten beiden uiteindelijk toch het punt laten aan hun tegenstander. In de strijd om het beste spring paard streden dertien combinaties in de barrage. Dekker bracht de spanning al meteen tot het hoogte punt. De Axelse vloog met de door Brigitte Westerweel uit Koe wacht gefokte Detroit in 38,86 se conden, zonder in de buurt van het hout te komen, over het par cours. Daarna kwam niemand meer aan die tijd. „Hier ben ik erg blij mee", ver telde Daisy Dekker. „Detroit is een paard met een leeuwenhart. Hij heeft een enorme vechtlust en laat je nooit in de steek." De titel 'Best KNWP Zeeuws gefokt dressuurpaard' was een prooi voor Nadia van Schaik met de merrie Floortje. De amazone uit Middelburg liep met de door Cees Elenbaas uit Ellemeet gefok te Negro-dochter met de score van 73,08 procent naar de overwin ning. MAANDAG 28 SEPTEMBER 2015 Oemoemenoe is genadeloos door Hans Markusse Een Bassets-speler (rechts) doet een uiterste poging Oemoemenoe van het scoren te houden. Tevergeefs, de Middel burgers wonnen met liefst 95-0. foto Lex de Meester door Joop van en Oudenhoven SLUIS KIL/OOSTERHOUT. Het dubbel- le programma in de eredivisie drie banden leverde team Dallinga.com welgeteld één punt op. Van STZ Zundert werd thuis verloren met 2-6 en in Oosterhout volgde een gelijkspel tegen 't Hartje/Van Wan- rooij. voirt, maar door een scherpe eindsprint van de Brabander en een moeilijk slot voor Vasseur werd het 50-50 en derhalve 3-1 bij de pauze. Toch bleek het punt na dat Steven van Acker zijn partij sterk spelend had gewonnen goud waard voor zijn team. Dallinga.com-STZ Zundert 2-6: Frédéric Caudron-Roland Forthomme 50-37, 22; Jean Paul de Bruijn-Peter Ceulemans 43-50, 24; Bart Ceule- mans-Barry van Beers 33-50, 38; Ber ry Dallinga-Raymon Groot 38-50, 43. 't Hartje/Van Wanrooij-Dallin- ga.com 4-4: Ad Broeders-Frédéric Caudron 50-50, 44; Ad Koore- vaar-Jean Paul de Bruijn 50-25, 26; De Pion-Landau Axel 5,5-2,5: De Derde klasse. Charlois Europoort 3-Landau Axel door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Daisy Dekker sleepte zaterdag met de schimmelruin Detroit in Nieuw- en Sint Joosland de titel 'Best Zeeuws KWPN gefokt springpaard' in de wacht. De prijs voor het meest ge talenteerde springpaard was voor Michelle Evertse uit Nieuw- en Sint Joosland met de door Gerard Kloet gefokte ruin Eye Catcher.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48