Goes heeft geleerd van vorig seizoen Zeelandia Middelburg zakt door ondergrens Terneuzense Boys helpt FC Axel naar de leiding 18 uit standaardsituaties SPORT 13 Het vertrek van hoofdtrainer Jan Poortvliet zorgde de afgelopen twee weken voor enige opschud ding bij Goes. „Het is wennen nu Hugo (Barends) voor de groep staat", aldus Hubregtse. „Dat zit hem vooral in de ervaring die Jan meebracht. Voor Hugo is het ook lastig. Daarom is het belangrijk dat we wedstrijden winnen. De spelersgroep beseft dat we een stapje extra moeten zetten. We 'De spelersgroep beseft dat we een stapje extra moeten zetten' hebben geleerd van het einde van vorig seizoen. Er zijn geen irrita ties in het veld en coaching van achteruit wordt geaccepteerd. We hadden vandaag daarom ook niet het idee dat we een doelpunt zou den tegenkrijgen vandaag." In aanvallend opzicht liep het minder. Zowel de afwerking als eindpass ontbrak geregeld. Dat Thijs van den Dries vlak na rust uit een hoekschop het enige doel punt tegen de touwen kopte, was illustratief. „Maar we hebben dik verdiend gewonnen", stelde Hu bregtse terecht. „Al moeten die mogelijkheden er tegen betere te genstanders wel in." Goes moest het gisteren stellen zonder het geblesseerde talent Tim de Winter. De van Dosko overgekomen spits Tom de Bonte was zijn vervanger. „We wisten dat er mogelijkheden lagen voor onze buitenspelers", aldus inte rim-trainer Hugo Barends. „Van daar dat we voor Tom in de punt hadden gekozen en Bart (Deprez) erachter." Dat liep nog niet hele maal zoals gepland. „Tom is een andere spits dan Bart", oordeelde Hubregtse. „Beiden hebben bewe zen dat ze doelpunten kunnen ma ken. De samenwerking tussen de twee is nog niet optimaal." Zonder groots te spelen nam 'Alles wat mis kon gaan, ging mis. Wat we na de rust lieten zien was beschamend' Zeelandia Middelburg voor de rust een 2-o-voorsprong door doel punten van Daniel Wissel en Remco Felius. Zij scoorden in de 39e en 43e minuut. In de slotfase van de eerste helft raakte Gennaro Eikenhout bovendien de paal nog. In plaats van 0-3 werd het kort na de hervatting 1-2 door Jordi Smout. De aansluitingstreffer gaf WSC vleugels en verlamde Zeelandia Middelburg. „Wat we na de rust lieten zien was beschamend", vond Eikenhout naderhand. Nick Linnenbank velde hoogstpersoon lijk het vonnis over de Middelbur gers. Hij scoorde in de 64e, de 71e en 84e minuut een puntgave hat trick. Van 4-2 werd het uiteinde lijk 5-2, omdat Jordi Smout in de 87e minuut zijn tweede doelpunt van de wedstrijd mocht scoren. Oostkapelle-FC Axel 0-1: Een te rechte uitslag. FC Axel oogde fel ler en gretiger. Oostkapelle miste zonder aanvaller Arjen Pattenier de nodige stootkracht. In de 26e minuut kon Ivo Verstraeten na een fout in de opbouw bij Oostka pelle alleen op de doelman afgaan en hij rondde beheerst af. Het bleek de enige treffer. Nieuwdorp-Dauwendaele 0-2: Voor rust raakte Nieuwdorp via Stefan van de Klooster de paal, maar hielp Peter van Gorsel Dauwen- daele in de 33e minuut aan de 0-1. In de tweede helft hield doelman Ruud la Grand Dauwendaele aan vankelijk nog van de 0-2 af, maar in de 67e minuut scoorde Van Gor sel toch de 0-2. Daarna trachtte Nieuwdorp de druk op te voeren, maar verder dan schoten op de paal (Kevin Joosse) en de lat (Van de Klooster) kwam de ploeg niet. Zaamslag-SSV'65 2-0: Zaamslag be gon én eindigde sterk aan de eer ste helft, maar tussendoor kreeg SSV'65 de nodige kansen. In de 55e minuut begon Peter Dieleman vanaf eigen helft aan een solo, speelde twee SSV'ers door de be nen, omspeelde de doelman en te kende voor de 1-0. In de 72e mi nuut kreeg Ronnie Hillebrand (SSV'65) na schermutselingen met Koen Post direct rood van scheidsrechter Nijsse. In ondertal bleek SSV'65 erg gevaarlijk. Doel man Guido Vinke voorkwam de 1-1, waarna Niek Luime in de extra tijd het duel besliste. WC68-GPC Vlissingen 0-6: Sven Ronde opende na een goede aan- val de score en uit een vrije trap verdubbelde Remon de Vlieger de score. Via Ricardo de Nooijer liep GPC verder uit en daarna etaleer de De Vlieger bij een vrije trap we derom zijn specialiteit: 0-4. In de tweede helft bracht GPC het ge duld op en werd de score via tref fers van Okan Baskos en Dylan Schalier rustig uitgebouwd. „Daar na hebben we nog genoeg moge lijkheden gehad om de score op te drijven", sprak GPC-leider Henk Lammens. MZC'11 kwam via Ingmar Quist op 0-1, maar een wereldgoal van Maarten van Hecke betekende de 1-1. Zijn halve omhaal verdween via de binnenkant van de paal in het doel. Na rust kwam MZC'11 via Ramon Janson opnieuw aan de leiding, maar daarna bood MZC'11 te weinig en kon Terneu zense Boys aan de ommekeer wer ken. Roy van Ham zorgde voor de 2-2 en Van Hecke schoot de Boys naar de zege op ex-Boys trainer Alexander van Keulen. Zwaluwe-De Meeuwen 1-1: Yan- nick But tekende in de 19e mi nuut voor de 0-1 en daarna ver zuimde De Meeuwen om de score uit te bouwen. But raakte de paal en daarna zat het niet mee voor de ploeg uit Zoutelande. In de 66e minuut kon Joey Konings daarom ook de 1-1 scoren. Beide ploegen eindigde het duel met tien man. Robin Dek (Meeuwen) en Thijs 't Hooft (Zwaluwe) liepen tegen hun tweede gele kaart op. 'Ik vind het verdomde sneu voor al die jongens. Die zitten nu zwaar teleurgesteld in de kleedkamer' in. In de 76e minuut knikte Ro bin Verhorst met zijn hoofd een hoekschop binnen. Pennings: „Dat is het enige wat ons écht te verwijten was vandaag. We had den op die momenten niet de goede mensen bij hun gevaarlij ke spelers staan. Wij had den over de hele linie meer lengte in de ploeg dan Zwaluwen, maar slaagden er toch in om juist kleintjes bij hun koppers te zet ten. Tja, denk dan even logisch na... Maar als je niet helemaal goed staat, moet je bij standaard situaties toch altijd het idee heb ben: die man is van mij en hij gaat die bal er nóóit in kop pen of trappen." In de eerste tachtig minuten zorgde de ploeg van trainer en oud-Oranje-doel- man Joop Hiele voor geen enke le andere kans. Hoek-goa- lie Jordi de Jonghe had eigen lijk een makkelij ke middag. Maar hij moest wel drie maal vissen. De der de treffer - van Adil Akanioui - was een beauty. Hij slalom de langs de aan de grond genagel- de achterhoedespelers door en schoof de bal in de touwen. Vier keer gespeeld, drie keer dik verloren, eenmaal met 0-0 gelijkgespeeld, nog geen doel punten voor en elf treffers geïn casseerd. Wordt Hoek niet onder hand het lachertje van de hoofd klasse? „Nee", antwoordde Pen nings. „Dat zouden we zijn als we niks lieten zien. Maar we to nen juist wel aan dat we goed kunnen voetballen. We hikken alleen nu heel erg tegen die eer ste goal aan. Als die nou een keer gaat vallen..." De Pessemier was er in de tweede minuut al dichtbij. Zijn kopbal ging naast. Zes minuten later had ook Doesburg de ban kunnen breken, maar zijn schot werd gesmoord door de doel man. Na rust hadden de kopbal len van Van Renterghem (over) en Siereveld (in het zijnet) niet de goede richting. De Hoek-spe- lers, -stafleden en -aanhangers werden er moedeloos van. Nick de Groote, die een week eerder nog driemaal scoorde in het tweede van Hoek, en Guil- laume Clinckemaillie vielen al vroeg in de tweede helft in, maar beide aanvallers kwamen niet uit de verf. Bij Rahim Abdul was na zestig minuten het beste er ook wel af, maar Pennings hoopte nog op een opleving van hem. Hoek hield met het drietal druk op het doel van Zwaluwen, maar het leverde geen enkel re sultaat op. MAANDAG 28 SEPTEMBER 2015 de hoofdklasse' door Len Wolters GOES. Bijna veertig minuten speel de zondag-eersteklasser Goes met tien man tegen Brabantia, dat door buitenstaanders als een medetitel kandidaat wordt beschouwd. Ru ben Hollemans kreeg na 52 minu ten twee keer geel en dus rood. Toch kregen de bezoekers over de hele wedstrijd gezien maar drie (kleine) mogelijkheden. „Achterin staat het goed georganiseerd", con cludeerde Jeremy Hubregtse. Jeremy Hubregtse speler Goes door Eddy van der Hooft WAALWIJK. Na de 4-1-nederlaag vo rige week tegen Goes moest Zee landia Middelburg gisteren op nieuw diep door het stof. De zon dag-eersteklasser werd uit tegen WSC vooral na de rust overlopen. Van 0-2 werd het toen 5-2. „Alles wat mis kon gaan, ging mis", sipte trainer Daan Eikenhout direct na de wedstrijd. „We zijn dik en dik door de ondergrens gezakt." Daan Eikenhout trainer Zeelandia M. door Klaas Verspoor VLISSINGEN. Vorig seizoen leidde FC Axel in de derde klasse het hele seizoen de dans en dit seizoen prijkt de Zeeuws-Vlaamse formatie na vier speelronden ook aan kop van de tweede klasse. FC Axel won in Oostkapelle met 1-0, terwijl Ter neuzense Boys de gewezen koplo per MZC'11 met 3-2 pootje lichtte. Terneuzense Boys-MZC'11 3-2: Als Ivo Verstraeten scoort, wint FC Axel. Dat gold zaterdag ook na zijn acht tiende Axel-goal. Ruud Pennings, trainer Hoek Hoek-spits Rahim Abdul is in de eerste helft van de wedstrijd tegen Zwaluwen onverzettelijk. foto Mischa Keemink/Orange Pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42