Liefde voor voetbal ING Een femilieclub, ook voor leden die het financieel moeilijk hebben Trainer Van Poelje geniet van solide ploeg, die voor derde keer op rij nul houdt Zondag-hoofdklasser is met 2-0 te sterk voor Baronie en heeft na vier duels het beste doelsaldo. BREDA. Etienne Mallie was vrijdag avond behoorlijk chagrijnig om dat hij tijdens het duel tussen Groene Ster en ZW Eindhoven naar zijn mening te weinig speel tijd had gekregen. Voor Jurriaan van Poelje, trainer van VC Vlissin gen, zat er echter wel weer een voordeel aan. De energie die Mal lie namelijk vrijdag in de zaal had bespaard, gebruikte hij gisteren in Breda om de zondag-hoofdklasser naar de derde zege van het sei zoen te leiden. Baronie werd me de dankzij de impulsen van Mallie met 2-0 opzij gezet. De middenvelder lachte na af loop zijn tanden bloot en nam de felicitaties in ontvangst. „Je was de beste man op het veld", gaf Jo nathan Constansia zijn voormalig ploeggenoot een compliment. Constansia speelde in het verle den vier jaar voor Vlissingen, wil de met Baronie graag winnen van zijn oude club, maar kreeg nauwe lijks een voet aan de grond. Het zelfde gold voor voormalig Terneu- zen-speler Tom Janssen, die bij Ba ronie op de linkerflank acteerde maar na 65 minuten werd gewis seld. KARAKTERISTIEK „Dit was echt onze slechtste wedstrijd van het seizoen", zei Constansia. „Dat was ook de ver dienste van Vlissingen." De forma tie van Van Poelje gaf niet één ech te kans weg en maakte een bijzon der solide indruk. Na vier duels staat de teller op tien punten, scoorde Vlissingen al acht keer en heeft Ariën Pietersma nog maar één keer een bal uit het net moe ten plukken. Op doelsaldo is Vlis singen koploper. Van Poelje geniet van zijn eer ste maanden bij de Walcherse club. „Ik wilde er graag in krijgen dat we ook op de nul konden spe len", legde de trainer uit. „We heb ben nu voor de derde keer de nul gehouden. Vooral over de manier waarop we dat hebben gedaan ben ik tevreden." Met Ariën Pietersma heeft Van Poelje een topkeeper in huis, voor de doelman staat de verdediging als een huis. Daniel Jansen en Mil ton Roemeratoe gaan voor nie mand opzij, Roysel James ge bruikt zijn inzicht, traptechniek en snelheid en nieuweling Perry Bierkens is overduidelijk een toe gevoegde waarde. Van Poelje: „Per ry belde me gisteren. Hij had last van zijn rug en wist niet of hij kon spelen. Hij heeft vandaag een flinke pijnstiller ingenomen en won echt ieder duel. Terwijl hij overeind bleef, lag zijn tegenstan der steeds op de grond." Door het sterke defensieve blok, waar ook controleur Thomas Ragut deel van uitmaakt, kunnen de vijf spelers daarvoor zich op het aanvallende deel richten. Regi lio Pinas en Salim Ben Sellam zijn de onmisbare kilometervreters. Mallie is het brein van de ploeg, die een klik heeft met de spitsen Abdoe Abdenbi en Josimar Patti nama. Ze hoeven elkaar niet eens te zien om elkaar toch te kunnen vinden, bleek ook in Breda. Na 24 minuten leek rechtsback Daniel Jansen de bal te verspelen, maar de bal viel voor de voeten van Mallie. Met een listig hakballe- tje zette hij Abdenbi aan het werk, die diagonaal raak schoot (0-1). Pattinama kon er 0-2 van maken maar zijn inzet eindigde op de paal. De tweede helft begon met een harde botsing tussen Abdenbi en Shane Lourens. De verdediger van Baronie bloedde hevig en werd kermend van de pijn afgevoerd. De thuisploeg probeerde daarna nog wel aan te zetten, maar kon geen moment een vuist maken. Na storend werk van Pattinama kwam Abdenbi in balbezit. 'Slang' passeerde Wouter Prent, die hem in het strafschopgebied neerlegde. Pattinama pakte het cadeautje met zijn rechtervoet uit: 0-2. Van de wissels werd Vlissingen daarna niet slechter. Geraldi Geer man kwam voor Abdenbi en dans te net zo sierlijk, Hoessein Bou zambou verving Pattinama, de aangeslagen Ragut werd afgelost door Joost de Kubber. Van Poelje: „Als ik zie hoe goed Geraldi in valt. Het doet soms pijn om hem niet op te stellen." Die uitspraak zegt veel over de kracht van Vlissingen. Van Poelje heeft genoeg keus, maar sommige jongens moeten geduld hebben. „We begonnen vandaag voor de vierde keer op rij in dezelfde sa menstelling", zei de trainer. „Ik vind dat we de perfecte wedstrijd hebben gespeeld. Niets weggege ven, de nul gehouden en zelf op de juiste momenten gescoord." Hij zei het niet, maar moet het wel even hebben gedacht: dit wil Van Poelje best nog even volhou den... Hoofdsponsor van het Nederlandse voetbal "Daarnaast een toekom- stbestendige club zijn" Vlissingen maakt stappen Tom Janssen, oud-speler van Terneuzen, probeert Etienne Mallie (rechts) met een sliding de bal te ontfutselen. Mal- lie was de uitblinker aan de kant van Vlissingen. foto Gino van Outheusden/Orange Pictures door Barry van der Hooft Baronie-VC Vlissingen 0-2 (0-1). 24. Abdoe Abdenbi 0-1, 70. Josi- mar Pattinama 0-2 (strafschop). Scheidsrechter: S.P.M. Teuben (Aarle-Rixtel). Gele kaart: Wouter Prent (Baronie), Thomas Ragut, Jo- simar Pattinama, Regilio Pinas en Daniel Jansen (allen VC Vlissin gen). Aantal toeschouwers: 250. VC Vlissingen: Ariën Pietersma; Daniel Jansen, Perry Bierkens, Roy- sel James, Milton Roemeratoe; Re gilio Pinas, Etienne Mallie, Thomas Ragut (82. Joost de Kubber), Salim Ben Sellam; Abdoe Abdenbi (75. Geraldi Geerman) en Josimar Patti nama (78. Hoessein Bouzambou). ADVERTENTIE Deze rubriek wordt mogelijk gemaakt door: Een mooie grasmat, nieuwe ballen, warme douches en een kantine waar het gezellig napraten is. Iedere Nederlandse voetballer kent het genot, maar niet iedereen beseft wat dat prachtige verenigingsleven kost. ING steunt, als hoofdsponsor van het Nederlandse voetbal, sinds vorig jaar liefst 475 amateurclubs en vraagt hen zelf mooie plannen te bedenken. Vandaag: voetbalvereniging Walcheren uit Vlissingen. "Een familieclub zijn, ook voor de leden die het financieel moeilijk hebben. Dat is ons gedachtegoed", zegt Jacobus van Keulen, bij voetbalvereniging Walcheren bezig met de zaken rondom de sponsorcommissie en public relations (pr). Die filosofie klinkt als een klok, maar blijkt in de keiharde werkelijkheid van de gemeente Vlissingen lastig na te leven. In juni dit jaar stemde de gemeenteraad daar name lijk in met een voorstel om de huurtarieven van sportac commodaties met meer dan dertig procent te verhogen. Dat zou de ruim 750 leden omgerekend zo'n 25 euro per jaar extra kosten. "Maar met behulp van de sponsoring van ING is het ons gelukt om niet alles door te hoeven berekenen aan onze leden", stelt Van Keulen met gepaste trots. Bovendien was er ruimte voor wat extra's. Er werden nieuwe ballen gekocht en de (jongste) jeugdleden, waarvan Walcheren er in zijn totaliteit zo'n vierhonderd heeft, werden in nieuwe ING-hesjes gestoken. "Maar we willen daarnaast ook een toekomst- bestendige club zijn", vervolgt Van Keulen. "Daarom zetten we in op duurzaamheid en betaalbaarheid. Met name voor de jeugd en de ouderen." Het een gaat daarbij niet zonder het ander bij de club waar het vlaggenschip uitkomt in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Want om de kosten voor de leden op een gelijk niveau te houden - misschien op termijn wel te kunnen laten zakken - moet er ergens anders geld bespaard worden. Van Keulen: "Daar zijn we V.v. Walcheren wil een familidub zijn druk mee bezig en dat willen we in de toekomst echt gaan uitdragen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40