In de grootste eendagskoers lukt het Sagan wel Kwiatkowski fietst volgend jaar voor Sky Lance Armstrong treft miljoenenschikking alleen hebben we helaas niet kunnen scoren' Weekje werken volgens de methode Diederik SPORT 9 RICHMOND. Hij won niet. En niet. En niet. En niet. Hoe vaak hij ook aanviel, hoe vaak hij ook de over winning ook kon ruiken: het was telkens net niet. In de Tour de France werd hij zo vaak tweede dat hij er moedeloos van werd. En toen hij in de Vuelta a Espana eindelijk eens een etappe won - na een serie tweede plaatsen - moest hij het een paar dagen later be kopen: hij werd van zijn fiets gereden door een motor. Het was alsof Peter Sagan dit jaar niet mocht winnen. Tot giste ren. In de allergrootste eendagskoers van het sei zoen lukte het Sagan wél. Op het WK in Richmond hield hij zich eindelijk rustig, wachtte hij tot de laatste ronde en speelde hij al zijn troe ven op het steilste heu veltje van het parcours: 23rd Street. Niemand was in staat om hem te volgen. Eén afdaling en één eindeloze laatste ki lometer verder was Sa gan de nieuwe kam pioen. In het interview sprak Sagan de wereld, en Eu ropa, toe over de vluchte lingenproblematiek. Iets over verandering van po pulaties, en over respect. Wat hij précies zei ging verloren in zijn Sagiani- aanse mengeling van Slo- waaks en Engels, maar het was prachtig. RICHMOND. De Pool Michal Kwiatkowksi fietst volgend sei zoen voor Team Sky. De Britse topformatie presenteerde giste ren alweer zijn zevende aan winst. Dat gebeurde een dag na dat teammanager Dave Brails- ford de komst van de Spanjaard Mikel Landa had bevestigd. Kwiatkowksi, vorig jaar wereld kampioen op de weg, reed de af gelopen jaren in dienst van de Belgische ploeg Etixx-Quick- Step. Hij won dit voorjaar de Amstel Gold Race. „We volgen hem al geruime tijd en hebben al twee keer eerder geprobeerd hem in te lijven. We wilden niet nog een keer naast hem grijpen. Hij heeft al geweldige prestaties geleverd in de afgelopen jaren", aldus Brailsford, die een dag eer der al aanwinst Landa de hemel in had geprezen. „Mikel is altijd een groot talent geweest, maar in de Giro van dit jaar heeft hij zich echt bewezen. Hij heeft ge toond een van de beste klim mers ter wereld te zijn en is nog maar 25." Landa won in de Giro twee ritten, in de Vuelta één. Be halve Kwiatkowski en Landa komt ook Danny van Poppel naar de ploeg van Tour-winnaar Chris Froome. De anderevijf nieuwkomers zijn Alex Peters, Gianni Moscon, Michal Golas en Benat Intxausti. RICHMOND. Met de betaling van ongeveer 10 miljoen dollar en ex cuses heeft oud-wielrenner en dopingzondaar Lance Armst rong een conflict met verzeke ringsbedrijf SCA Promotions over een bonus voor zijn zeven Tour-zeges geschikt. Het bedrijf keerde in 2007 een miljoenenbonus uit aan de Ame rikaanse wielrenner. Maar na de dopingbiecht van Armstrong wilde SCA het geld terug. De rechter gaf het bedrijf in februa ri gelijk. „Ik ben blij dat ik deze kwestie achter me kan laten en ik wil me bij SCA en bestuursvoorzit ter Bob Hamman verontschuldi gen voor mijn fout", liet Armst rong gisteren weten in een ver klaring. Het ergste moet voor de geval len sportman nog komen. Het Amerikaanse Openbaar Ministe rie beschuldigt hem van belas tingfraude en dat kan de wiel renner nog veel meer geld gaan kosten. Armstong won tussen 1999 en 2005 zeven keer op rij de Ronde van Frankrijk. Deze zeges wer den hem eind 2012 definitief af genomen, evenals al zijn andere wielerresultaten vanaf augustus 1998, wegens dopinggebruik. De UCI schorste hem op 22 oktober 2012 voor het leven. COLUMN Diederik Smit Mijn huisarts advi seerde me een weekje te werken volgens de Cruijff-methode. Dit zelfhulpprogramma is ontwik keld door de Bond tegen Werk stress, in samenwerking met het ministerie van Volksgezondheid. Volgens de folder is de Cruijff-me thode bedacht om burn-outs te voorkomen. Het is de bedoeling dat je je werk niet zelf doet, maar dat je dit overlaat aan mensen die je vertrouwt. Zo voorkom je be trokkenheid, wat de kans op stress vermindert. Zonder vrij te nemen, vertrok ik maandag voor een midweekje naar een afgelegen villa in Noord- Spanje. Dit gaf meteen een ont spannen gevoel. Dinsdag ontsloeg ik al mijn colle ga's die niet functioneerden vol gens de Diederik-filosofie. Ik had in de folder gelezen dat het ge zond is om uitsluitend gelijkge stemden als collega's te hebben. Daar word je rustig van. Woensdag lanceerde ik plan-Die- Plan-Diederik geeft vorm aan de uitvoering van de Diederik-filosofie op langere termijn derik. Dit houdt in dat alles op mijn werk de komende jaren gaat zoals ik het wil. Anders gezegd: het plan-Diederik geeft vorm aan de uitvoering van de Diederik-fi losofie op de langere termijn. Donderdag bleek dat het hele maal niet zo goed ging op mijn werk. De belangrijkste mensen binnen het satirisch hart waren het totaal oneens over de uitvoe ring van plan-Diederik. Men koos voor de oplossing om niet meer met elkaar te praten. Dat gaf rust. Vrijdag besloot ik mijn verant woordelijkheid te nemen: een oud-studiegenoot moest orde op zaken gaan stellen. Er werd een vergadering belegd en dat werd een vruchtbare bijeenkomst. Zelf kon ik er helaas niet bij zijn, van wege de lange reistijd. Soms moet je aan jezelf denken. In het weekend werd ik gebeld door een bevriende journalist. Te gen hem kon ik eindelijk stoom af blazen over mijn drukke werk week. Hij heeft mijn opmerkin gen geparafraseerd tot een ver haaltje. Uiteindelijk is dat deze co lumn geworden. Ik voel me stuk ken beter. MAANDAG 28 SEPTEMBER 2015 door Thijs Zonneveld Peter Sagan werd in Richmond op indrukwekkende wijze wereldkampioen, foto Jim Lo Scalzo/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38