TO©S Afgeschreven huizen in beeld door asielcrisis Man wurgt zijn vrouw terwijl ze 112 belt Een Kever, een Golf en een UP! Snuggel wil niet naar zee 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Roken in tuin of op balkon moet verboden worden. Uw Mening ONEENS Jongen valt uit boom Lange file door pech Kunstenaar genomineerd paul kusters MEESTE NEDERLANDERS ZIJN OVERVERZEKERD f N mutm maandag Ernst Jan Rozendaal Dit was natuurlijk de slechtste week om een Volkswagen te kopen. Vorige week hadden we hem uit gezocht, een tweede autootje naast de VW Golf die we al had den. Zaterdag konden we hem op halen, een witte UP! Van jongs af aan ben ik een fan van Volkswagen. Het was de eer ste auto die ik kende. Als wagen- ziek kind heb ik wat gekotst in de prachtige Kever van mijn ouders. Maar tussen onze aankoopbeslis- Maar intussen zitten wij met twee Volkswagens, schandvlekken op vier wielen sing en het afhalen van de auto is het met Volkswagen alleen maar down gegaan. De fabrikant blijkt gesjoemeld te hebben met de soft ware van elf miljoen dieselauto's, waardoor ze veel schoner leken dan ze in werkelijkheid zijn. De betrouwbaarste auto ter wereld - das Auto - blijkt niet te vertrou wen. De beurswaarde van het be drijf is gekelderd. De Volkswagen staat in zijn achteruit. Leuk hè, zo'n woordspeling? De grappigste kwam van de inmid dels opgestapte topman Martin Winterkorn. „Volkswagen moet een frisse start maken." Terecht schreef de Berliner Zeitung dat hij 'weg moest achter het stuur", ook een goeie. Zelden iemand zo uit de bocht zien vliegen. Maar intussen zitten wij met twee Volkswagens, schandvlek ken op vier wielen. In Duitsland gingen deze week stemmen op om er net als op sigarettenpakjes op te vermelden: „Volkswagen schaadt de gezondheid." Ik zie me al rijden, al hebben wij dan geen diesels. De tweedehandsautodealers heb ben de naam, maar de echte op lichters zijn natuurlijk de autofa brikanten zelf. En niet alleen die van Volkswagen, maakt u zich geen illusies. Onze auto's zijn tweedehandsjes en ik heb een rotsvast vertrouwen in onze Wal- cherse garage. „De Volkswagen fabriek gaat heus niet failliet", meende onze verkoper. „Daar voor is die auto veel te goed." Volkswagen zit nu in een diep dal, maar the only way is UP! De Zeeuwse politiek laat Delta in de steek. toosenhenk.nl D fcAAR ZIJN WE HELEMAAL NIET VOOR VERZEKERD Een achtjarige jongen uit Sint Jansteen is gistermid dag in zijn woonplaats ge wond geraakt nadat hij uit een boom was gevallen. De politie kreeg de mel ding van het ongeval rond 15.30 uur binnen. De moe der van het slachtoffer wil de zelf met haar kind naar het ziekenhuis rijden. Toen de jongen in de auto zat, raakte hij buiten be wustzijn en werd er alarm geslagen. Er kwam ook een traumahelikopter ter plaat se. De hulpverleners heb ben het gewonde jongetje uit de auto gehaald en met spoed naar het ziekenhuis in Gent gebracht. Een arts van de traumahelikopter is met de ambulance meege gaan naar het ziekenhuis. Over de ernst van het let sel was gisteren nog niks bekend. Een vrachtwagen met pech heeft gisteren veel vertraging veroorzaakt voor het verkeer op de A58 tussen Arnemuiden en knooppunt De Poel. De vrachtwagen strandde ter hoogte van Lewedorp. De ANWB meldde rond half vijf een file van tien kilo meter. Vanwege de afslui ting van de Sloeweg was het tussen Middelburg en Heinkenszand extra druk op de A58. Bovendien was ter hoogte van de afslag Heinkenszand maar één rijstrook beschikbaar. Dit vanwege de aanleg van de nieuwe afslag van de A58. Vi Beeldend kunstenaar Ser- vaas Roelandse is geselec teerd voor de prestigieuze Van Lanschot Kunstprijs. Uit 474 inzendingen zijn 12 kunstwerken genomineerd voor de kunstprijs. Roe landse is docent bij Toon beeld in Terneuzen. Het werk waarmee hij is geno mineerd bestaat uit een ta bleau van 14 keramische te lefoonhoesjes die met gla zuur zijn beschilderd met actuele nieuwsgebeurtenis sen. Van Lanschot heeft de nieuwe Nederlandse kunst prijs dit jaar geïntrodu ceerd. Deze prijs wordt uit gereikt aan een hedendaag se kunstenaar die in zijn of haar werk het beste de hui dige tijdgeest weet vast te leggen voor latere genera ties. Een oplossing, zij het niet voor de heel korte termijn, is het uitstellen van de sloop van wo ningen waar nauwelijks vraag naar is omdat ze niet voldoen aan de wensen van de moderne Zeeuwse huurder. Of liever, geen vraag naar was. Door het dringende verzoek van het Centraal Opvang orgaan Asielzoekers is die vraag er in eens wel. Dit zegt Marco van der Wel, directeur-bestuurder van Woonburg, vooral actief in de ge meente Veere en Oost-Souburg, en voorzitter van het overleg van Zeeuwse woningcorporaties. Het COA is dringend op zoek naar woonruimte voor de 13.000 mensen met een verblijfsvergun ning die nu nog noodgedwon gen in een asielzoekerscentrum wonen. Deze zogeheten status houders nemen de plaats in van mensen die asiel hebben aange vraagd, maar nog geen verblijfs vergunning hebben. Bij Woonburg staan voor de komende tien jaar veertig tot vijf tig woningen op de nominatie om uit het bestand genomen te worden. „Deze woningen wor den niet vervangen omdat ze technisch in slechte staat zouden zijn", aldus Van der Wel. Het zijn huizen waarvoor nieuwe huurders weinig belangstelling tonen. 'Deze woningen worden niet vervangen omdat ze technisch in slechte staat zouden zijn' Woonburg is niet de enige wo ningcorporatie met dit soort hui zen. In heel Zeeland gaat het om vele honderden woningen. Volgende week praten de cor poraties met de gemeenten en provincie, die eerder al besloten in dit dossier samen te werken. De corporaties zullen dan aan de bestuurders laten weten welke mogelijkheden zij zien. f&iUi ffk-nr Een vrouw belde 112 voor hulp. Ze werd mishandeld door haar man. Die ging daarmee door terwijl ze de politie aan de lijn had. „De medewerker van de meld kamer hoorde dat het slachtoffer vermoedelijk werd gewurgd", al dus de politie. Onmiddellijk werd een poli tieauto naar de woning aan de Vincent van Goghlaan gestuurd, waar de mishandeling werd ge pleegd. Toen de agenten bij de wo ning kwamen, bonsden zij direct op de deur. De man deed open. Eenmaal binnen vertelde vrouw tegen de politie dat zij was mis handeld. De man, een 28-jarige inwo ner van Almere, werd aangehou den. In zijn kleding vond de poli tie bijna tweeduizend euro. Het geld is in beslag genomen. De verdachte werd voor verder on derzoek naar het politiecellen complex Torentijd in Middel burg gebracht, waar hij is ingeslo ten. De man is vrijdagavond ver hoord en kreeg te horen dat hij langer vast blijft zitten. 360 reacties SINT JANSTEEN GOES CT TERNEUZEN door Theo Giele KOUDEKERKE. Wat kunnen wij doen om het probleem van de huisvesting van vluchtelingen te helpen oplossen? De Zeeuwse wo ningcorporaties hebben afgelo pen week de koppen bijelkaar ge stoken om zich over die vraag te buigen. Marco van der Wel van Woonburg STELLENDAM. Het uitzetten van vier opgevangen zeehonden door A Seal bij Stellendam is zaterdag slechts gedeeltelijk gelukt. Snuggel had geen zin om in het ruime sop te duiken. Terwijl de andere drie op het strand al snel het water opzochten, ging de laatste terug de reiskist in. Ook een tweede poging van de begeleiders liep op niets uit. De zeehond miste zijn maatjes. Terug in de opvang wist hij niet hoe snel hij uit de kist moest om hen op te zoeken. Hij wordt later met hen alsnog losgelaten, foto A Seal VLISSINGEN. De politie kon vrijdag middag via de telefoon live mee luisteren met een geval van ern stig huiselijk geweld in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2