Windpark Krammer dichterbij Shoppen aan de waslijn Holtkampschool doet mee aan Project Schoolkrant Parlement beslist woensdag over Wet Onafhankelijk Netbeheer Delta-topman Arnoud Kamerbeek heeft goede hoop dat de Tweede Kamer splitsing van zijn energiebedrijf afwijst. MIDDELBURG. Dat het provinciebe stuur onder voorwaarden pleit voor splitsing van Delta's energie- en netwerkbedrijf, verbaast alge meen directeur Arnoud Kamer beek van Delta niet. „Ik ken de standpunten en die zijn niet ge wijzigd. Ik houd goede hoop dat een Kamermeerderheid splitsing afwijst." Delta blijft zich met hand en tand verzetten tegen de Wet Onaf hankelijk Netbeheer, waarin de splitsing van energieleveranciers en netwerkbedrijven wordt gere geld. Woensdag valt daarover een besluit in de Tweede Kamer. Een spannend moment voor het Zeeuwse energiebedrijf en het gro tere Eneco, dat ook moet splitsen. Kamerbeek houdt goede hoop dat een meerderheid in de Twee de Kamer splitsing afwijst. „De SP komt met een amendement om niet te splitsen zolang buitenland se energiebedrijven ook niet zijn gesplitst. De steun daarvoor groeit. Ook de druk vanuit Zuid- Holland neemt toe. Bij Eneco staan meer banen op de tocht als er wordt gesplitst." Vooralsnog houdt de coalitie van WD en PvdA de rijen gesloten, maar de groene achterban van de PvdA legt wel steeds meer druk op de fractie. Het CDA is inmiddels om. Het defaitisme in de Staten ten spijt, zegt Kamerbeek dat Delta er helemaal niet slecht voor staat. „De aandeelhoudersstrategie van de provincie is gemaakt in een tijd dat het bedrijf er minder goed voor stond. Inmiddels is er wel wat gebeurd. We hebben onze schulden afgelost door de verkoop van afvalbedrijf Indaver en wind- park Kreekrak. Daarnaast zijn on ze commerciële prestaties op de energiemarkt sterk verbeterd. Del ta kan als zelfstandig energiebe drijf in een moeilijke markt mak kelijk overeind blijven. We zijn nu een gezond bedrijf. Onze toe komststrategie gaat nog wel uit van fusie met Eneco. Dat kan al leen als we niet worden gesplitst 'Als we nu moeten splitsen, worden Delta en Eneco op achterstand gezet' en als er een oplossing wordt ge vonden voor de kerncentrale." De kerncentrale is voor Eneco tot nu toe een obstakel om te fuseren. Nucleaire stroom past niet bij het groene portfolio van Eneco. Volgens Kamerbeek is Delta niet tegen splitsing, als onge splitste buitenlandse bedrijven die actief zijn op de Nederlandse markt ook hun netwerkbedrijven moeten afstoten. „Als we nu moe ten splitsen, worden de enige Ne derlandse energieproducenten Delta en Eneco, die bovendien groener zijn dan de buitenlandse, op achterstand gezet." SINT PHILIPSLAND. De bouw van het windpark Krammer is een stap dichterbij gekomen dankzij de toekenning van subsidie van het Rijk, melden Deltawind en Zeeuwind. Deze twee coöperaties willen naast de Krammersluizen 35 windturbines plaatsen. Het is daarmee het grootste, door een organisatie van burgers opgezette windenergieproject in Nederland. Deltawind en Zeeuw ind hebben samen 3500 leden. De molens worden geplaatst naast het sluizencomplex in de Philips- dam tussen Sint Philipsland en de Grevelingendam. Het ministerie van Economi sche Zaken heeft laten weten dat het project in aanmerking komt voor een SDE+ subsidie, een sti muleringsmaatregel voor duurza me energie. SDE+ vergoedt het verschil tussen de marktprijs van grijze energie en de kostprijs van duurzame energie. De bouw van het windpark moet volgend jaar beginnen. Van af 2019 leveren de molens een ver mogen van 100 megawatt, genoeg om meer dan 70.000 huishoudens van groene energie te voorzien. Van je werk je hobby maken? ingericht in Goes. Thuiswedstrijdje KapelleT 0113 344 151 Zeeland walcheren@pzc.nl PAGINA 17 Delta vestigt hoop op Kamer door Frank Balkenende Arnoud Kamerbeek directeur Delta Zeeland 12: OR: 'Dolksteek in de rug van Delta' GOES. Nog geen uur na de I" start van De Waslijn in Goes heeft Jacqueline de Bondt H haar tas al vol met zeven bijna nieuwe kledingstuk- ken. Kosten: helemaal niets. Behalve dan dat de Goese een uurtje geleden zeven kledingstukken heeft afgestaan die ze zelf toch niet meer draagt. „Of ik die ga missen? Dan heb je mijn kledingkast zeker nog nooit gezien, die zit helemaal vol", lacht ze terwijl ze haar zevende en MeEvents. Zo'n 150 vrouwen meldden zich van te voren aan voor het landelijke evenement, dat voor het eerst in Goes werd gehou- JS den. Daar kwamen nog tientallen extra ■"*- deelnemers bij op de dag zelf. dus laatste aanwinst past. „Mooi, die kleuren passen helemaal bij dit seizoen", zegt ze tevreden. „En ik was 'm zat", bekent Lizette Francke uit Bigge- kerke, de vorige eigenares.Op deze manier zijn gisteren honderden kleding stukken in andere handen gekomen. „Het is echt een succes", zegt Christa Kranenburg van organisator Meet- foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11