Anouk houdt zich nog koest in 'The Voice' nJ £>p voojf 03 laziHrüJ Pthhs? RjO NIEUWS 9 zich voorgenomen niet met meel in de mond te spreken, maar de verwachte harde tackles bleven vooralsnog uit. Bij de eerste kandidaat, Dave (22) uit Helmond en Blokker-em ployee, was Anouk zelfs een lief spinnend katje. Terwijl haar colle ga-juryleden hun stoelen verlie ten om te swingen op de gitaar rock, bleef Anouk zitten - vanzelf sprekend met de rugleuning naar de kandidaat gekeerd. „Niet slecht, maar iets te grappig." Deelneemster nummer twee, Gaia Aikman (23) uit Zoetermeer, werd ook gespaard al kreeg Anouk 'er niets extra's bij'. Omgedraaid had ze zich evenmin. De eerste keer dat Anouk zich meldde was bij de 18-jarige zange res Maan. Al klonk haar recensie ook nu wat zuinigjes: „Ik voel het niet." Maar voor de ware Anouk-fan is er hoop. „Als ik al moe word van het luisteren, wil ik het eigen lijk niet eens zien", voegde ze een deelnemer toe met die typisch stoïcijnse hard-to-get-blik van de rockbitch. Wellicht draaide Anouk de eer ste aflevering nog even warm met wat rek- en strekoefeningen en moeten we wachten op haar ver maarde gestrekte been. Al liet een twitteraar gisteravond chagrijnig weten: „Ik zie het haar niet lang doen. Wat een droogkloot." Hoewel de zangeres (40) er niet met gestrekt been in ging, zal het omvangrijke kijkerspu bliek van The Voice eraan moeten wennen: de hokken van de kinder boerderij staan wagenwijd open voor de wolf. Niet eens een exem plaar in schaapskleren, want wie Anouk binnenhaalt in een familie programma, weet dat het met de obligate gezelligheid is gedaan. Deze week liep ze in verbale zin reeds warm voor haar optre den in The Voice, toen ze collega Trijntje Oosterhuis voor het front van televisiekijkend Nederland te grazen nam. Het debacle op het songfestival was bovenal te wijten aan de beroerde jurk van de Neder landse vertegenwoordigster, meen de Anouk. „Erg naïef als je ver baasd bent over de reacties als je met een jurk komt tot aan je klit met een uitsnede tot aan je schaambeen." Zo, die zat. Ook gisteravond had de Haagse 'Hoe meer reuring er ontstaat, des te groter is de publieke belangstelling' talen zwijgt, gaat de minister er van uit dat de werken daar bin nenkort hangen. Op tournee door Nederland: prima. Naar het Louvre: nee. Al klinkt vanuit het ministerie van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschap de voorzich tige suggestie dat het Rijksmu seum de portretten - gezien de si tuatie - best in bruikleen zou kunnen geven. Tijdelijk, dat wel. Voor kunstkenners heeft de diplo matieke rel ook voordelen. De doeken worden alleen maar inte ressanter, zegt kunsthistoricus en Rembrandtkenner Gary Schwartz. „Een conflict draagt bij aan de waarde en geeft aan hoe belangrijk regeringen de kunst vinden. Hoe meer reuring er ont staat, des te groter is de publieke belangstelling." 8 daagse actiereis Barcelona en Omgeving 4 daagse Stedentrip Praag 4 daagse Stedentrip Berlijn 4 daagse Stedentrip Parijs 4 daagse Stedentrip Londen ZATERDAG 26 SEPTEMBER 2015 Anouk tijdens de eerste uitzending van de nieuwe reeks van The Voice of Holland, foto RTL door Arno Gelder Eén ding staat vast als Anouk om haar mening wordt gevraagd: saai wordt het nooit. Tijdens haar eer ste optreden als jurylid in de tv-ta- lentenjacht The Voice of Holland, gis teravond op RTL4, brak ze in ieder geval met het warm-wollige en doorgaans milde woordgebruik van vorige seizoenen. Gary Schwarts Rembrandtkenner v.a. slechts Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Brochure en boekingen: (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl Vertrekdata: 26 oktober Vertrekdata: 29 okt/5,12,19,26 nov 3,10,17 dec Vertrekdata: 15, 22, 29 okt/5,12,19, 26 nov 3,10, 17 dec Vertrekdata: 8,15 okt/5,12,19, 26 nov 3,10,17 dec Vertrekdata: 1, 8,15, 29 okt/5,12,19, 26 nov 3,10,17 dec

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9