In oud postkantoor komen nu engelberichten door Bouw woning blijft toch mogelijk op bedrijventerrein De Vlaschaard Dagbladbezorger Achter De Vier Ambachten Philipinne Westdorpe ZEEUWS-VLAANDEREN 9 Tuin achter oudheidkundig museum Hulst maakt middeleeuws stratenpatroon binnenstad zichtbaar. OOSTBURG. Oostburg is vanaf van daag een centrum voor bewust wording en natuurlijke gezond heid rijker. In het oude postkan toor, waar vroeger brieven en pak jes werden doorgegeven, geeft As trid Esser van Angelshart nu óók berichten door aan mensen. „Maar dan door middel van mijn heldere gaven." Voorheen werkte Astrid van uit huis, waar ze onder meer workshops, engelenconsulten voor mens en dier, positiviteits- coaching en helende massages gaf. Die activiteiten komen nu al lemaal samen in het centrum in Oostburg. Dat centrum is een oa se van rust: de geur van wierook, de gezellige behandelkamer en engelenbeeldjes zorgen voor een ontspannen sfeer. „Ik wil dat mensen zich op hun gemak voe len", legt Astrid uit. Ze heeft be wust over de inrichting nage dacht en zelfs over de witte muur, die niet helemaal wit blijkt te zijn. „De kleur heet 'bloe sem-wit' en is gebroken wit met een tintje rood erin. Dat zie je niet, maar onbewust voelen men sen het wel. Rood is de kleur van de onderste chakra en houdt je daarom met beide benen op de grond." Met beide benen op de grond De geur van wierook, de gezellige behandelkamer en engelenbeeldjes zorgen voor een ontspannen sfeer. staan, is ook van toepassing op Astrid zelf. „We leveln oud post- kantoon ten slotte op aarde", zegt ze. Ze werkt veel intuïtief en krijgt boodschappen door van en gelen maar is ook gediplomeerd herborist en derdejaars student kruidenverwerker. Ze maakt bij haar consulten dan ook gebruik van de kruidenleer en combi neert zo het aardse met het bo venaardse. Het nieuwe centrum is iedere woensdag van 10.00 tot 15.00 uur open en op overige dagen op af spraak. „Want veel mensen zijn nieuwsgierig naar wat ik doe." EEDE. Het blijft toegestaan om on der voorwaarden bedrijfswonin gen te bouwen op bedrijventer rein De Vlaschaard bij Eede. Een meerderheid van de Sluise ge meenteraad wil die mogelijkheid niet afschaffen. Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van een nieuw bestemmingsplan voor bedrijven terreinen in de gemeente Sluis. Tot nu was het voor onderne mers mogelijk om, onder voor waarden, een woning bij hun be drijf te zetten. B en W wilden dat afschaffen, omdat de huizen op het terrein de gemeente moge lijk zou dwingen om nieuwvesti- gers beperkende voorwaarden op te leggen. Zes ondernemers pro testeerden: ze gaven aan zich juist in Eede te hebben gevestigd om in te toekomst een woning bij hun bedrijf te kunnen bou wen. Beloofd is beloofd, meenden CDA, WD en Nieuw Gemeente belang, die een wijzigingsvoor stel indienden. De drie coalitie partijen kregen steun van Lijst Babijn. Wethouder Peter Ploegaert dwong nog wel af dat huizen bouw op de percelen niet mag lei den tot beperkende maatregelen voor de bestaande bedrijven op De Vlaschaard. HULST. In de tuinen achter mu seum De Vier Ambachten is een onbekend deel van de historie van het middeleeuwse Hulst bloot te leggen, stelt Jos Verschueren. Verschueren is eigenaar van het pand naast museum De Vier Ambachten in de Steenstraat. De tuin van die woning - die net als twee huizen aan de zuidelijke kant samen met het museum eeu wen geleden een refugium vorm de - loopt achter een groot aantal huizen door. Alleen de tuin van de pastorie is nodig om de verbin ding met het Basiliekstraatje te kunnen maken. Nu de verhuizing van het streekmuseum uit zicht is (een nieuw museum aan de Nieuwe Bierkaai acht het college finan cieel niet haalbaar), wordt het op nieuw inrichten en beter toegan kelijk maken van het huidige on derkomen waarschijnlijker. De voorzitter van het museumbe stuur stelde al eens dat de gemeen te Hulst zelf het huurpand had moeten kopen. De gemeente had daar het geld niet voor (over). Eigenaar Verschueren 'staat open voor overleg'. Met zijn wo ning kocht hij ook een voormalig koetshuis. „Daar is een horecavoor- ziening van te maken, zodat je midden in de stad in het groen op een terras kan zitten. Vanuit de tuin heb je ook mooi zicht op de toren van het refugium." De toegankelijkheid van het museum is een probleem. Een deel van de collectie kan mis schien in de tuin - in de buiten lucht of in een soort schuurdepen- dance - staan. Verschueren: „Het zou aardig zijn eens met de ge meente, het kerk- en het museum bestuur over de mogelijkheden te filosoferen." OPZOEK weGeNeR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers* die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen in PHILIPINNE OF WESTDORPE. ZATERDAG 26 SEPTEMBER 2015 Astrid Esser houdt mensen een spiegel voor in haar nieuwe Angelshart centrum voor bewustwording en natuur lijke gezondheid. „Mensen worden zich steeds meer bewust van zichzelf." foto Camile Schelstraete door Sophie Stockman Angelshart wordt vandaag geopend aan Grote Beer 5 in Oostburg en is van 10.30 tot 17.00 uur te bezoe ken. Om 13.30 uur treedt Mensen aan de Schelde op. door Martijn de Koning Ideeën voor museumhof door René Hoonhorst Wat staat er tegenover? Een prima vergoeding Gratis de PZC, AD, Trouw of de Volkskrant lezen Uitstekend te combineren met andere bezigheden Direct aan de slag in je eigen omgeving Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie Direct aanmelden? www.bezorgers.nl min.leeftijd 15 jaar Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 81