Zorgcentrum nodigt kinderen uit voor feestjes in het grand café Uitbater brasserie mag geen borden plaatsen De Waslijn: kleding ruilen in parkje Goes Dagbladbezorger PZC Project ondervangt stageprobleem Scalda BEVELANDEN en THOLEN 9 NOORD-BEVELAND Studenten van Scalda leren het vak in de praktijk. Bewoners van Goes-Zuid kunnen hun hulp gratis inschakelen. OPZOEK Een wandelingetje maken of een boodschap doen, voor veel (alleenstaande) ouderen is het niet meer vanzelfsprekend. Voor hen kan het wijkleerbedrijf Wel-zo-actief van Scalda in Goes uitkomst bie den. In het wijkleerbedrijf, dat de ze maand van start is gegaan, lo pen leerlingen van de afdelingen zorg en welzijn stage. Bewoners, maar ook organisaties in de wijk Goes-Zuid, kunnen Wel-zo-ac- tief inschakelen voor allerhande hulpvragen; van het bereiden van een maaltijd tot het lezen van de krant of begeleiding bij een bezoek aan de fysio. Met het project worden twee vliegen in een klap geslagen, vertellen bege leiders Annemieke Linke en Ka ren Spekhorst van Scalda. „Van wege de bezuinigingen in de zorg is het steeds lastiger om sta geplekken te vinden voor onze leerlingen", zegt Linke. „Daar is dus een gat ontstaan." Spekhorst merkt dat het wijk leerbedrijf in een behoefte voor- Zowel organisaties als bewoners Goes-Zuid kunnen gebruikmaken van diensten Wel-zo-actief ziet. Volgens haar is het ook een mooie manier voor Scalda om meer te 'integreren in de wijk'. „We hebben een groot gebouw, maar zijn toch weinig zichtbaar." Op dit moment zijn drie leer lingen actief in het wijkleerbe drijf. Chayenne en Emmely wer ken drie dagen per week bij De Cirkel, een locatie van Gors. Ze bieden de cliënten een soort well ness in de vorm van voetenbad jes, handmassages of make-up. „Leuk en afwisselend, je bent echt met de mensen bezig", zegt Emmely. De cliënten genieten de ze vrijdag zichtbaar van de aan dacht. De bedoeling is dit jaar tien leerlingen in te zetten in het wijkleerbedrijf, afhankelijk van het aantal ondersteuningsvragen. „Die blijven binnenstromen", zegt Spekhorst. „En dan zijn we nog niet eens begonnen met de inloopochtenden die we in buurt huis De Pit willen gaan houden." „Aan de overkant van het zorg centrum zijn twee basisscholen. Kinderfeestjes beginnen vaak meteen na schooltijd. Wat is er dan makkelijker om aan de over kant frietjes met een snack te eten? De ouders zitten dan in elk geval niet met de rommel thuis." Lukus heeft tot nu toe één kin derfeestje gehad. Dat liep zo goed dat hij er nu reclame voor maakt in de scholen. Hij benadrukt wel dat niet het hele feestje in het grand café moet plaatsvinden. „Het is hier best gehorig. Mensen die hun middagdutje doen op de kamer, moeten er niet van wak- 'De bewoners van Moerzicht vinden het sowieso leuk als er kinderen langskomen' ker worden." Wat eten en drin ken kan echter prima, zegt hij. „Ik kleed het ook leuk aan en leg wat kleurtjes en andere dingen neer, zodat ze lekker bezig zijn." Volgens de kok vinden de oude ren het erg leuk in contact te ko men met kinderen. Mede daarom begint Moer zicht volgend jaar ook een moes tuinproject samen met kinderen van de basisscholen. Volgens de jongerenwerker van de gemeente Reimerswaal is dit meteen een vorm van dagbesteding voor ouderen én wordt een deel van de binnentuin opgeknapt. OUD-VOSSEMEER. Uitbater Alex van der Harst van brasserie Rijk der Vitaminen in Oud-Vossemeer baalt, omdat hij van de provincie geen verwijsborden naar zijn eta blissement mag plaatsen. „Van al mijn klanten hoor ik dat ze het zo moeilijk kunnen vinden." De onlangs geopende brasserie - in een oude graansilo - ligt ver scholen in het buitengebied tus sen Oud-Vossemeer, Sint-Anna- land en Sint Philipsland. „Ik wil graag vanuit alle richtingen een paar borden plaatsen, ook uit het oogpunt van veiligheid", zegt Van der Harst. „Zodat mensen niet tij dens het zoeken de dijk af rijden of door de TomTom een doodlo pende weg in worden gestuurd." De uitbater zegt helemaal niks geks te willen. „Het gaat gewoon om van die standaard verwijsbor den. Ik wil ze zelf betalen en on derhouden." De ondernemer is niet plan het er bij te laten zitten. Een woordvoerster van de pro vincie kon gisteren niet op het spe cifieke geval ingaan. „Maar in zijn algemeenheid kan ik zeggen dat het plaatsen van dit soort borden soms niet kan, omdat het in strijd is met onze landschaps- en wegen verordening." GOES. Zo'n 150 vrouwen uit Goes en omgeving hangen zondag kle ding op in het parkje aan de Oost- wal. Niet om ze te laten drogen, maar met de bedoeling een broek, jurk, tas of paar schoenen te rui len met die van een ander. Na een eerdere editie in Middel burg, komt landelijk initiatief De Waslijn zondag naar Goes. De stad heeft de kledingruilmarkt binnengehaald voor het meerdaag se evenement Goes Modestad. „We hebben nu al 150 aanmeldin gen, dat hadden we echt niet ver wacht", vertelt organisator Miran da Francke. Deelnemers mogen maximaal zeven items die weinig of niet gedragen zijn meenemen. Alles wat blijft hangen en waar van de eigenaresse afstand wil doen, gaat naar Kledingbank Zee land. Rond De Waslijn is van 13.00 tot 17.00 uur een 'hippe nazo- mermarkt' met fairtrade-, biologi sche en streekproducten. Ook zijn er 'foodstands', is er kinderver- maak en speelt een bandje. De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers* die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen in KORTGENE EN COLIJNSPLAAT. ZATERDAG 26 SEPTEMBER 2015 Emmely Kuipers lakt de nagels van een cliënt van Gors. foto Marcelle Davidse Wijkleerbedrijf vult gat in markt door Luc Oggel door Joeri Wisse YERSEKE. Een zorgcentrum is niet de eerste plaats waar je aan denkt om een kinderfeestje te vieren. Perry Lukus, kok bij Moerzicht in Yerseke, stelt juist dat het een erg voor de hand liggende optie is. Perry Lukus, kok Moerzicht door Rob Paardekam WGGGNGR Media Wat staat er tegenover? Vergoeding van ca. 250,- per 4 weken; afhankelijk van wijkgrootte Gratis de PZC, AD, Trouw of de Volkskrant lezen Uitstekend te combineren met andere bezigheden Direct aan de slag in je eigen omgeving Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie Direct aanmelden? www.bezorgers.nl *min.leeftijd 15 jaar Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 77