Het is akelig stil rond Griep Award PvG pleit voor haltetaxi 8 BEVELANDEN en THOLEN Cursus 'secretaris' en 'voorzitter* Eigen stek voor Kloetinge-fans Veldzigt 41 Oostkapelle makelaar Succes in huis Vraagprijs 309.000,- k.k. De burgemeester beslist of iemand de prijs krijgt Een officiële procedure om iemand voor te dragen is er niet Boudaenlaan 2 Middelburg makelaar! Succes in huis U'liM-V Vraagprijs 468.000,- k.k. In de regio 3D-sieraden printen in Goese bibliotheek Russische pianistes geven concert Lachworkshop in 't Westlicht Mijn dorp, mijn stad Zondag DRIEWEGEN Open Huis 3 oktober II .00 15.00 uur UHiTihm M2makelaars.nl Luxe appartement Fantastische ligging Zorg mogelijk Luxe keuken+sanitair Nabij strand, Domburg Parkeergarage door Willem Adriaansens VLISSINGEN. Met gepaste trots ver kondigde de Borselse burgemees ter Jaap Gelok precies een jaar gele den dat zijn gemeente een nieuwe prijs rijker was: de Kees Griep Award. Een jaar later doet de term zowel binnen als buiten het ge meentehuis menig wenkbrauw fronsen. Want wat was dat ook al weer voor een award? Wie op zoek gaat naar informatie over de Borselse Kees Griep Award, vindt daar op internet maar weinig over terug. Op de website van de gemeente verwijst helemaal niets naar de prijs. Zoek machine Google toont wel een aantal 'hits', die stuk voor stuk ver wijzen naar een artikel op de site van deze krant. De prijs is bedoeld voor men sen die een grote maatschappelij ke betrokkenheid hebben ge toond. De award is vernoemd naar huisarts Kees Griep, die in de Tweede Wereldoorlog met een groep inwoners actief was in het verzet. Sinds de bekendmaking van de prijs, een jaar geleden, bleef het akelig stil. „De prijs wordt ook niet periodiek toegekend", verdui delijkt Philip de Vree. Volgens de raadsgriffier van Borsele is het de burgemeester die beslist of ie mand de prijs krijgt. Een officiële procedure om iemand voor te dra gen is er niet. Dan rijst natuurlijk ook de vraag of iemand de prijs al eens heeft gekregen. Volgens De Vree is Jan Fortrie tot nu toe de enige. De voormalig huisarts van Hein- kenszand zou hem na zijn af scheid als dorpsdokter hebben ont vangen. Maar ook daarover blijven Google en de Borselse site dood stil. Geen krant, geen site, niks dat refereert aan de uitreiking van de steeds vager wordende award. Ook Conny Miermans, wethou der van de gemeente Borsele, moet diep graven in haar geheu gen. Zij is jarenlang huisarts ge weest in Borsele. Als er iemand wat van de naar de oud-huisarts vernoemde prijs zou moeten we ten, lijkt zij de aangewezen per soon. Toch moet ook de wethou der bekennen er weinig van af te weten. „Dat is toch die prijs die in het leven is geroepen naar aanlei ding van het afscheid van huisarts Jan Fortrie?" Meer kan Miermans er niet over zeggen. Ook niet of de huis arts in ruste de onderscheiding destijds heeft gekregen. „Dat durf ik noch te bevestigen, noch te ont kennen", is daarop haar reactie. De hoofdrolspelers in het Award-mysterie, de burgemeester en de vermeende laureaat, waren gisteren niet bereikbaar om licht in de duisternis te brengen. Zo blijft het zoals het was rond de Kees Griep Award: akelig stil. GOES. Voeg een gemeentelijk net werk van haltetaxi's toe aan het Wmo-vervoer. Die suggestie doet de Partij voor Goes (PvG) aan het dagelijks gemeentebestuur. Gelet op de steeds verdere ver schraling van het openbaar ver voer zou volgens de partij een combinatie met het Wmo-vervoer ervoor kunnen zorgen dat iedere inwoner van Goes zich binnen de gemeentegrenzen kan verplaatsen met openbaar vervoer. Momenteel wordt het Wmo-vervoer inge kocht bij TCR volgens een contrac tueel afgesproken aantal uren. Die worden door de gemeente be taald. „Of er nu veel of weinig aan vraag is, de voertuigen met chauf feur, de telefoniste, de centralist zijn aanwezig. Wij denken dat het mogelijk moet zijn hier een ge meentelijk netwerk van halte taxi's aan toe te voegen", aldus de PvG, die van het college wil we ten of dat mogelijkheden ziet. M2makelaars Karakteristieke villa Parkachtige omgeving Goed onderhouden Veel privacy Grote zolderruimte Fraaie architectuur Open Huis 3 oktober 11.00 15.00 uur GOES Wie creatieve ideeën heeft voor eigen modeaccessoires of zelfs brillen, maar niet goed in hand werk of techniek is, kan morgen tussen ïo.oo en 14.00 uur terecht in Bibliotheek Goes. Met een 3D-printer en computer kan ieder een zijn eigen ontwerpen prin ten. Dat gebeurt in het kader van Goes Modestad. GOES De Russische pianistes Elena Sae- nko en Olga Tkacenko geven van middag om 14.00 uur een qua- tre-mains pianoconcert in het kerkje van de Doopsgezinde Ge meente aan de Westwal in Goes. Toegang kost 12 euro. De op brengst gaat naar een familielid van Tkacenko, die een medische behandeling moet ondergaan in Polen. Ze vertelt daarover aan de hand van foto's. Het kerkje is toegankelijk voor rol stoelen. GOES In 't Westlicht in Goes vindt mor gen van 14.00-16.00 uur een lach workshop plaats. Deze wordt ge geven door Marnix Lamers. Na het welkom en voorstelrondje vertelt Lamers eerst kort over de werking, de waarde en achter gronden van lachen. Vervolgens staan speelse lachoefeningen en spelvormen op het programma, 't Westlicht is aan de Singelstraat 7. Deelname (vanaf 16 jaar) kost 20 euro. BORSELE, GOES, KAPELLE EN REIMERSWAAL Voor bestuurders die denken dat hun kennis soms iets tekortschiet voor hun functie bij een vrijwilli gersorganisatie of voor bestuur ders die ondersteuning kunnen gebruiken, beginnen de cursus sen 'Secretaris' en 'Voorzitter', een samenwerking tussen de ge meenten Borsele, Goes, Kapelle, Reimerswaal en SMWO. De cur sus Secretaris vindt plaats op 21 oktober en 4 november bij SM WO in Goes. De cursus Voorzit ter is in Dorpshuis De Vroone in Kapelle op 22 oktober en 5 novem ber. Aanmelden kan tot en met 7 oktober via www.vrijwilligers- puntgoes.nl of www.kapel- le.nl/cursusaanbod. Deelname kost 15 euro per persoon. KLOETINGE. Supporters van de voetbalvereniging Kloetinge hebben sinds gisteren officieel een eigen stek op het sportpark, door de opening van het supportershome. „Fantastisch dat dit gerealiseerd is", sprak pen ningmeester Cees de Vrieze. De opening volgde enkele weken nadat het supporterswezen binnen de vereniging nieuw leven werd ingeblazen. Sinds de start van het seizoen heeft de Bevelandse eersteklasser name lijk weer een officiële supportersvereniging. Kloetinge Fanatics gaat zich zo verenigingsbreed mogelijk inzetten met de focus op activiteiten rond om de wedstrijden van het eerste elftal. Onder andere De Vrieze heeft zich namens de voetbalvereniging hard gemaakt voor het realiseren van de supportersvereniging. „Het is goed dat supporters initiatieven onder nemen om het verenigingswezen te stimuleren." foto Johan van der Heijden Zaterdag BAARLAND Oude Polderdijk 2, 12.00-17.00 uur - Overzichtstentoon stelling met voor dracht Cees Dub beldam GOES Rommelerswae- lestraat 1,11.00 uur - Zomerfeest en bu- rendag; Grote Markt, 13.00 uur - GoesModestad Fas- hionshow; s-Heer Elsdorpweg 39, 13.00-17.00 uur - Open studio dag Ineke Otte; Appel straat 2A, 13.00-1 5.00 uur - Kennis maken met activi teiten van Buurt huis De Pit; Doops gezinde Gemeen te, Westwal 41, 14.00 uur - Con cert Russische pia nistes Elena Saen- ko en Olga Tkacen ko; Erasmuspark, 14.00-16.30 uur - Markt met optre dens en demonstra ties van o.a. 'Ons Boerengoed' en een buikdanseres; Westerkerk, 19.30 uur - Concert Del ta Mannen Ensem ble en Meisjeskoor Salome, Podium 't Beest, 20.30 uur - Concert '35 jaar 't Beest Gotcha!'; Goederenloods, Stephensonweg 9, 21.00 uur - Back to the 8o's party 'S-HEER ARENDSKER- KE Heer Arendhuis, 09.00-12.00 uur - Snuffelmarkt; 10.00-12.30 uur - Repair Café; Pan- hoeveweg, Bunder Verbeelding, 13.00 uur - Bewegings theater Konpaku 'S-HEERENHOEK Marktstraat 16, 22.00-03.00 uur - DJ Dave Roelvink draait in Kiekieris HEINKENSZAND Dorpsstraat 43, 10.00-16.00 uur - Expositie 'Painting meets Ceramic' HOEDEKENSKERKE Kerkstraat 38, over dag - Over zichtstentoonstel ling Open Atelier Route Borsele KAMPERLAND Jeugdsoos De Sik, Nieuwstraat 65F, 20.00 uur - Evene ment 'Sumoworste- len' voor jongeren vanaf 12 jaar KAPELLE Dorpshuis De Vroone, 20.00 uur - De Cabaretpoel NISSE Stoeterij Dandel ion, Gerbenesse- weg 21A, 11.00- 17.00 uur - Open dag RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 20.00 uur - Cabaret avond Anne Neute boom en Pieter Vereist PKN Kerk, 11.00- 17.00 uur - Exposi tie Evelien Apel doorn 'Het zonne lied van Fransiscus van Assisi' ELLEWOUTSDIJK Kerkje Ellesdiek, 14.30 uur - Neder landstalige liedjes vertolkt door Vera de Koster, Fleur Al ders en Martijn Noot GEERSDIJK Galerie Lijn 3, Pro- vincialeweg 1, 11.00-17.00 uur - Expositie 'Geschon den Schoonheid' door negen kunste naars GOES Manhuistuin, 12.00 uur - Slotconcert Manhuistuin; Gro te Markt, 13.00- 17.00 uur Koopzon dag en braderie; Grasveld naast de Stenen Brug, 13.00 uur - Pop Up Fashi on Festival 'De Waslijn'; 't Westlicht, Singel straat 7, 14.00-16.00 uur - Lachworkshop door Marnix La mers; La Stra- da-Eric's Bar, 15.00 uur - Bierproeve- rij; Theater de My the, 15.00 uur - Concert 'Het Du- dok Kwartet' HANSWEERT Centrum, vanaf 11.00 uur - Dweil bandfestival en Bra derie 'S-HEER ARENDSKER- KE Panhoeveweg, Bun der Verbeelding, 13.00 uur - Bewe gingstheater Kon paku HOEDEKENSKERKE Kerkstraat 38, over dag - Over zichtstentoonstel ling Open Atelier Route Borsele NISSE PKN Kerk, 15.00 uur - Start wande ling naar de PKN-kerk in Drie wegen WISSENKERKE Dorpsdijk 2A, 13.00-16.00 uur - Open dag Wijn gaard De Druiven- gaerde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76