Cliëntenraad en SP in beraad over bijstand Van Burg heeft het helemaal gehad met leverancier parkeerautomaten Kinderburgemeester lokt leerlingen met eerste Beachgames naar buiten SCHOUWEN-DUIVELAND 9 Leuk om te doen maar niet wanneer je inmiddels de overstap van basis- naar middelbare school hebt gemaakt Succes in huis et is nogal tijdconsu- merend", grijnst scheidend kinder burgemeester Floris Hoogenboom (12) wanneer hem wordt gevraagd naar één rake typering van zijn tij delijke 'bijbaantje'. „Maar wel héél leuk!" De opening van de eerste offi ciële Beachgames op Schou- wen-Duiveland waren gisteren het laatste wapenfeit waar Floris in zijn functie voor tekende. Bij zijn aantreden een jaar geleden zei hij dat hij onder meer wilde proberen leeftijdsgenoten vaker achter de computer vandaan te krijgen om buiten te spelen. Floris en sportwethouder Ad Verseput spraken op het zand in de oksel van de Brouwersdam dan ook de gedeelde wens uit dat de strand- spelen uitgroeien tot een jaarlijks terugkerende activiteit voor leer lingen van de basisschool. Verse put: „We hebben de ruimte. Ik vind dat we het strand best vaker zouden mogen benutten." Floris overziet ietwat ongemak kelijk het speelveld voor zich. Zo'n zeventig leerlingen van de groepen 7 en 8 van de Zonnewij zer in Zonnemaire en Binnen de Veste in Zierikzee leven zich uit in volleybal, speedminton, water- kakrace en bubblevoetbal. Het liefst zou hij meedoen, maar zijn fleurige ambtsketting maakt hem toeschouwer. „Maar ik ga zo nog wel even proberen of ik ook in zo'n bal mag", knikt Floris in de richting van de doorzichtige op- blaasbollen van Bubble Fun Zee land. „Dat is echt mijn droom!" Wanneer hij in vogelvlucht zijn 'plichtplegingen' als kinder burgemeester naloopt, heeft de herdenking van de Watersnood ramp in Ouwerkerk ongetwijfeld de meeste indruk gemaakt. „Ik heb daar een gedicht voorgelezen. Dat doe je niet iedere dag." Maar echt burgemeester worden, lijkt Floris niks. „Nee, ik hoop op wat leukers. Progammeur ofzo." Dus toch weer achter de computer? Hij haalt z'n schouders op. „Tsja.." WIE WORDT DE VOLGENDE? B en W willen de betaaldatum van de bijstand uitstellen naar de vijfde van de volgende maand. Nu betaalt de gemeente nog op de 23ste van de huidige maand. Door het uitstel kunnen even tuele eigen inkomsten van de cliënt nog van de uitkering wor den afgetrokken. Nu moeten die achteraf worden verrekend. De nieuwe methode scheelt werk en is dus goedkoper. Vanaf oktober betaalt de ge- 'Deze maatregel bespaart ons 10.000 euro. Die laten we niet liggen' meente elke maand een of twee dagen later tot in juni volgend jaar de gewenste betaaldatum is bereikt. B en W beseffen dat bij standstrekkers hiermee proble men kunnen krijgen. Veel beta lingen gaan namelijk automa tisch. Woningbouwvereniging en nutsbedrijf zijn ingelicht en zullen coulant zijn, melden B en W. SP-fractieleider Anita de Vos vroeg om uitstel van de maatre gel tot de cliëntenraad advies heeft gegeven. Net als eerder de WMO-raad stelde ze voor, als het dan toch nodig is, de maatre gel niet in fases, maar ineens uit te voeren en voor de overbrug gingsperiode van twee weken een voorschot te geven. Maar wethouder Van den Bos wilde hier niet van weten. „De maatregel bespaart ons 10.000 eu ro. Die laten we niet liggen. Een voorschot geven, ligt juridisch moeilijk en twee weken leefgeld schenken kost 40.000 euro. Dus dat doen we ook niet. De maatre gel is goed voorbereid en daarom stel ik hem niet uit." De Vos zei gisteren dat ze sa men met de cliëntenraad bekijkt Dat antwoordde wethouder Jac queline van Burg donderdag in de gemeenteraad op vragen van de PvdA. Eerder al stelde Van Burg 8 september al als deadline voor Schmit. Maar het bedrijf kreeg tien dagen uitstel wegens vakan tie en ziekte van medewerkers. Veel van de begin dit jaar aange schafte parkeermeters vertonen storingen. Betalingen met de bank pas worden niet geaccepteerd en/of de muntengleuf blijft dicht. Parkeren met een app gaat wel. De problemen doen zich vooral voor op de Gasthuisboomgaard (bij AH) in Zierikzee en bij hotel De Zeeuwse Stromen in Renesse. B en W hebben de problemen lang ontkend, maar in de gemeen teraadsvergadering van 3 septem ber gaf Van Burg toe dat het niet aan de automobilisten, maar aan de auto ligt. Ze verwachtte dat Schmit de zaak snel in orde zou maken. Donderdag zei Van Burg dat daar waarschijnlijk niet veel van terecht komt. „We hebben het bedrijf nu formeel in gebreke gesteld. Juridisch gezien moeten we ze nog twee weken de gelegen heid geven de zaak op te lossen. Verschillende fracties hebben voorgesteld bij wijze van proef in heel Zierikzee gratis parkeren in te voeren Daarna eisen we dat de automa ten opgeruimd worden." In de Westhoek is dat geen pro bleem, zei Van Burg. „Want daar eindigt het betaald parkeren op 1 november. Voor Zierikzee hebben we nog geen oplossing. Misschien moeten we daar tijdelijk een Blau we Zone instellen." Verschillende fracties, haar ei gen LSD voorop, stelden voor bij wijze van proef in geheel Zierik zee gratis parkeren in te voeren. „Dat gaan we zeker niet doen," antwoordde Van Burg. „Want dan staat het bij Albert Heijn meteen vol met langparkeerders." makelaar» ZATERDAG 26 SEPTEMBER 2015 Floris kan weer computeren Kinderburgemeester Floris Hoogenboom wil ook zo graag meedoen aan het bubblevoetbal tijdens zijn Beachgames op het strand bij Ellemeet. foto Dirk Jan Gjeltema door Marcel Modde H Op woensdag 14 oktober is de ver kiezing van een nieuwe kinderbur gemeester. Dit is om 13.30 uur in de Burgerzaal van het gemeente huis in Zierikzee. Dan kiest een ju ry de opvolger van Floris Hoogen boom. Alle kinderen van groep 7 en 8 van de basisschool kunnen zich aanmelden om mee te doen aan deze verkiezingen. Aanmelden kan tot 7 oktober via de website www.welzijnsd.nl. Op deze website staat ook een filmpje, waarin Floris laat zien wat een kinderburgemeester doet. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. De cliëntenraad Werk, Inkomen en Zorg en de SP bera den zich op verdere acties, nu wethouder Cees van den Bos in de gemeenteraad heeft laten we ten dat hij zijn plannen met de bij stand onverkort uitvoert. Cees van den Bos, wethouder door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Als de problemen met de parkeerautomaten in Zierikzee en in de Westhoek op 7 oktober niet zijn opgelost, mag leverancier Schmit Parkeersystemen de hele handel komen ophalen. M2makelaars.n Veldzigt 41 Oostkapelle Open Huis 3 oktober 11.00 15.00 uur Luxe appartement Fantastische ligging Zorg mogelijk Luxe keuken+sanitair Nabij strand, Domburg Parkeergarage M Vraagprijs 309.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68