WACHT EENS EVEN. mmmim Zeeuwse moslims over hun ervaringen in Mekka NU MEGA KORTING BIJ DEPOT ZEVEN! 4 ZEELAND PALLETKORTING OP ROSENTHAL SERVIES! depotzeven.nl "W" e moet in Mekka tijdens de hadj goed opletten. Het is I een oneindige stroom men- I sen. Net als water. Dat W brengt gevaar met zich mee, dus het is verstandig goed voorbereid en georganiseerd op reis te gaan. Voorzitter Ismail Kastici van de Yildirim Beyazit moskee in Middelburg is getroffen door het nieuws van de vele honderden do den tijdens jaarlijkse driedaagse bedevaart. Zelf was hij in 2009 in Mekka. Een geloofsgenoot, eveneens uit Middelburg, ging vorig jaar met zijn bejaarde moeder voor de hadj naar Saoudi-Arabië. „Ik werk in de chemische sector. Veiligheid heeft daar een topprioriteit. Mijn moeder zit in een rolstoel. Ik heb van tevoren de omgeving ges cand. Wat doe je als er iets mis gaat in zo'n mensenmassa? Waar moet je naar toe? Met een gids heb ik van tevoren twee, drie keer 'Ga niet met oude mensen of jonge kinderen naar Mekka' 1 een tour gedaan." Voor wie er nooit zelf geweest is, is de massaliteit van de bede vaart nauwelijks voorstelbaar. Op de tweede dag van de hadj gaan vijf tot zes miljoen mensen, die in gigantische tentenkampen heb ben overnacht, op weg naar de plek waar kiezelsteentjes gegooid worden tegen drie grote pilaren die de duivel voorstellen. De men sen lopen over een soort ver keersplein naar die pilaren. „Op zich is het fantastisch geregeld. We werden met bussen in de buurt van het gebouw met pila ren gebracht. Daar werden de pel grims in groepen toegelaten. Wij waren 's avonds aan de beurt. Het ging perfect." De enorme mensenstroom heeft een diepe indruk op hem ge maakt. „Zoveel mensen die eens gezind naar die plaats komen om aan hun verplichtingen te vol doen." Angstig is hij nooit ge weest in de mensenmassa. „Het ging voorspoedig. Maar iedereen moet wel met de massa meegaan. Go with the flow. Ik heb tegen de anderen gezegd: 'Ik blijf bij mijn moeder, wij zijn een eenheid. Ga niet in de massa zoeken als jullie ons uit het oog verliezen. We vin den elkaar later wel weer'." Elke moslim die ervoor in de gelegenheid is moet eens in zijn leven op bedevaart. Wie zelf niet kan, mag iemand anders in zijn plaats laten gaan. Voorzitter Kasti ci zou misschien nog wel eens een keertje gaan. „Maar dan ga ik voor mijn opa. Ik adviseer oude mensen iemand anders voor hen te laten gaan. Ga ook niet met jon ge kinderen. Het is voor hen toch gevaarlijk. Je moet echt goed oplet ten in die rivier van mensen." water».. t specialist Waterontharders #Twitter Hans van Zijst @WoefdramCX '#Microsoft raadt #Windowsio aan.' Goh. 'Wij van WC-Eend...' Video Uw reactie Online top 5 De mensenmassa's op weg naar het Jamarat-ritueel, het symbolisch stenigen van de duivel, foto AFP Photo/Mahmud Hams Ga met de stroom mee door Theo Ciele Ismail Kastaci, voorzitter moskee £n)<x) www.water-specialist.nl Goes T 0113 323523 M 06 57324260 -70% 80 woonmerken onder één dak rechtstreeks van de fabrikant, 30 tot 70% korting direct meenemen, aanhangwagen beschikbaar gelegen in Hulst, naast Morres elke zondag open Woonoutlet Hulst Industrieweg 2 4561 GH Hulst, Nederland Vrijdag verscheen in het nieuws het bericht dat Micro soft gebruikers van tablets met schermen tot 7 inch aanraadt de mobiele versie van Win dows 10 te gebruiken. Nogal wiedes, dacht Hans van Zijst uit Vlissingen. Een typisch gevalletje van die televisiereclame van jaren gele den: 'Daarom adviseren wij van WC Eend: WC Eend!' Sportscholen beleven gouden tijden en de supermarkten lig gen vol quinoa, gojibessen en andere superfoods: 'healthy li festyle' is bijzonder populair. Daarom vroegen wij aan fanatie ke Zeeuwse sporters naar hun gezonde levensstijl. Want wat le vert het hen op? En wat moe ten ze ervoor doen? Daarnaast geven de sporters ook wat tips voor de mensen die ermee wil len starten, zoals 'stop met fris drank, ook met 'gezond' vruch tensap'. Meer tips? Bekijk de vi deo op pzc.nl/video. 1Al maanden zonder geld 2. Burgemeester Tholen schrikt van reacties over opvang vluch telingen 3. Zelzate houdt hart vast voor verkeersinfarct 4. School tobt over asielzoekers kinderen 5. Politie doet oproep: Wie kent deze inbreker? De provincie laat de inwoners van Zeeland een nieuw logo kie zen. Uit het gros van de reacties op Facebook blijkt dat de Zeeuwen een nieuw logo maar onzin vinden. Zo zegt Sandra Koster: „Zonde van de extra tijd en het geld. Hou het huidi ge logo maar, niks mis mee. Schild, water, Zeeland." Ook Corrie van der Hart vindt het niet nodig:„lk wil helemaal geen nieuw logo. Zonde van 't geld." Kijk op www.pzc.nl of D @pzcredactie O facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65