Doelman Aytas kwelgeest voor zoekend Groene Ster Kwadendamme op zoek naar trainer na vertrek van Kees Goeman ▼T 10 SPORT Kousemaker treft oude bekende, Van den Houten speelt tegen AZ Clinic van Sombroek bij Olympia j Bij een overwinning op de Bra banders was met de cijfers van Groene Ster weinig mis geweest. De ploeg van Hicham Benham- mou staat nu na drie duels echter op vier punten en is daarmee een middenmoter. Volgende week moeten de Vlissingers op bezoek bij titelkandidaat 't Knooppunt in Amsterdam, maar de kans op succes lijkt in de huidige vorm bijzonder klein. Veel spelers zijn voorlopig nog onherkenbaar, de snelheid en au tomatismen in het spel ontbre ken nog. Het begin was gister avond ook rommelig en Groene Ster ontsnapte aan een achter stand. De ploeg pakte vervolgens het initiatief, wat niet meer dan logisch was, in eigen huis tegen een ploeg die al twee keer had verloren. Het leverde voldoende kansen op, maar het ontbrak aan het beslissende tikje. Om echt in het ritme te komen ging er ook veel te veel fout. Korte passes net voor of net achter de man en een balletje op het verkeerde been kwamen te vaak voor. ZW Eindhoven vond na twaalf minuten zuivere speeltijd een gaatje in de Vlissingse defen sie (o-i). Hoessein Bouzambou en Etienne Mallie lieten kansen op de gelijkmaker liggen, Khalid El Hattach maakte 'm wel na een heerlijke combinatie met Salim Ben Sellam (1-1). Een verwoesten de uithaal van Abdoe Abdenbi eindigde daarna nog op het ge zicht van de Eindhovense doel man Alper Aytas, die even grog gy op de grond moest gaan zit ten. Na rust was de keeper weer bij de les en zag hij zijn ploeg op 1-2 komen. Mohammed Bouraar- assi zette drie spelers van Groene Ster te kijk en schoot in de korte hoek raak (1-2). Kort daarna sloeg de vlam in de pan, nadat scheids rechter Haniftahmas verzuimde te fluiten na een overtreding op Abdenbi. El Hattach haalde zijn gram en moest met rood vertrek ken. Met een man minder incas seerde Groene Ster vervolgens de 1-3, maar door dat doelpunt was het wel weer vijf tegen vijf. ZW'er Ieljas Achenteh, de broer van Vitesse-speler Rochdi, moest even later na zijn tweede gele kaart van de avond ook de zaal verlaten. Nu profiteerde Groene Ster van de man meer op het veld, met een treffer van Josi- mar Pattinama (2-3). Het publiek in Baskensburg ging erachter staan, Saïd Bouzambou miste twee kansen op de gelijkmaker. Doelman Aytas groeide vervol gens uit tot de uitblinker van ZW Eindhoven én kwelgeest voor Groene Ster. Met een paar werkelijk feno menale reddingen hield hij zijn ploeg op de been. Groene Ster vocht voor wat het waard was, maar het ontbrak ook aan geluk. De eerste nederlaag was daar door onafwendbaar. Serge Beulens en Erik de Groe ne nemen voorlopig de hon neurs waar bij de zaterdag-vier deklasser en zitten vandaag op de bank in het competitieduel met Spui. Driedijk: „Maar dat zal niet blijvend zijn. We zijn op zoek naar een nieuwe trainer, maar dat valt zo vroeg in het sei zoen niet mee." Goeman was bijna een jaar ac tief bij Kwadendamme. Hij nam het begin vorig seizoen over van Edwin Zuijdwegt. In het verle den was Goeman ook al 's enkele jaren trainer van de club. Kwadendamme speelt het duel met Spui vandaag op het veld van Hoedekenskerke. Tot de winterstop speelt de club alle thuiswedstrijden bij de buurvere- niging, omdat het eigen veld de ze zomer opnieuw is ingezaaid. De wedstrijd van Noad'67 vanmiddag tegen The Gunners is verplaatst van 14.30 uur naar 16.00 uur in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal. De wiji- ging heeft te maken met een be grafenis die halverwege de mid dag plaatsvindt. De begraafplaats ligt pal naast het sportpark. De wedstrijd in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal tussen Vosmeer en SPS is uitge steld vanwege een overlijdensge- val. Het duel wordt nu in het eerstvolgende inhaalweekeinde gespeeld. Voor twee Zeeuwse voetballers staan eind oktober interessante bekerduels op het programma. De uit Tholen afkomstige Wil- mer Kousemaker werd met Ca- pelle aan FC Dordrecht gekop peld, terwijl Thomas van den Houten in de derde ronde van de KNVB beker met Telstar de Noord-Hollandse derby tegen AZ speelt. Voor Kousemaker is het een pi kant duel. De middenvelder kwam via NAC Breda, Haarlem en FC Den Bosch in 2011 bij FC Dordrecht terecht. Hij leek in 2014 met die club de eredivisie in te gaan, maar kreeg in juli als nog te horen dat hij transfervrij mocht vertrekken. Volgende maand keert hij dus terug aan de Krommedijk. Capelle schakelde in de tweede ronde verrassend MW uit, na strafschoppen. De uit Goes afkomstige Thomas van den Houten kreeg als belo ning voor de bekerwinst op Sche- veningen de derby tegen AZ ca deau. Gisteren verloor hij met Telstar bij Sparta (2-1). Bronzen WK-plak voor Duinkerke Joannathan Duinkerke uit Goes heeft een bronzen medaille be haald bij de wegwedstrijd van de Global Games, het wereldkampi oenschap voor verstandelijk ge handicapte sporters, in Quito (Ecuador). Op zijn Twitter-ac- count liet hij kort na afloop we ten vrede te hebben met zijn klas sering. Hij trok de sprint aan voor zijn Nederlandse ploegmaat, die ook won. Eerder in de week won hij zilver met Davy Mertens op het onder deel ploegentijdrit. Bij de indivi duele tijdrit kwam hij als achtste over de streep. SPORT KORT Notaris Stolker heeft meteen juiste ritme Op de tweede speeldag van de be- drijfsvolleybalcompetitie in Hulst liet Notaris Stolker zich opnieuw gelden. Na de 2-1-overwinning van vorige week op titelverdedi ger Van Waterschoot, versloeg Stolker dit keer Progression met 3-0. Waar Notaris Stolker meteen het juiste ritme te pakken heeft, blijft Van Waterschoot zoeken naar de vorm van vorig jaar. Te gen Mulan was er weliswaar een zege, maar ook alweer het derde verliespunt: 2-1. In de tweede klas se boekte Henny Co tegen Mul- tiklus zijn tweede opeenvolgende 3-0-zege. door Barry van der Hooft VLISSINGEN. In aanloop naar het duel met ZVV Eindhoven legde Hoessein Bouzambou de vinger op de zere plek. „We zoeken nog naar de goede vorm en het juiste ritme", zei de international van Groene Ster. Gisteravond bleek daar geen woord van gelogen. De Vlissingse eredivisionist speelde lange tijd vooral tegen zichzelf, liet pas na rust de juiste spirit zien, maar betaalde tegen ZVV Eindhoven de tol voor een gebrek aan productiviteit (2-3). Hoessein Bouzambou rukt op met de bal voor Groene Ster Vlissingen. Zijn broer Saïd (rechts) en ploegmaat Jo- simar Pattinama (achtergrond) volgen zijn verrichtingen van een afstandje, foto Izaak Verkeste door Rudy Boogert VLISSINGEN. De wegen van trainer Kees Goeman en voetbalvereni ging Kwadendamme zijn deze week gescheiden. Goeman kon zich slecht motiveren om verder te gaan, vertelde voorzitter Dies Driedijk gisteren. „Dat hebben we met elkaar besproken en we zijn zonder ruzie uit elkaar gegaan." VLISSINGEN TERNEUZEN. Joyce Sombroek (midden) verzorgt op zaterdag 31 okto ber een clinic bij MHC Olympia. Sombroek, die met de nationale ploeg al Europees, wereld- en olympisch kampioen werd, zal die dag de keepers en keepsters van de Terneuzense hockeyvereniging onder han den nemen. Olympia en haar leden zullen een donatie doen aan een nog nader te bepalen doel dat door Sombroek een warm hart wordt toegedragen. De international, in 2014 gekozen tot beste keepster van de wereld, is ambassadrice van zowel Spieren voor Spieren als Achter stevoren. foto Sander Koning QUITO HULST GOES Schakers Goes in race voor bekerduel met landskampioen De schakers van Goes wacht een ontmoe ting met landskam pioen Charlois Euro poort als het de eer ste ronde van de KNSB-beker overleeft. In de eerste schifting treft derdeklasser Goes een andere der deklasser, CSV uit Ca pelle aan den IJssel. De andere Zeeuwse deelnemer, Souburg, start tegen Rokado. GOES Titel Bastion-duo Arjan van Noppen en Cheettan Wootton zijn in Goes Zeeuws kampioen petanque geworden. Het duo van de organiserende vereniging Le Bastion was in de finale met 13-5 te sterk voor Ada Wouters (CJB Middelburg) en Hans Kole (Le Bastion). VLISSINGEN Verlies van Pearl Het driebandenteam van Pearle Opticiens moest in de tweede divisie in het inhaal- duel met Klusbedrijf Staff de punten af staan. De verschillen waren gering, op de partij van Robin Claer- houdt na. Alleen Etien ne van Damme wist zijn partij te winnen. SAUMUR Debuut De Frel Dressuuramazone Stephanie de Frel uit Koewacht won giste ren met Carstenwaard in het Franse Saumur de Prix Sint George bij haar internationale debuut.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62