eindelijk tegen Voetballende' ploeg Hoek wil voor de ommekeer zorgen kort avontuur in België snel terug bij Baronie Jan in China SPORT 9 COLUMN Het doelpuntloze duel met EHC was afgelopen zondag caten- accio 2.o. „Voorin hadden we de vorm niet, achterin stond het goed", analyseert Van Poelje. „We kregen wel kleine kansjes, maar die konden we niet binnen- tikken. En voor hetzelfde geld was EHC er nog met de winst vandoor gegaan na een foutje van Roycel (James) en een vrije trap Bij Hoek kunnen ze dat niet zeggen. De voormalige topklasser kende een dramatische seizoen start, met nederlagen tegen Ter Leede (0-4) en Jodan Boys (4-0). Vorige week werd op eigen veld tegen Heinenoord weliswaar het eerste puntje gepakt (0-0), maar scoren deed de Zeeuws-Vlaamse ploeg opnieuw niet. „Maandag hebben we die wed strijd geëvalueerd en zijn we vooruit gaan kijken naar de wed- van eigen helft die Pietersma (keeper Vlissingen) net pakte." Morgen krijgt het Vlissingse gevolg een andere wedstrijd te zien, voorspelt de trainer. „Baro nie wil gelukkig ook vooruit voet ballen; die gaan niet voor de ei gen zestien hangen. Dat zou ons moeten liggen, want dan ontstaat er ruimte achter de verdediging en daar kunnen we wel wat mee. strijd tegen Zwaluwen", aldus Pennings. „Net zoals de laatste weken het geval was hebben we ook nu een prima trainingsweek achter de rug. Voor iedereen is de noodzaak duidelijk. We willen voor de ommekeer zorgen." Tegen EHC was er totaal geen ruimte." In vergelijking met vorige week heeft Van Poelje weer de be schikking over de broers Bouzam- bou en Geraldi Geerman. Hij had hen graag gebruikt als breekijzer tegen EHC, maar zaalvoetbalver plichtingen en vakantie voorkwa men dat. Ook Quincy Gooding keert terug in de selectie. Hij is Vorige week stuurde Pennings rechtsbuiten Nick de Groote met het tweede mee. De Belg scoorde drie keer en kreeg bij de 6-4-zege ook een assist achter zijn naam. De Groote keert vandaag weer te rug in de wedstrijdselectie. „Ik heb Nick gecomplimenteerd met wat hij bij het tweede heeft ge daan", zei Pennings. „En de ande re spelers heb ik ook een compli ment gegeven. Want de instelling was goed tegen Heinenoord. De goals komen vanzelf." Pennings, die ook nog twee keer per week bij de JVOZ op het veld staat, staat vandaag twee spe lers aan het tweede elftal af. Ibra him Eryüruk kwam de afgelopen weken niet aan bod, voor Bjarne de Vreeze gold hetzelfde na zijn vroege wissel in het duel met Jo dan Boys. „Ze moeten allebei aan spelen toekomen", legt de trainer zijn keuze uit. Tegenstander Zwaluwen be- hersteld van een blessure. De eni ge afwezige is Alfaro Pentury, die nog twee wedstrijden schorsing moet uitzitten. Baronie boekte afgelopen zon dag tegen Halsteren pas de eerste zege van het seizoen (2-3). gon de competitie met een 3-3-ge- lijkspel tegen Haaglandia, won daarna de Vlaardingse derby van Deltasport (3-2) en was vorige week in Gouda met 1-2 te sterk voor Jodan Boys. Pennings: „Zwa luwen is een voetballende ploeg, met een paar spelers die er boven uit steken. We hebben gezien dat ze met drie spitsen spelen. Hun aanvallende middenvelder speelt dicht achter die aanvallers. In de omschakeling moeten we dus ruimte kunnen krijgen." Over zijn eigen basiself laat Pennings weinig los. De kans lijkt groot dat Rahim Abdul zijn eerste basisplaats krijgt. Hoek gaat vandaag op bezoek bij Zwaluwen. In Vlaardingen wacht een opponent die na drie duels nog ongeslagen is. Afgelopen week heb ik me verschillende ke ren afgevraagd hoe het met Jan Poort vliet zou gaan. 'Jan van ons', zoals ze hem in Arne- muiden liefkozend noemen, is naar China vertrokken. Deze zo mer verbleef hij er al twee maan den, vorige week is hij terugge keerd naar het Verre Oosten. Jan leidt trainers op en daar wordt hij prima voor beloond. Jan Poortvliet in China; ik kan me er maar moeilijk een voorstelling bij maken. Hij moet een tolk aan zijn zijde hebben, want de taal is Jan niet machtig. Met het Engels van zo'n tolk is niets mis, alleen kan een gebrek aan voetbalver stand nogal eens voor problemen zorgen, heb ik me laten vertellen. Dan leg je als trainer in het En gels uit wat er in aanvallend op zicht verkeerd gaat, de tolk snapt het niet en begint in het Manda rijn te vertellen wat de verdedi gers anders moeten doen. Jan heeft zijn Engels wel kunnen ontwikkelen in zijn tijd bij Sout hampton. In januari 2009 ging ik op bezoek bij hem, rond het FA Cupduel met Manchester United. Jan was zichzelf, hij genoot van het werken in Engeland en gaf 'Dat is Morgan Schneiderlin, zei Jan. En daar loopt Adam Lallana, ook een geweldig talent.' een rondleiding door het stadion. Tijdens de training stond ik naast het veld. Hij wees een middenvel der aan. „Dat is Morgan Schneider lin", zei Jan. „Fantastische speler, negentien jaar. En daar loopt Adam Lallana, ook een geweldig talent." De afgelopen jaren ver kocht de club ze samen voor 65 miljoen euro. Southampton speelde in 2009 op het tweede niveau en was op dat moment een slangenkuil. Jan had zelf een afkoopsom van 75.000 eu ro aan Helmond Sport moeten be talen om in Engeland aan de slag te kunnen gaan. Maar met een veel te jonge selectie viel er wei nig eer te behalen. Rijk werd hij er ook niet van. Hij moest er bijna geld op toeleggen. Na een halfjaar hield Jan het voor gezien. Een er varing rijker, een illusie armer. De Jupiler League en de amateur- velden werden daarna weer zijn werkgebied. En nu is Jan, ver van huis, docent in China. Ik hoop dat het bevalt en dat hij na dit avon tuur wel met een goed gevoel af scheid neemt. Want Jan Poort vliet is een veel te aardige vent om weer op zijn bek te gaan. ZATERDAG 26 SEPTEMBER 2015 tegen in Hoogstraten' Barry van der Hooft Jonathan Constansia (rechts), hier in actie tegen UDI'19, keerde deze zomer terug bij Baronie. Morgen staat de Terneuzenaar in Breda tegenover zijn oude liefde Vlissingen. foto Johan Wouters/het fotoburo door Barry van der Hooft TERNEUZEN. Voor het eerst deze competitie heeft Ruud Pennings vandaag een volledig fitte spelers groep tot zijn beschikking. De trai ner uit Vlissingen hoopt dat het er in resulteert dat Hoek ook voor het eerst een overwinning boekt. Dat moet gebeuren op het veld van Zwaluwen, dat na drie duels nog ongeslagen is. Bjarne de Vreeze meldt zich samen met Ibrahim Eryürük bij Hoek 2. 'Zeeuwse clubs weinig succesvol bij Baronie'. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats COACW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61