Marianne heet nu Anna zijn leven boven de 300 kilometer per uur SPORT 5 ^«14 X RICHMOND. Marianne Vos is er het hele sei zoen al niet bij, maar ze wordt nauwelijks gemist. En dat is te danken aan één Ne derlandse vrouw: An na van der Breggen. Na een Vossiaans sterk seizoen is zij vandaag logischer wijs het speerpunt van de Nederlandse vrouwenploeg en een van de topfavorieten voor de regen boogtrui. Na brons in de ploe gentijdrit en zilver in de tijdrit heeft ze van daag nog maar één kleur nodig voor een geweldige triptiek in Virginia. „Die twee medailles zitten lek ker in mijn achterzak, maar ik sta gewoon weer op nul", beseft Van der Breggen. „Er moet anders ge koerst worden zon der Marianne", weet de blondine. „Haar sterke eindsprint mis sen we, dus moeten we het anders doen." Aanvallend. En dan kijkt iedereen direct naar Van der Breg gen, die dit jaar al de Omloop het Nieuws blad, La Course en de Giro Rosa won. „Er moet iets gebeu ren, we kunnen nu niet wachten tot de laatste ronde", reali seert ook bondscoach lohan Lammerts zich. „Maar ook zonder Ma rianne hebben we de sterkste ploeg van de wereld. Niet alleen met Anna. Ook Ellen van Dijk, Lucinda Brand en Chantal Blaak zijn hier kans rijk. Dus ik heb hoge verwachtingen." Max: „Ja, dat zag ik wel. Je begon helemaal te zweten, ha ha." Jos: „Ik wilde Max niet verder aflei den. Een halfuur voordat hij moest rijden, heb ik me niet meer laten zien. Maar natuurlijk was ik bezorgd. Ik weet dat een ongeluk je in een klein hoekje kan zitten. Er werd vooraf zoveel over zijn de buut gesproken. Er stond veel druk op Max. De eerste indruk is vaak toch bepalend, hè." Max: „Toen ik de garage uit reed, stond er één lange rij met fo tografen en camera's, ik kon al leen maar naar rechts. Wat ik me vooral herinner is dat de auto heel krachtig was. Zoiets had ik nog nooit meegemaakt, er kwam maar geen einde aan. Het was de eerste keer dat ik boven de 300 kilome ter per uur reed met een raceauto. Je voelt ongeveer wel hoe hard je gaat. Als je in de achtste versnel ling rijdt, zit je meestal tegen de 300 aan. En dat zat ik al op het midden van het rechte stuk." Jos: „Of ik trots was toen ik Max de garage zag uitrijden? Dat had ik meer toen we 's woensdags voor de eerste keer op het circuit aankwamen. We liepen de garage in en daar stond de auto, met zijn naam en nummer erop. Toen had ik iets van: wow." Max: „Het moment dat ik naar buiten reed, vond ik het mooist. In het cooldown rondje reden Ros berg en Hamilton langs. Dan denk je: ik zit er nu tussen. Een paar maanden eerder zag ik die jon gens op tv, keek ik tegen ze op. Ik dacht: binnen een paar jaar wil ik daar ook zijn. En opeens krijg je iets later al de kans mee te doen. Op de baan schoot het wel even door mijn hoofd: zo, het is toch wel snel gegaan. Mooi." Max: „Ik was best een beetje trots. Mijn doel was Formule 1. Maar als je er dan in zit, begint het pas. Dan moet je presteren. Want je hebt nog niets bereikt." Jos: „Ik merkte voor die training niets aan Max, hij was er heel rus tig onder. Zoals nu nog steeds ei genlijk. We zijn een jaar verder en vinden het nu allemaal heel ge woon wat Max doet." Jos: „Vrijdagavond na de trai ning vlogen we vanuit Japan weer naar huis. Met een heel blij ge- voel.De Grand Prix hebben we de volgende ochtend samen op de bank gekeken, met dat vreselijke ongeluk (de fatale crash van Jules Bianchi, red)." Max: „Op de bank praatten we over van alles." Jos: „Kleine dingen, zoals inhaalacties en pitstopstrategie." Max: „Mijn leven is een jaar tijd op zijn kop gegaan. Het is dit jaar drukker geworden, maar ver der is er - als ik thuis ben - niets veranderd. Ik ben zoals ik altijd ben, breng veel tijd door met fami lie en vrienden en kart graag. Ik ben wel vaker van huis. En ieder een herkent je. Dat is soms best ir ritant. Ik zou het liefst incognito door de stad willen lopen." Populair Jos: „Niet normaal meer, zo popu lair als Max is." Max: „Als ik in de Mediamarkt of zo iets wil kopen, staan er vijftig mensen om me heen. Online? Als ik iets wil, koop ik het liever direct in een winkel." Max: „Ik weet dat het er bij hoort, ik kan niet meer zomaar in de stad gaan rondhuppelen. Zeker niet in Nederland, in België is het wat dat betreft iets beter. Neder landers zijn spontaner en komen naar je toe, Belgen zijn gereser veerder. Laatst liep ik met mijn moeder in Hasselt. Dan zie je ie dereen wel kijken, maar ze dur ven niet op je af te komen. Best wel fijn, eigenlijk." Iedereen zei toen: ja, die gaat crashen, is te jong' WK wielrennen Richmond: de wegwedstrijd ZATERDAG 26 SEPTEMBER 2015 Bauke Mollema test de cobbles van Richmond. De inwoners van de Amerikaanse stad blijken nog niet erg geïnteresseerd. foto Cor Vos Met Anna van der Breggen heeft de Nederland se vrouwenploeg een nieuwe troef in handen voor de regenboogtrui. foto Cor Vos Max Verstappen foto's Jos Ver stappen (links) en Peter van Egmond Shockoe Bottom Richmond nfographic RVI bron ANP, Richmond2015.con^ Profiel circuit 16,2 km 75 m 50 25 Okm 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Virginia Commonwealth University RICHMOND vandaag: vrouwen (129,8 km} morgen: mannen (259,2 km) lengte circuit: 16,2 km

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57