Gesticht Laat je ook blij verrassen. Braif 25,- 500 Kok noemt lot van oud-collega 4 NIEUWS tut hollands nieuwe. Na de moord op Els Borst werden oud-premiers Kok en Balkenende in allerijl beveiligd. Een reconstructie. Smokkelaar gepakt in trein Verdachte havenbrand vrij COLUMN Tommy Wieringa Toen ik in mei Australië bezocht, was ik ver baasd over de hoge toon waarop kranten als The Australian en The Daily Telegraph over migran ten schreven. Als je de maandag krant las, kon je je niet voorstel len dat er voor dinsdag opnieuw zo'n berg hatelijke kopij over mi granten kon worden vergaard. Maar op dinsdag lag er gewoon een nieuwe krant vol islamofoob gif- Zelfs een verhaal over een succes volle moslimmigrante (ze leidde een integratieproject in een moei lijke wijk) diende slechts ter on dersteuning van het uitgangspunt dat het meestal niet goed ging met islamitische migranten. Het was niet moeilijk te begrijpen waarom Wilders zo graag naar Au stralië wilde, naar die hardvochti ge intellectuele klimaatzone die zijn natuurlijke habitat is. In oktober gaat hij naar Perth om daar de oprichting van een nieu we anti-islampartij te vieren. De Australische minister van Immi gratie zag geen reden om hem een visum te weigeren, omdat, zo als hij zei, 'een visum wordt ver strekt op basis van de wet, niet op basis van emotie. Wij zijn een to lerant volk'. Deze woorden hadden nog niet geklonken of de minister van Werkgelegenheid en Vrouwenza ken wilde de zanger Chris Brown de toegang tot Australië ontzeg- gen omdat hij in 2009 zijn vrien din Rihanna had afgetuigd. Daar voor is hij weliswaar veroordeeld, maar als het aan de Australische regering ligt, moet hij nog eens boeten voor zijn misdaad. De mi nister: 'Je mag ons land niet in om dat je niet uit het soort hout ge- Als je de maandagkrant las, kon je je niet voorstellen dat er voor dinsdag opnieuw zo'n berg hatelijke kopij over migranten kon worden vergaard. Maar op dinsdag lag er gewoon een nieuwe krant vol islamofoob gif sneden bent dat we in Australië graag zien'. Voor Wilders geldt de wet, voor Brown de emotie; de kleur van zijn huid zal daarin een beslissende rol spelen. Australië lijkt meer en meer op een krank zinnigengesticht geregeerd door krankzinnigen. Er doet zich intussen iets grap pigs voor in het immigratiedebat. Opiniemakers die op radio, televi sie en in de krant hun bezwaren uitspreken tegen grootschalige im migratie, hoor je in één adem zeg gen dat hun bezwaren onbe spreekbaar zijn. Ze voelen zich ge- demoniseerd omdat ze meteen voor 'extreemrechts en/of racist' worden uitgemaakt, aldus Rob Hoogland in zijn Telegraafcolumn afgelopen maandag. Je mag niet zeggen, zegt hij, dat er veel agres sieve jongemannen deze kant op komen. En je mag ook niet zeg gen, zegt hij, dat velen van hen volgens de Libanese regering ban den hebben met IS. 'Dat alles en nog veel meer", zegt Hoogland, 'bleef onbespreekbaar'. Ach toch. Het eerst zeggen en daarna zeggen dat je het niet mag zeggen; de werkelijke slachtoffers van de vluchtelingencrisis zijn de critici ervan. Hoogland plaatst zich in het kamp van de 'onder drukte ratio', dat zich tegenover 'de door de asielindustrie opgepor de emotie' bevindt. Zijn ratio is blijkbaar zo stevig onderdrukt dat hij zijn eigen contradicties niet meer kan herkennen. Samsung Galaxy S5 Neo 27,50 totaal per maand Ze schrikt niet, maar 'raar' zou ze het achteraf wel noe men. Het is zeven uur in de ochtend als bij het huis van Els Borst in Bilthoven de bel gaat. Ze treft op de stoep een 'slordige man' die zonder opgaaf van redenen naar de adressen van Wim Kok en Jan Peter Bal kenende vraagt. Het valt Borst op, zal ze later tegen haar kapper zeggen, dat de man 'er niet als een zwerver uitziet'. „Maar hij had niet zijn beste pak aan." Van agressie is geen sprake, vervelend is de man wel. Borst weigert te vertellen waar hij Kok en Balkenende kan vinden. Ze weet het niet, zegt ze, en als ze het wel wist zou ze het niet zeg gen. De man vertrekt daarna weer snel. Het is dan 29 januari 2014 en niemand kan vermoe den dat dit de opmaat is naar één van de meest geruchtma kende moorden in ons land. Borst evenmin. Sterker, ze is niet onder indruk. Als prominent oud-politi cus heeft ze vaker men sen aan de deur gehad. Ze vertelt het, behalve aan haar kapper, wél aan een bevriende buur. De politie licht ze niet in. Tot Borst een paar dagen later bij het afscheidsfeest van ko ningin Beatrix in de Rotterdam se Ahoy haar oud-collegapoliti- cus Wim Kok ziet lopen. Daar komt ze er wel op terug, vertelt de ex-premier. „Els zag me uit de verte en riep: 'Wim, Wim! Ik heb je verdedigd als een leeuw!" Borst vertelt over het voorval met de man. Dat deze persoon op een vervelende manier 'zeer had aangedrongen' om het adres van Kok te krijgen. Niet alleen van hem, maar ook Balkenende. Borst stelt Kok gerust: ze heeft het niet gegeven. Maar het was toch maar 'een vreemde gewaar wording' voor haar geweest. Tien dagen later komt de man terug. Hij steekt Borst 41 keer met zijn mes. De gepensioneer de D66-politica blijft dood ach ter. De moord beneemt Neder land de adem. Hoezeer de politie ook zoekt, de dader zal nog maanden uit de handen van re- De marechaussee heeft gister ochtend weer een mensensmok kelaar opgepakt in Venlo, op de internationale trein van Duits land naar Nederland. Het gaat om een vrouw met een Neder lands paspoort. Ze is ingerekend voor het smokkelen van veer tien vluchtelingen uit Syrië en Irak. Die hebben inmiddels asiel aangevraagd in Nederland. De vluchtelingen zijn voor registra tie doorverwezen naar het aan meldcentrum in Ter Apel. Het is de derde keer deze week dat de marechaussee in Venlo iemand arresteert op verdenking van mensensmokkel. De dienst con troleert intensiever. De rechtbank in Maastricht heeft gisteren het voorarrest op geheven van een 28-jarige ver dachte van de havenbrand op 6 december vorig jaar in Herten bij Roermond. De rechtbank vindt dat er vooralsnog te wei nig bewijs is om de man nog lan ger vast te houden. Het Open baar Ministerie verdenkt de man van het stichten van brand in een boot in een jachthaven in Herten. Het OM onderzoekt of de man ook betrokken is bij an dere havenbranden in Mid den-Limburg, eind vorig jaar en begin dit jaar. De branden lever den voor miljoenen euro's scha de op. 1 j-'1 1 4J M B/MI N/S MS 5,1 inch full HD Super AMOLED 16 megapixel camera Stof- en waterdicht Bij hollandsnieuwe zijn we nogal flexibel om het jou gemakkelijk te maken. Zo is er nu bijvoorbeeld één bundel waarmee je zelf bepaalt of je internet, belt of sms't. En wat je ook kiest, het kost altijd hetzelfde. En in combinatie met een Samsung Galaxy S5 Neo t.w.v. 499,- wordt het helemaal feest. Want die kost nu geen 27,50 maar 25,- per maand. Inclusief 500 MB/MIN/SMS. Dus doe jezelf een plezier. Laat je ook blij verrassen en internet, bel en sms zoals jij het wilt. Kijk voor dit en meer op hollandsnieuwe.nl/pzc l.c.m. 2-jarig contract. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van 30,-. Aan deze uiting kunnen geen rechten worden ontleend. Actie geldig tot ten minste 15 oktober a.s. 'Wim! Ik door Jan Hoedeman en Tobias den Hartog VENLO ROERMOND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4