25 september 2013 Onderzoek verkeer bij tunnel Sluiskil Bedrijf schenkt traplift voor Kevin bij IJzendijke ZEELAND 11 tot op bijna de seconde worden bepaald waar de hoofdrolspelers zich bevinden. Omdat vooral Hasan bij IJzendijke veel gebruik maakt van zijn mobiele telefoon wordt door de politie dankbaar gebruik gemaakt van die telecom- gegevens. De zendmast op de to ren van de katholieke kerk heeft een aantal panelen. Door na te gaan welke is aangestraald door Hasans gsm, kan de politie ook bijna exact bepalen waar de ver dachte zich bevindt. Ook getui gen die zich in de omgeving van de plaats van het misdrijf bevin den, spelen een belangrijke rol. Op basis van alle gegevens con cludeert Van der Hofstede dat de dodelijke schoten rond 09.00 uur zijn gelost. Twee verschillende ge- tuigen horen dan meerdere scho ten. Om 2,5 minuten na negen uur belt Hasan zijn oom en neemt volgens de officier de va der de plaats in van de zoon. De vader belt vervolgens van 09.03 tot 09.08 uur het alarmnummer 112. De zoon vertrekt en belt, al rij dend, zijn oom. En passeert om 09.03.45 uur de camera die staat bij Parkzicht om via Schoondijke en Aardenburg naar Duitsland te rijden. Daar neemt hij een vlieg tuig richting Turkije. Om 09.18 uur arriveren de eer ste twee agenten bij de plek waar de stervende Muzekka Bozkurt ligt en waar Hamza zit met het moordwapen in zijn hand. Hij wordt aangehouden en er wordt sporenonderzoek gedaan. Heel op merkelijk is dat het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) op ba sis van die sporen stelt dat er te weinig schietresten op zijn han den zitten om te kunnen conclu deren dat hij de schutter was. Tegenover de politie verklaar de Hamza dat hij daar ter plaatse in gesprek ging met Muzekka Boz kurt. Dat gesprek zou uit de hand zijn gelopen waarna er is gescho ten. Tijdens de julizitting conclu deerde Van der Hofstede, op ba sis van alle telecomgegevens, ge tuigenverklaringen en camera beelden, dat dat verhaal niet kan kloppen. Ook de gevonden voet stappen ondersteunen dat ver haal niet. De advocaten van de verdach ten krijgen maandag de kans om antwoord te geven op de stelling van het OM dat Hasan de schut ter is en dat Hamza probeert de schuld op zich te nemen. Nu blijkt dat veel automobilis ten nog naar de Sluiskilbrug rij den en als die geopend blijkt te rugrijden richting de tunnel. Door het plaatsen van matrixbor- den en eventueel het ontwikkelen van een app kan dat worden opge lost, denkt de Partij van de Vrij heid (PW). Een motie van Staten lid Caroline Kooman om dat te on derzoeken werd gisteren door alle partijen gesteund. Volgens gedeputeerde Harry van der Maas (SGP) is het verkeer over de Sluiskilbrug na de open stelling van de Sluiskiltunnel met zeventig procent afgenomen. Het is een verbinding voor lokaal ver keer geworden. „Het kost altijd enige tijd voor iedereen zich de si tuatie heeft eigen gemaakt", aldus Van der Maas. „En sommige men sen moet hun gps-systeem nog updaten." Hij vindt het een goed idee om te onderzoeken of matrixborden kunnen helpen. Hij is geen voor stander van een app. „Belangrijk is wel dat we samen met Rijkswa terstaat, de gemeente Terneuzen en de Westerscheldetunnel kijken hoe verkeersstromen zich ontwik kelen en of actie nodig is." GOES. Een mooie geste van het be drijf Otolift. Dat plaatste vorige maand een traplift in de Prinses Ireneschool in Goes, zodat leer ling Kevin Lindemans toch op school kan blijven. Hij lijdt aan systemische jeugdreuma, maar de bovenbouw bevindt zich op de verdieping. Zonder traplift zou hij daar niet kunnen komen om naar groep 6 te gaan. De familie van kevin zamelde geld in en ook Otolift sponorde nog een deel van de benodigde vierduizend euro, maar het bedrijf heeft nu besloten de traplift in zijn geheel te schenken. Het inge zamelde geld is nu dus 'over'. De familie wil het geld aan goede doe len schenken, het Reumafonds kan in elk geval tweeduizend euro tegemoet zien. De overhandiging van de cheques is op maandag 5 oktober in de Prinses Ireneschool. 08:39 ZATERDAG 26 SEPTEMBER 2015 de dodelijke schoten' De plek in IJzendijke waar Muzekka Bozkurt in 2013 vermoord werd. archieffoto Mark Neelemans en hele tijd later, om iets voor half negen, de Mercedes van Hamza D., de vader van n, door de tunnel. Uit gsm-zendmasten rond onder meer IJzendijke is de politie in staat de plaatsen waar Hasan is geweest, nauwkeurig te bepalen. Hasan rijdt via Schoondijke en Aardenburg weg. In Duitsland stapt hij diezelfde dag nog op een vliegtuig naar Turkije. In november van hetzelfde jaar (2013) wordt hij op vliegveld Zaventem (bij Brussel) aangehouden. De politie arriveert op het plaats delict en treft daar Hamza aan die claim Bozkurt te hebben doodgeschoten. Hij wordt gearresteerd. n stapt in zijn auto, rijdt weg en belt intussen zijn oom Hüsnü D. Hij passeert een camera bij itonde Parkzicht even buiten IJzendijke. door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG. Het dagelijks provin ciebestuur gaat onderzoeken hoe de doorstroming van verkeer in en rond de Sluiskiltunnel kan worden bevorderd. Kevin Lindemans i i «nir IffnTfTTi'** A. 8*5. v*. va Hasan arriveert om 9.00 uur bij de plaats aan de Middenweg (N61waar Bozkurt aan het werk is en dood hem met drie schoten in het hoofd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43