Burgemeester schrikt van hardheid reacties Naamgenotendag voor Jacomina en Jozias Dit gebeurde er volgens het OM op PZC COLOFON Reconstructie van moord op Muzekka Bozkurt 10 ZEELAND Verdachten in moordzaak stellen dat vader Hamza schutter was. OM weerlegt dat met bewijsmateriaal. Met name het woordgebruik dat sommige mensen gebruiken op diverse forums raakt haar, zo laat ze desgevraagd weten. „Na tuurlijk zijn de meningen over het onderwerp verdeeld, dat is ook prima. Maar laten we elkaar niet voor rotte vis uitmaken." In reacties op de Facebookpagi na van de gemeente wordt onder meer gesteld dat inwoners hun fiets beter op slot kunnen zetten als er vluchtelingen komen en dat de burgemeester een bord voor haar kop zou hebben. Van de Vel de, lid van de WD, snapt de zor gen zijn, maar roept toch op tot so lidariteit en medemenselijkheid. Alle Zeeuwse gemeenten heb ben een locatie aangewezen waar als het nodig is vluchtelingen kun nen worden opgevangen. Slechts een paar zijn daar open over. „On danks de negatieve reacties sta ik er nog altijd achter dat wij het heb ben verteld", zegt Van de Velde. „Ik krijg trouwens ook positieve reacties, hoor. Iemand mailde mij: laat het maar weten als u me no dig hebt als vrijwilliger." „Iedereen vindt het leuk om er gens bij te horen", verklaart Jeroen Vinkesteijn van mediabu reau Shinemark het initiatief. „Als je iemand met dezelfde naam ont moet, schept dat gelijk een band. Uiteraard moesten het wel namen zijn waar er niet al te veel van voorkomen. En we wilden Zeeuw se namen. Daarom hebben we ge kozen voor Jacomina en Jozias." Vanwege de hang naar nostal gie wordt de naamgenotendag ge houden in Spek Mie Stroop. „De inrichting daar past goed bij het evenement. Net als de bediening in Zeeuwse klederdracht." Binnenkort wordt een event aangemaakt op Facebook. Daar kunnen de Jacomina's en Jozias- sen uit Zeeland (en van daarbui ten) inschrijven. „Als er veertig mensen met dezelfde naam ko men, is het al geslaagd", aldus Vin kesteijn. „Het uiteindelijke doel is een foto, met van links naar rechts: Jacomina, Jacomina, Jacomi na, Jacomina, Jacomina, etc. 088-0139910. T: 088-0139995 MIDDELBURG. De rechtszaak te gen Hasan D. (26), zijn vader Hamza (52) en zijn oom Hüsnü D. (49) wordt maandag hervat. De drie zijn volgens het Open baar Ministerie (OM) betrokken bij de gewelddadige dood van Muzekka Bozkurt (24). Deze weg werker uit Dordrecht wordt op 25 september 2013 met drie pistool schoten in het hoofd geliqui deerd als hij met zijn minikraan aan het werken is bij de aanleg van de vernieuwde N61 bij Ijzen- dij ke. Tegen vader en zoon D. is don derdag 2 juli, de eerste dag van de strafzaak tegen hen, een celstraf van negentien jaar geëist. Op ba sis van technische bewijzen, ge tuigenverklaringen en camera- en telefoongegevens blijkt vol gens officier van justitie Gunnar van der Hofstede dat Hasan de dodelijke schoten loste. Eén door de mond van het slachtoffer en twee door de zijkant van het hoofd. Als zijn vader op de plek des onheil arriveert, neemt hij het pistool over waarna Hasan vertrekt. Hamza belt de politie en neemt de schuld op zich. Tij dens de rechtszaak geeft de offi cier ook aan dat het hem niet is gelukt overtuigend bewijs te vin den voor de betrokkenheid van oom Hüsnü bij de moordzaak. In eerste instantie werd deze man gezien als de organisator op de achtergrond. Nu wordt hij alleen maar verdacht van bedreiging. De Dortenaren Hasan, Hamza en Hüsnü D, allen werkzaam voor een wegenbouwbedrijf, be roepen zich die 2e juli op hun zwijgrecht en willen tijdens de rechtszaak niets verklaren. Maar die namiddag, als Hasan in Toren- tijd wordt gelucht, zou hij zon der omwegen tegen een bewaar- 'Hasan was er niet eens bij. En als hij had geschoten, dan had ik het allang verteld' der verteld hebben dat hij de do delijke schoten loste en dat hij dat zo weer zou doen. Want Boz kurt heeft de eer van de Koerdi sche familie D. bezoedeld. Boz kurt heeft een buitenechtelijke re latie met Hasans zus, die op dat moment is uitgehuwelijkt aan haar neef. Geconfronteerd met de bekentenis laat vader Hamza de volgende dag tijdens de voort zetting van de rechtszaak duide lijk weten dat hij toch echt de schoten heeft gelost. „Hasan was er niet eens bij. En als hij had ge schoten, dan had ik het allang ver teld", zegt hij tegen de drie rech ters. „Het is een complot tegen ons. Ze willen Hasan als dader." Daarop wordt de rechtszaak te gen de familie D. geschorst zodat de bewaarder, collega's en andere gedetineerden door alle parijen uitgebreid gehoord kunnen wor den. Maar de verklaring van de bewaarder strookt met wat offi cier Van der Hofstede tijdens de rechtszaak naar voren brengt. Hij baseert zijn requisitoir op een heel nauwgezette reconstructie. Daarbij zijn getuigen actief bena derd en is intensief gebruik ge maakt van allerlei gegevens. Zo is het rijgedrag van Hasan en Ham za precies in kaart gebracht door gebruik te maken van de camera beelden van Rijkswaterstaat, ge tuigenverklaringen en de tele- comgegevens. Hasan rijdt die be wuste dag samen met het latere slachtoffer van Dordrecht naar IJ- zendijke in een Audi Q7. Zijn va der vertrekt wat later in een Mer cedes. Na het opvragen bij de NV Westerscheldetunnel van de ca merabeelden weet het OM pre cies wanneer de beide D's de tun nel nemen. Hasan passeert de tol poort jes om 07.48 uur, zijn vader om 08.26 uur. De beelden van de camera's van Rijkswaterstaat bij de IJzendijkse kruisingen Tivoli en Parkzicht worden ook opge vraagd. De politie kan vervolgens precies zien hoe laat de Audi en de Mercedes die kruisingen passe ren. En wie achter hen rijdt. Die bestuurders worden benaderd en een paar leggen verklaringen af. Volgens Van der Hofstede kan zo door Rob Paardekam THOLEN. Burgemeester Cer van de Velde van Tholen is geschrokken van sommige negatieve reacties op het beschikbaar stellen van Meul- vliet als mogelijke locatie voor de kortstondige opvang van vluchtelin gen. Dat laat ze weten in een be richt op de Facebookpagina van de gemeente. Burge meester Cer van de Velde door Willem Adriaansens 'S-HEERENHOEK. Heet je Jacomina of Jozias? Dan kun je je binnenkort inschrijven voor de naamgenoten- dag die gehouden gaat worden in restaurant Spek Mie Stroop in 's-Heerenhoek. De exacte datum wordt volgende week geprikt. Krant niet ontvangen? Onze excuses. Bel onze bezorgservi- ce: 088 0561510, of meld het op: www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt een e-mail met directe toe gang tot de E-paper en een persoonlij ke tegoedbon voor het ophalen van de zaterdagkrant. Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Vragen? Bel: 088-0139910 Uitgever Erik van Cruijthuijsen Sales manager Kees van Zalinge Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden O Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118- 43 4000 T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl www.pzc.nl Redactie Walcheren. Bevelanden, Schouwen-Duiveland en Tholen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen T: 0118-434021 E-mail: walcheren@pzc.nl; bevelanden@pzc.nl; schouwen-duiveland@pzc.nl; tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy state ment op www.pzc.nl OM: 'Hasanloste door Emile Calon Hamza D, verdachte Camerabeelden van deze morgen, zoals die van de Westerscheldetunnel, spelen een belangrijke rol in de bewijsvoering van het Openbaar Ministerie. Uit de camerabeelden blijkt dat verdachte Hasan D. met zijn Audi al om 7.48 uur de Westerschelde tunnel passeert. Hamza D. is inmiddels ook gearriveerd op de plaats delict. Hij neemt het pistool over van zijn zoon. Hamza D. belt meteen 112, vertelt van de moord en neemt de verantwoordelijkheid voor de dood van Bozkurt op zich.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42