Zilveren Schor nu snel havenpark met villa's 8 WALCHEREN Maatje Geelhoed-Faasse 100 jaar Boudaenlaan 2 Middelburg Veldzigt 41 Oostkapel Ie In de regio De Middelburgse raad beslist maandag over de vergunning, maar de ontwikkelaar heeft het terrein al volledig ontbost. Nationale Burendag in regio Walcheren Woonmarkt in Veers gemeentehuis Mijn dorp, mijn stad Zondag Ladies Beachevent Op het strand bij het Domburgse paviljoen Noordduine is vandaag van 9.00 tot 16.15 uur een Ladies Beachevent met beachvolleybal, suppen en yoga, een strandlunch en een workshop Nalu Beads armbandjes maken. Deelname kost 25 eu ro. Open Huis 3 oktober 11.00 - 15.00 uur M2makelaars.nl 10 JAAR Open Huis 3 oktober 11.00 15.00 uur M2makelaars.nl 10 JAAR IJUiMA N3 Vraagprijs 309.000,- k.k. EZEEEk Vraagprijs 468.000,- k.k. Luxe appartement Fantastische ligging Zorg mogelijk Luxe keuken+sanitair Nabij strand, Domburg Parkeergarage Karakteristieke villa Parkachtige omgeving Goed onderhouden Veel privacy Grote zolderruimte Fraaie architectuur Impressie van het luxe vakantiedorp dat komende maanden wordt ge bouwd op Het Zilveren Schor-terrein langs het Veerse Meer bij Arnemuiden. door Henk Postma ARNEMUIDEN Jeugdrecreatieoord Het Zilveren Schor - ooit een ge schenk van het Nederlandse volk aan het koningspaar - wordt met de grond gelijk gemaakt. Nog deze winter stampt projectontwikkelaar OPM op het terrein langs het Veer se Meer bij Arnemuiden een com pleet 'havendorp' uit de grond. Er komen 79 kapitale vakantievilla's, een ClOS-sportresort, restaurant en wellnessvoorzieningen. Het havenvilla-dorp (Harbour Village) is volgende zomer al in vol bedrijf, zegt OPM-ontwikke- laar Frank Wilschut. Komende we ken worden insteekhavens gegra ven, en in november begint de bouw van de villa's, elk met boten huis, overdekt terras en steiger. De Middelburgse gemeente raad beslist maandag over de ver gunningen. Maar de ontwikkelaar heeft zo'n grote haast dat hij het terrein al volledig heeft laten ont- bossen. „Ja we knallen door", zegt Wilschut. Ter compensatie wordt bos aangeplant bij Kamperland. Voor de villa's (in prijs varië rend van 6 ton tot 1,2 miljoen) heb ben zich al 26 gegadigden gemeld, zegt Peter Kodde van Delta Make- laardij. Op 3 en 4 oktober is er een open verkoopdag. Hij verwacht dat het dan storm loopt. De villa's mogen alleen als vakantiehuis worden gebruikt. Minstens zestig procent moet te huur zijn. MIDDELBURC Het is vandaag Nationale Buren dag 2015. Een greep uit de activi teiten op Walcheren. Bij poppodium De Piek in Vlissin- gen zijn alle buren en andere geïnteresseerden tussen 14.00 en 18.00 uur welkom voor een bakje koffie. Er is muziek, een backsta ge rondleiding, een workshop gi taarles door Virgil Pique en vers gebakken appeltaart. Op verschillende locaties in de Middelburgse Stromenwijk zijn activiteiten. Tussen 10.00 en 15.00 uur is er bijvoorbeeld een kleed- jesmarkt voor kinderen aan het Zandkreekpad en bij 't Getij aan de Oosterscheldestraat zijn diver se workshops, een computercafé en de mogelijkheid tot sjoelen en kaarten. Stichting Mae Uku uit Oost-Sou burg heeft een wandeltocht van vijf kilometer uitgezet voor (oud) bewoners en andere belangstellen den, met naderhand een ouder wetse 'koek en sopi' in het wijkge- bouw aan de Prins Hendrikstraat. De wandeltocht start vanaf het wijkgebouw om 10.00 uur. DOMBURG Veere houdt vandaag van 10.00-16.00 uur een woonmarkt in het gemeentehuis in Dom burg. Partijen als Porthos, Zorgstroom, Stichting Welzijn Veere, en ver schillende bouwbedrijven geven informatie over allerlei zaken die met wonen en zorg te maken heb ben. Ook kan een mantelzorgwo ning bezichtigd worden. Daarnaast geeft de gemeente zelf informatie over beschikbare bouwkavels, duurzaam bouwen en verbouwen en alle stimule ringsregelingen. Zaterdag DOMBURG Strandpaviljoen Noordduine, 09.00-16.15 uur - Ladies Beach Event met o.a. clinics Yo ga, Tai-Chi en be- achvolleybal; Bre de school, 10.00-12.00 uur - Kinderkleding- en speelgoedbeurs; Gemeentehuis, 10.00-16.00 uur - Woonmarkt KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur - Laatste dag open stelling bezoekers- tuin 'De Houten- handsche hof MIDDELBURG Koepoortstraat 15, 10.00-11.00 uur - Workshop 'mijn monument ver- groenen, samen werken loont'; Stro menwijk, 10.00-15.00 uur - Zeeuwse spelmid- dag i.v.m. nationa le burendag; Elek- traweg 1, overdag - Open dag Lumile- ds Middelburg; Markt, voor de Drukkery, 13.30 uur - Gratis bo- menwandeling o.l. v. een natuur- gids; Leger des Heils, Het Zwin 1, 14.30-17.00 uur - Gezellige feestmid dag voor senioren, alleenstaanden en eenzamen; Koor kerk, Koorkerkhof I,19.30 uur - Cd presentatie Han van de Wege en Cindy de Ronde 'De kracht van Uw liefde' m.m.v. Peter Wildeman (pia nist) en Jolanda v/d Wege (pan fluit) en daarnaast een optreden van kinder- en jeugd koor Jedid-jah Schouwburg Mid delburg, 19.30 uur - Theaterdemo Dans OOST-SOUBURG Historische kerk, Oranjeplein 2, II.00-16.00 uur - BabyBoom Walche ren met diverse de monstraties en workshops OOSTKAPELLE Landmetersweg 1, 10.30 uur - Cultu- reel-Historische wandeling 'Shelter box walk'; Over- duin, 12.00-17.00 uur - Erfgoeddag VLISSINGEN Bossenburgh, 12.00-17.00 uur - Verschillende acti viteiten waaronder Jeu de Boules en groot voetbalspel i.v.m. nationale bu rendag; Weyevliet- park, 13.00 uur - Festival der Cultu ren met een markt, optredens van di verse artiesten, theater en historie; Arsenaaltheater, 13.30 uur - Whisky by the sea, maak kennis met meer dan 500 soorten whisky's; Café de Concurrent, Bel- lamypark 22, 23.00 uur - Blues-optre den Busted Feet VROUWENPOLDER Oranjezon, 12.00- 17.00 uur - Erfgoed dag WESTKAPELLE Polderhuis, Zuid straat 154, start tus sen 08.30 en 10.00 uur - Wandeltocht Memoria Walche ren; Centrum, 17.00-19.00 uur - Buurtbarbecue i.v.m. nationale bu rendag ZOUTELANDE Centrum, 10.00- 17.00 uur - Antiek en Curiosa Markt MIDDELBURG Koorkerk, 10.00 uur - Lezing Jan Diek van Mansvelt; Mon Capitaine, Kinderdijk, 14.00- 17.00 uur - Exposi tie tekeningen van Jeltje Ratsma; Kou- dekerkseweg 139, 14.00 uur - Jeu de Boules; Grandcafé Brooklyn, 17.00 uur - Optreden Grandpa Nick Ses sieband VEERE Grote Kerk, 15.30 uur - Optreden Cappella Amster dam o.l.v. Daniel Reuss VLISSINGEN Centrum, 13.00 uur - Koopzondag; Ter Reede, Vrede hoflaan 370,14.00 uur - Optreden De Beekzangers; Strandpaviljoen Panta Rhei, Nolle- hoofd 1,17.30 uur - Optreden 'A Live and Kicking' ZOUTELANDE Duinopgang 't Pauwtje, 13.00- 17.00 uur - open stelling Bunkermu seum DOMBURG OOST-SOUBURG Beurs BabyBoom In de historische kerk aan het Oranjeplein in Oost-Souburg is van daag van 11.00 tot 16.00 uur de beurs Ba- MIDDELBURG. Alle familieleden samen. Dat vond Maatje Geelhoed-Faas se uit Middelburg toch wel het mooiste cadeau voor haar honderdste verjaardag. De Middelburgse eeuwelinge vierde gisteren groot feest met haar familie, die inclusief de aangetrouwden zo'n honderd mensen telt. Maatje Geelhoed-Faasse woont zelfstandig in een aanleunwoning van zorgcentrum Eben-Haëzer en is naar eigen zeggen goed gezond. „Ik man keer niets en daar ben ik heel dankbaar voor." Ze leest graag en spen deert veel tijd aan handwerken. Maar waar ze het meest van geniet, zijn haar zeven kinderen en alle (achter)kleinkinderen. foto Lex de Meester zoek naar Juveniele Dermatomyositis. byBoom Walcheren. De beurs staat in het teken van zwanger schap en baby's. Naast demonstraties, work shops en allerlei aan wezige bedrijven is er een verloting, waarvan de opbrengst gaat naar de BAS Stichting uit Zierikzee, die geld inzamelt voor onder- MIDDELBURG Theaterdemo dans In de Schouwburg van Middelburg is van avond om 19.30 uur een theaterdemo dans. Tijdens de avond zijn de beste, leukste, mooiste en meest op vallende dansen van af gelopen seizoen te zien. Uit 64 groepen zijn onder meer Dance Invasion Domburg, E-star Oostkapelle en VTV Vlissingen geko zen. Kaarten zijn 8 eu ro voor volwassenen, 6 euro voor kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40