Dit zijn de zes ontwerpen Zeeland rovincie Provincie Zeeland 3Vj Provincie Provincie Provincie En de deskundige kiest voor... nummer 3 Staten: OV-kaart voor mbo Provincie optiek de |onge c l i n e ZEELAND 3 Perry Kentin, directeur-eigenaar van het Goese reclamebureau LMG Stra tegie Creatie, pikt in één oogop slag nummer 3 eruit. Dat is volgens hem een winnaar. „Nummer 3 is lekker compact, zodat je hem voor allerlei doelein den kan gebruiken. Een te breed logo, zoals nummer 1, kun je niet overal kwijt. Het is niet handig op sociale media en ook niet op briefpapier. Stel dat je met verschillen de partners een brief stuurt. Zo'n logo drukt dan andere logo's weg." Nummer 1 valt dus af. Perry is wel te spre ken over het ontwerp van de nieuwe leeuw. „Lekker robuust en simpel vormge geven. Leuk hoe dat tongetje eruit steekt. De leeuw is iets hoger dan breed. Voor mij werkt dat. Verder sluiten de golflijntjes aan bij de huisstijl van de provincie. Ze geven ook de identiteit van Zeeland goed weer: land, zee en de worsteling tegen het water. Wilskracht, strijdbaarheid, Luctor et Emer- go. Ik vind het een prima leeuw!" Kentin, bekend als organisator van de net- werkbeurs Contact, snapt niet dat de pro vincie bij de ontwikkeling van de nieuwe huisstijl de leeuw met pensioen stuurde. „Dat was een beginnersfout. De leeuw die worstelt en boven komt, is toch het sym bool van Zeeland. Ik vond het nieuwe logo, zonder leeuw, overigens best mooi. Dat gaf prachtig het Zeeuws landschap weer. Maar ja, een leeuwloos logo van Zeeland kan na tuurlijk niet. Dat is onze identiteit pur sang. Niet voor niets klonk er massaal pro test in Zeeland." Waar Kentin de leeuw in ontwerp 1 en 3 prijst, zo fronst hij de wenkbrauwen bij nummer 2. Een nogal ijdele leeuw die vast elkaar uur zijn manen kamt. Door de afge ronde onderzijde lijkt hij ook een beetje op een zeepaardje. „Een speelse leeuw, wel leuk, maar niet robuust genoeg voor ons Zeeuwen. Dit ontwerp is iets te gezocht en heeft ook geen toegevoegde waarde, vind ik." De nummers 4 tot en met 6 zijn variaties met in de hoofdrol de leeuw uit het oude logo van de provincie. Door de vorm van de manen associeerden sommigen deze leeuw met een mannetjesbaviaan. „Je kunt duidelijk zien dat deze leeuw in een ander tijdperk is ontworpen. De vorm geving is archaïsch en ouderwets. Die tijd is echt voorbij. De nieuw leeuw is bedui dend strakker en qua vorm ook mooier. Bij nummer 4 is het totale logo te breed. Nee, nummer 3, dat is hem hoor!" Provinciale Staten stemden vrijdagochtend met algemene stemmen voor een motie van die strekking. Die was ingediend door de PvdA. Anders dan studenten in het hoger onderwijs, hebben mbo' ers geen OV jaarkaart. In Zeeland maken ze daardoor veel kosten om op school te komen omdat lange afstanden moeten worden afgelegd. Per 1 januari 2017 veran dert dat. Dan voert het Rijk ook voor jonge mbo'ers een OV-kaart in. In Noord-Brabant bestaat een regeling om mbo'ers met provin- ciegeld te compenseren voor hun reiskosten. Als de provincie Zee land de periode tot 2017 voor mbo'ers zou willen overbruggen, 'Heeft het kans van slagen? Het gaat wel om geld. Maar u kunt op mijn inzet rekenen' Harry van der Maas, gedeputeerde kost dat 750.000 euro. Dat geld is er niet. Vandaar dat de PvdA voor stelt dat de provincie het Rijk vraagt de OV-kaart voor zestien en zeventienjarigen eerder in te voeren, bij het begin van het nieuwe schooljaar. Gedeputeerde Harry van der Maas (SGP) vond dat een logi sche gedachte. Hij gaf aan dat hij zijn kennis en contacten in Den Haag wil aanwenden om te kij ken of de OV-kaart enkele maan den eerder kan worden inge voerd. Hij temperde wel de ver wachtingen. „Heeft het kans van slagen? Het gaat wel om geld. Maar u kunt op mijn inzet reke nen." ZATERDAG 26 SEPTEMBER 2015 ^Zeeland Zeelanti Zeeland Zeelancl door Frank Balkenende door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG. Het provinciebe stuur moet in Den Haag voor el kaar zien te krijgen dat zestien en zeventienjarige mbo-studenten al vanaf 1 september volgend jaar een OV-jaarkaart krijgen. Meer nieuws zie: www.pzc.nl O VAN DEN DONGEN Amundsenweg 15, Goes www.vandendongenparket.nl T 01 13 233 365 Lange Vorststraat 40, 4461 JP Goes Tel.: (011 B) 21 12 72 www.optiekdejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35