Mark van Eeuwen debuteert morgen als musicalacteur in The Bodyguard. 'Ik dacht: dat wil ik ook.' CULTUUR SHOW 29 Vervolg 'Men in black' zonder Will Smith Jansen verzorgt titelmuziek film Show Entertainment Er zijn plannen voor een gloednieuwe Men in fa/flcfe-filmtrilogie. De kans is groot dat Will Smith, hoofdrolspeler in de eerste drie delen, niet terugkeert. Dat melden de produ centen. De komische sciencefictionfilm was in 1997 voor het eerst te zien. Violiste Janine Jansen (foto) ver zorgt de muziek bij de verfilming van Publieke werken. In de film zijn delen te horen van het vioolcon cert van Brahms. De film komt op 10 december in de bioscoop. len. We spelen de Champions Lea gue van de theaterwereld." Een droom die werkelijkheid wordt, vertelt de laaiend enthousias te acteur. „Toen ik Goede tijden ver liet, stond ik naar mijn idee aan het begin van mijn acteercarrière. Ik be gin nu langzaamaan te merken dat mijn harde werken beloond wordt, doordat ik kansen in verschillende disciplines krijg. Films als Ren dezvous en Kidnapping Freddy Hei- neken bijvoorbeeld, maar ook met de ze musicalrol. „Je zou het misschien niet zeg gen, maar vijftien jaar geleden zag ik een advertentie staan voor audities voor een nieuwe Joop van den En- de-musical. Ik dacht: dat wil ik ook! Het is zo tof dat ik nu, na jaren hard werken, de titelrol speel." Tfre Bodyguard is ge- baseerd op de ge lijknamige succes film met Whit ney Houston 1 en Kevin Cost- ner uit 1992. Hij gaat over een zangeres v die een relatie met een body- y guard krijgt, nadat ze bedreigingen heeft ontvangen. Hoe- wel het een musical is, hoeft Van Eeuwen zich niet in las tige danspasjes te manoeuvreren en zingt hij slechts één nummer. „Ik heb echt een acterende rol. De mensen om mij heen hebben het veel zwaarder, want die moeten veel meer tegelijk. Romy (Monteiro, die de rol van Whitney Houston speelt, red.) zingt de sterren van de hemel. Ze moet ook erg uitkijken dat ze geen kou vat want haar stem moet top zijn." Lachend: „Ik hoef niet bang te zijn dat ik vals praat." Voor de première morgen maakt hij zich geen zorgen. Wel vreest hij de reacties. „Vooral die van producent Joop van den Ende en natuurlijk die van mijn ouders." a, er moesten wel wat spieren bij, vond Mark van Eeuwen I (39)- „Want een bodyguard I moet wel een gespierde, fitte I man zijn, vind ik." En dus hing de acteur J maandenlang vier uur per week in de gewichten. „Een tijdje zelfs acht uur. Maar met het intensie ve repetitieproces, zes dagen per week van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, hield ik dat niet vol. Ik had haast geen energie meer over. Vier uur per week trainen is veel be ter vol te houden. En het werkt. Ik ben duidelijk fitter geworden." Niet dat het vrouwelijk schoon daar de vruchten van kan pluk ken: de voormalige soap- hunk zegt 'nul tijd' te hebben voor zulke afleidingen naast zijn carrière. I» 'y „Het is hard IfK werken; ik heb weinig tijd 'ysrv voor sociale be zigheden. Dat is soms lastig, maar ik krijg er ook een hoop voor terug. Ik sta nu avond aan avond voor 1.800 man in het Beatrix Theater." The Bodyguard is wel even andere koek voor Van Eeuwen. Hij speelde na Goede tijden, slechte tijden in verschillende films en begint bin nenkort aan de opnames van Flikken Rotterdam, al doet hij daar nog ge heimzinnig over. „Er komt een tof nieuw project aan, maar daar mag ik nog niets over zeggen." Onlangs stond hij op de planken met Porgy Franssen in de voorstel ling Geluk. „Daar hadden we één technicus die alles regelde achter de schermen. We stonden in zalen met dertig, soms honderd man publiek. Een groot contrast met nu. „Bij The Bodyguard worden alle re gisters opengetrokken. Het decor is overweldigend: pruiken, de kleding, een liveband. Achter de schermen De musical The Bodyguard gaat morgen werken tachtig man. En tijdens de in première in het Beatrix Theater in try-outs speelden we al voor volle za- Utrecht. Info: www.musicals.nl ZATERDAG 26 SEPTEMBER 2015 Cultuur Mark van Eeuwen en Romy Monteiro tijdens de repetities van The Bodyguard. door Marlies van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29