'Doe het wel zorgvuldig" als het gezicht van de Theya was arm en moe maar gaf nooit op Net sluit zich rond Blatter Wordt ons een bijzonder stukje Zeeland afgenomen? JA! 18 Ook Staten zetten niet meer in tegen opknippen energiebedrijf, maar kiezen voor beperken van de schade. magazine andrö - 7 Schuurhof Reconstructie MIDDELBURG. Het dagelijks provin ciebestuur steunt de splitsing van Delta. Dat bleek gisteren tijdens een debat in Provinciale Staten. Met algemene stemmen werd daar een motie aangenomen om de schade te beperken, mocht de Tweede Kamer woensdag beslui ten dat energiebedrijven moeten worden opgesplitst in netwerken en energieleveranciers. 'Het zou dramatisch zijn als gezonde onderdelen van Delta meegesleurd worden door het risicovolle energiebedrijf Carla Schönknecht, gedeputeerde Verantwoordelijk gedeputeerde Carla Schönknecht gaf aan dat de risico's van commerciële activitei ten van Delta op het netwerkbe drijf en waterbedrijf Evides zoveel mogelijk moeten worden beperkt. Dat kan door splitsing. Volgens Delta betekent dit de ondergang van de commerciële tak. Er zouden dan meer dan 700 banen in Zeeland verloren gaan. Schönknecht denkt dat bij split sing maximaal 400 banen verlo ren gaan. „Dat vind ik nog steeds betreurenswaardig." Zij wil inzetten op behoud van zo veel mogelijk van de huidige 1600 banen bij Delta. Zonder split sing zijn die volgens haar in ge vaar. „Het zou dramatisch zijn als gezonde onderdelen van Delta meegesleurd worden door het risi covolle energiebedrijf." De provincie - grootste aandeel houder van Delta - wenst een zorgvuldige splitsing, om scha de aan de Zeeuwse werkgelegen heid te beperken. Ook moet dui delijk zijn wat er met de kern centrale gebeurt. Schönknecht wil dat Delta wordt gecompenseerd voor het na deel dat op de Nederlandse markt buitenlandse energiebedrijven ac tief zijn die nog wél een lucratief eigen netwerk hebben. Neem daar om twee jaar voor de splitsing, op pert ze. Dat sloot naadloos aan op een motie van de vier coalitiepar tijen (CDA, VVD, SGP, PvdA) en Zeeland Lokaal, Partij voor de Vrij heid en Christenunie. Er lag ook een andere motie, van SP, D66 en soplus. Deze roept het provinciebestuur op voor woensdag de regering duidelijk te maken dat er pas moet worden ge splitst als dat ook in andere Euro pese landen gebeurt. Schönknecht wilde die motie niet overnemen, omdat het dagelijks provinciebe stuur prioriteit geeft aan het veilig stellen van de netwerken. Toen bleek dat een minderheid (SP, D66, soplus, Partij voor Zee land en GroenLinks) de motie on dersteunde om voor woensdag iets te doen, besloten alle partijen te stemmen vóór de motie om na woensdag de schade van de split sing te beperken en uit te stellen. 'Als je alleen bent, komt alles aan op strak plannen' Naar buiten! Aan de wandel met een coach Heeft u al een opgezet dier in huis? Stedentrip: het gevoel van Berlijn Op 25 september 2013 om 09.18 uur arriveert de politie in IJzen- dijke op de plaats waar Muzek- ka Bozkurt is vermoord. Vader Hamza zegt de dader te zijn, maar het OM verdenkt zoon Hasan. Maandag verschijnen zij opnieuw voor de rechtbank. www.samenvoorDELTA.nu IK TEKEN DELTA www.pzc.nl Iditie WALCHEREN ZATERDAG 26 september 2015 257e jaargang nr. 227 Los nummer 2,90 Abonneeprijs 1,11 Fraai najaarsweer Provincie wil splitsing van Delta door Frank Balkenende en Ernst Jan Rozendaal De leeuw i ZEELAND 2 3 PAGINA 12 13 PAGINA 3 Zie Zeeland 10 11 8 711688 555547 h4*<s verbindt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1