Brt» - T -ftst I riiIüliiT:IdR WIN! NIEUWS 9 Samsung Galaxy Tab3 Lite u, htroVir ójM- krarttn o*r vstkm hot van om GfOLaxif Tafc3 Litt. Ga naar pzc.nl/onderzoek Het lijkt een gewone burgerwo ning, Uelserweg 36a in Tubbergen. Saksische stijl, verschillende kleu ren stenen. Ernaast ligt een par keerplaats en verderop hotel, eetca fé en cafetaria Fortkamp. Maar nummer 36a is een bedrijfswo ning. Hoewel het niet vastzit aan het horecabedrijf, hoort het er juri disch gezien wel bij. En daar be gint de ellende. De broers Wessel (23) en Sjoerd Grobbink (21) zijn opgegroeid op nummer 36a. Maar sinds hun in middels overleden vader het hotel verkocht, hebben zij geen directe binding meer met de zaak. Daar om moeten ze van de gemeente hun huis uit. „Terwijl het huis op onze naam staat. De erven Grob bink, dat zijn wij", zegt Sjoerd. „We kunnen dus niet in ons eigen huis wonen." Pasgeleden ontvingen de broers een brief van de gemeente. Ze moeten voor 1 april 2016 hun huis uit zijn, anders moeten ze 45.000 euro betalen. Per persoon. Ook een derde bewoner, een vriend van Wessel, moet het huis verlaten. Sjoerd is er ondersteboven van. Ja, hij wist dat het bericht er aan zat te komen. Erkent dat de regels het nou eenmaal niet toelaten. Maar nu de brief op de deurmat is geploft, komt dat toch hard aan. „Het is even een chaos in mijn hoofd. We krijgen veel reacties. Ie dereen staat achter ons. De hele gemeente. Behalve het college van burgemeester en wethouders. Dat zou er moeten zijn voor het volk." Het verhaal kent een treurige voorgeschiedenis. De zaak speelt al sinds 2006. In dat jaar maakt Ka- rel Grobbink, de vader van Wessel en Sjoerd, bekend dat hij zijn ho tel wil verkopen. Hij brengt het ge meentebestuur op de hoogte. Zijn vrouw Leonie is na een lang ziek bed overleden en Karei wil voor zijn tienerzoons zorgen. Hij ver koopt het hotel aan een duo, maar de bedrijfswoning maakt geen on derdeel uit van de verkoop. In de koopakte wordt een passa ge opgenomen dat Karei de ge meente heeft gevraagd de bestem ming van de bedrijfswoning te veranderen in een 'gewone' woon bestemming. Het college ant woordt dat, als Karei met zijn zoons in het huis wil blijven wo nen, het bestemmingsplan moet worden gewijzigd. Karei laat na een verzoek in te dienen om het bestemmingsplan te veranderen. Als in 2008 ook Karei plotse ling overlijdt en de zoons, die wor den opgevangen door een oom en tante, besluiten het huis te verko pen, komen ze erachter dat alleen mensen die een binding hebben met het hotel in het huis mogen wonen. De gemeenteraad wordt gevraagd het bestemmingsplan te wijzigen, maar die is in 2011 - drie jaar na de aanvraag - onverbidde lijk: de bestemming blijft zoals die is. De Raad van State, het hoogste orgaan op het gebied van bestuursrecht in ons land, beves tigt het besluit. Sjoerd: „De enige optie is dat de huidige eigenaren van het ho tel ons huis kopen of huren. De be doeling was dat zij, zodra ze hun vorige huis hadden verkocht, ons huis zouden kopen. Zij hebben hun huis verkocht, maar nog steeds geen bod gedaan. Wij wil len er echt wel uit. Ondanks dat het huis voor ons emotionele waarde heeft. Blijven zitten met een schuld is erger. Want ook al worden we er uit gezet, de hypo theek loopt wel door." Die eigenaren zijn Harry en Francis Wijering. Francis wil niet zeggen waarom zij en haar man het huis van de Grobbinks (nog) niet hebben gekocht. De gemeen te heeft nog geprobeerd via bemid deling de partijen tot elkaar te brengen, maar tot dusverre tever geefs. „Als de familie Wijering het huis wil huren of kopen, zijn wij heel blij," zegt burgemeester Mer- vyn Stegers eerlijk. Om er aan toe te voegen dat hij daar geen in vloed op heeft. 0 JiOMW ÓJL VRIJDAG 25 SEPTEMBER 2015 Verweesde broers moeten huis uit Sjoerd (links) en Wessel Grobbink. Ze moeten hun huis uit, maar kunnen het niet verkopen, foto Annina Romita door Ron Hemmink TUBBERGEN. De gemeente Tubber- gen wil twee verweesde broers op straat zetten, omdat hun ouderlijk huis eigenlijk een bedrijfswoning is. De broers willen de woning wel verkopen, maar dat is vrijwel onmo gelijk. v/n uinTi 1 iTiPFm rra irrrrn njTTnci sanjEnumHEiaa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9