Jonge debaters gezocht Werkloze vrouw in problemen door sanctie gemeente Den Blijker doneert bonen KOOPZONDAG 4 ZEELAND Annemarie Karreman (55) krijgt geen bijstand, omdat ze de erfenis die ze kreeg te snel zou hebben opgemaakt. IN vvES 27 SEPTEMBER GOES. Annemarie Karreman (55) uit Goes is ten einde raad. Door dat de gemeente inmiddels al maandenlang draalt met het ver strekken van een uitkering, dreigt afsluiting en huisuitzet ting. „Ze laten je verrekken." Bij Karreman komt al sinds juni geen cent meer binnen, de betalingsachterstanden lopen op. Energiebedrijf Delta wil per r ok tober beginnen met afsluiting en ook bij woningcorporatie RWS raakt het geduld op. Maar volgens de alleenstaande Goese, die noodgedwongen wordt geholpen door haar doch ter Joyce (29), is de gemeente de veroorzaker van de problemen. De kapster van beroep kwakkelt met haar gezondheid en kan haar vak vanwege artrose niet meer uitoefenen. Daardoor kwam ze ja ren geleden wel in de bijstand, maar een erfenis gaf financieel wat lucht. Dat geld is inmiddels op en omdat Karreman vanwege haar fysieke gesteldheid nergens meer aan de bak komt, is ze op nieuw aangewezen op een uitke ring. „Maar die krijg ik niet, om dat de gemeente vindt dat ik mijn eigen vermogen te snel heb opgemaakt. Terwijl ik helemaal geen gekke dingen gedaan. Ja, mijn dochters hebben hun rijbe wijs en een tweedehands autoo tje gekregen en ik ben een keer uit eten geweest voor mijn ver jaardag. Maar mag het, als je al tien jaar lang elk dubbeltje hebt moeten omdraaien? Daar word ik nu voor gestraft. Ik heb eigenlijk nooit betalingsproblemen gehad en heb ook altijd met veel plezier vrijwilligerswerk gedaan." De aanvraag voor een bij standsuitkering loopt sinds juni, maar steeds moet Karreman weer andere documenten aanleveren bij de gemeente. „Waarom vra gen ze niet in één keer alles wat er nodig is? Dan zijn ze weer pa pieren kwijt, dan is de medewer ker drie weken op vakantie en al die tijd gebeurt er niets." Karreman is niet iemand die graag met haar problemen te koop loopt, maar ziet nu geen an dere uitweg meer. Instanties als schuldhulpverlening en maat schappelijk werk kunnen ook wei nig meer doen. „We hebben alles al gedaan wat we kunnen", zegt dochter Joyce Karreman. Ook zij begrijpt niet waarom de gemeen te haar moeder in de kou laat Ik heb helemaal geen gekke dingen gedaan met mijn geld en toch word ik nu door de gemeente gestraft' staan. „Als je een erfenis hebt, mag je geen 1500 euro per maand opmaken en als je werkt wel. Mijn moeder had volgens de ge meente op 250 procent van het bijstandsniveau (2050 euro, red.) moeten leven met haar geld, maar hoe moet dat als je vaste las ten al noo euro zijn", zegt Joyce. De stress neemt toe en dat komt de gezondheid van haar moeder niet ten goede. „We kunnen nu niet verder en de problemen wor den alleen maar groter." Volgens de gemeente is Karre man een sanctie van drie maan den opgelegd. „Inderdaad omdat is geconstateerd dat ze haar geld te snel uitgaf, daar zijn tabellen voor", zegt een woordvoerster. Ook was de aanvraag volgens haar niet compleet. „Maar op 22 oktober krijgt ze weer geld." Karreman is daar blij mee, maar de problemen blijven. „Ik krijg dan 500 euro, want de boete periode loopt tot 11 oktober. Daar moet ik het dan tot eind novem ber mee doen. Hoe moet ik daar de achterstallige en nieuwe reke ningen mee betalen?" Geld lenen bij familie of vrienden wil ze niet. „Ik kan niet zeggen wanneer ik het kan terugbetalen en daar voel ik me niet prettig bij." MIDDELBURG. NJR, het jongeren- netwerk van Nederland, zoekt Zeeuwse jongeren van 22 tot en met 18 jaar die mee willen doen aan het Nationaal Jeugddebat Zeeland. Dat wordt donderdag 22 oktober gehouden in het pro vinciehuis in Middelburg. Tijdens het debat worden twaalf jongeren geselecteerd. Zij gaan door naar het Natio naal Jeugddebat, dat volgend jaar april in de Tweede Kamer wordt gehouden. De organisa tie zoekt jongeren van vmbo-, mbo-, havo- en vwo-scholen. tfTwitter V.C. Vlissingen @VCVlissingen Op de #dagvandemateriaal man moeten wij ook onze materiaal man @amnoud even in de schijnwerper zetten Weblog Uw reactie Online top 5 Echt goes VAN 13.00 TOT 17.00 UUR GEZELLIG WINKELEN DOE JE IN #ECHTGOES.NL Al maanden zonder geld door Luc Oggel HOOFDPLAAT. 'Hier groeien de bonen van Herman den Blij ker' staat te lezen op het bord in het bonenveld van maat schap Roelse in Hoofdplaat. Zeventig Zeeuws-Vlaamse bo nentelers leveren namelijk hun bruine bonen aan Termont Sc Thomas uit Biervliet, die de bonen drogen, bewaren en ver volgens weer leveren aan groentefabrikant HAK, die Den Blij ker zijn eigen veld gaf. Als dank, omdat de topchef (r) zijn liefde voor bruine bonen niet onder stoelen of banken steekt. De oogst, tien ton bonen, gaat in zijn naam naar de Voedselbank. Gisteren gaf de kok in de stromende regen 'zijn' bruine bonen aan Andre Verschoor (I) van de Voed selbank en deed er spontaan nog een belofte bij: „Zorg jij voor vijftig mensen van de Voedselbank, dan maak ik een gerecht voor ze met bruine bonen." In mei bracht de kok het receptenboek 'Herman over Bonen' uit, waar Termont Thomas als bonenkenners ook aan meewerkten. „Her man brengt bonen op een hoger niveau. Ikzelf eet ze elke week", zei een trotse Ben Termont. foto Camile Schelstraete Gisteren was het de Dag van de Materiaalman. Op Twitter werden talloze van deze stille krachten van menig voetbalver eniging even door hun club in het zonnetje gezet. Ze stapte als een jonge, onbe vangen schrijfster binnen op de redactie van de PZC in Vlissin gen. Met haar vriend in haar kielzog. Beetje onervaren nog. Maar Domino van Hecke hield haar debuutroman Het gevaarlij ke land Meredith stevig onder haar arm geklemd. Een elfen- boek, met een compleet verzon nen wereld waaraan ze zo'n zes jaar had gewerkt. Lees het web- log 'Zeeland Geboekt' van Jan van Damme over dit boek, en al het andere dat in Zeeland met literatuur te maken heeft: www.pzc.nl/zeelandgeboekt Ouders willen zelf bepalen wel ke geboorteplaats er in de ge boorteakte van hun kind komt. Nu is dat automatisch de plaats van het ziekenhuis, wat lang niet altijd ook de woonplaats is. Veel bezoekers van onze Face- bookpagina vinden het een loze discussie. Jordi Sneltjes ver woordt het als volgt: „Waar ma ken mensen zich druk om, hoogste prioriteit is toch dat je kindje gezond is?" En Carola Pie- laet: „Bij mij zijn ze alle 3 in Bel gië geboren. Knokke Heist staat er, en wij wonen in Oostburg. Maar daar voel je niks van hoor!!" 1.12 bedrijven die uit Zeeland verdwenen 2. Dak gaat er af bij poederfa- briek Zeelandia in Zierikzee 3. Delta draait ruim 19 miljoen winst, maar moet fors afboeken door tegenvallende gasinkopen 4. Wie de ARM-27 wil hebben mag hem gratis ophalen in de Museumhaven 5. Zeeuwse autobezitter betaalt meer belasting in 2016 Kijk op www.pzc.nl of 0 ©pzcredactie O facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65