Terneuzen wacht zondag na magere competitiestart derby tegen RIA W. 16 ZEELAND Trainer beseft dat er werk aan de winkel is bij zondag derdeklasser Terneuzen, maar daarvoor loopt hij niet weg. „Met 618 spelende leden heeft deze club heel veel potentie." naderd door Ronny van de Velde, toen hij nog geen voorzitter was. Ik ken het Zeeuws-Vlaamse voetbal best goed en had me vooraf door insiders laten in formeren. Dat was lang niet allemaal positief. Maar Terneuzen is en blijft een vereniging waar voetbal leeft. Een club met uitstraling, ook al is het maar derde klasse. Iedereen wil altijd van Terneuzen winnen. Dat is toch een mooie uitdaging?" Nadat hij had toegezegd, keerden veel vaste waarden uit de eerste selec tie van vorig seizoen de club de rug toe. „Spelers gaven in gesprekken aan dat het niet goed had gezeten in de spelersgroep. Van het tweede elftal gingen er naar Vogelwaarde, talentvol le A-junioren naar Terneuzense Boys. Dat was een onverwachte erfenis", blikt hij terug. „Ik heb met Eddy van der Hooft, Ronny van de Velde en Danny van de Velde moeten bouwen en moest uit eindelijk aan de slag met een selectie die verre van compleet was. De jon gens die van 'de overkant' zijn geko- 'ledereen wil altijd van Terneuzen winnen. Dat is toch een mooie uitdaging?' men, zijn spelers die geen gekke din gen doen. Deze spelers hebben abso luut toegevoegde waarde. Maar je zag direct dat de balans niet goed was, we missen een paar schakels in onze selec tie. Als je met zeventien, achttien man begint, is de selectie niet overdreven breed. Met zoveel nieuwe spelers heb ik er bewust voor gekozen om niet het traditionele weekendje weg te gaan. Het moest op het veld gebeuren. Ieder een zal zeggen dat ik ze zelf heb ge haald, maar na een paar weken zag ik dat bepaalde spelers niet fit genoeg waren. De voorbereiding was niet goed. Maar los van de resultaten is de sfeer nu wel goed." Hij mist een assistent-trainer, zijn materiaalman is tevens elftalleider. „Ik heb een heel goede verzorger, maar de bezetting van de staf is natuurlijk schaars voor een club als Terneuzen. In het verleden zijn mensen met wie je over voetbal kunt praten afgehaakt. Mensen met een VVT-hart. Maar als je altijd roept dat je het er niet mee eens bent, moet je naar de ledenvergade ring komen. Het is jammer dat dat niet is gebeurd." Hij benadrukt verschillende keren dat hij niet wil zeuren en zegt vertrou wen in de toekomst te hebben. „Het is niet anders", kijkt hij terug op zijn eer ste twee maanden bij de rood-zwar- ten. „Het gaat om de spelers. Ik vind het heel leuk om fulltime met voetbal bezig te zijn. RCS moet kampioen wor den. Terneuzen moet een stabiele der deklasser worden, die zonder inciden ten meedoet voor een periode. Ik wil rust in de tent, we moeten kunnen la chen. Spontaan blijven de jongens uit Vlissingen op vrijdagavond na de trai ning in de kantine, dat geldt ook op zondag na de wedstrijd. Vanuit die goede sfeer kunnen we in de toekomst misschien jongens terughalen, die weg zijn gegaan." „Als ik volgend jaar nog met deze groep werk, weet ik precies waar ik versterking nodig heb. Met 618 spelen de leden heeft deze club heel veel po tentie." 'De Michel Leonhart van tien jaar geleden zou als een oli fant door de porselein kast zijn gelopen' Drie wedstrijden gespeeld, drie punten. De competi tiestart van Terneuzen in de derde klasse van het zon dagvoetbal is niet om over naar huis te schrijven. Trainer Michel Leonhart is de laatste om dat te ontkennen en beseft dat het zwaarder wordt dan hij voorafhad ingeschat om Terneuzen in rustiger vaarwater te krijgen. De oefenmeester won zaterdag met RCS met 5-1 in Spui. Een dag later ging hij met Terneuzen met dezelfde cijfers onderuit. Michel Leonhart stak afgelopen zondag zijn teleurstelling over de 5-1-afstrafïing bij Hoeven niet onder stoelen of banken en vergeleek op Twitter het tempo van zijn keur korps in het laatste half uur met dat van een wandelvereniging. In de aan loop naar de derby tegen RIA Westdor- pe, dat zondag op bezoek komt, mocht Leonhart zich ondanks de afstraffing en zijn kritische noot verheugen in de grootste trainingsopkomst sinds het begin van de competitie. „Ik ben geen grijze muis, maar heb niemand bescha digd", kijkt hij terug op zijn tweet. „Mensen die de wedstrijd gezien heb ben, zullen mijn teleurstelling begrij pen. Ik heb in de nabespreking gezegd dat ik basisprincipes mis. Spelers moe ten vanuit een teamtaak willen spe len. Buiten het veld zijn we echt al een eenheid, maar in het veld is dat nog niet altijd zichtbaar. Je moet men sen hebben die de linies aan elkaar lo pen, maar onze aanvallers Can Kiran, Robin de Pagter en Sinan Coban staan niet bekend om hun verdedigen. Dat betekent dat je middenveld onder druk komt te staan. Aan de andere kant: als we eenmaal de bal van voor hebben, zijn we levensgevaarlijk." Hij doet zijn relaas op een rustige manier, weloverwogen, met gevoel voor tact. „De Michel Leonhart van tien jaar geleden zou als een olifant door een porseleinkast zijn gelopen", bekent hij. „Maar ik wist dat ik in een vereniging kwam waar werk aan de winkel was. Ik was off the record al be- ÏOERBVSlfJ Leonhart wil rust in de tent Michel Leonhart trainer Terneuzen Terneuzen-trainer Michel Leonhart: „Als ik volgend jaar nog met deze groep werk, weet ik precies waar ik versterking nodig heb." foto Camile Schelstraete door Peter van Kouteren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48