20 Ploegleider Michael Boogerd vindt Zeeuw één Wielertalent uit Yerseke is vierde Zeeuwse renner in dienst van Team Roompot Oranje Peloton. 14 Rick van Drongelen maakt promotie: nu bij Oranje -19 Ook Denneboom naar Noad'67 der redi athon Voetballer Rick van Drongelen uit Axel heeft promotie gemaakt in de Nederlandse jeugdselec- ties. De zestienjarige speler van Jong Sparta is doorgeschoven van Oranje onder 18 naar Oranje onder 19. Gisteren werd bekend dat de linksbenige verdediger is opgeno men in de voorlopige selectie van het Nederlands onder 19 voor het EK-kwalificatietoernooi volgende maand in Frankrijk. Oranje speelt dan in de eerste ronde tegen Gibraltar, Liechten stein en Frankrijk. Polka Print komt één set tekort De driebanders van Polka Print zijn in de tweede ronde van de na tionale beker uitgeschakeld. Thuis werd met 2-6 verloren van BV Sprundel 2. De uitslag was enigszins geflatteerd omdat de be slissing pas in de laatste set van de slotpartij viel. Had Dirk Vle- rick die gewonnen, dan was Polka Print doorgegaan. Jean Paul de Kraker won met 3-0. Vlerick, Meerten en Louis Dallinga verlo ren ieder met 1-2. Nieuw Arbeid.nl stoomt maar door Na vier speeldagen heeft Neuwe Arbeid nog altijd geen punt inge leverd in poule A in de bedrijfs- volleybalcompetitie in Terneu- zen. De koploper won van Voor waarts Beachvolleybal met 3-0. Omdat Timmer Service een punt liet liggen (tegen De Hoop, 2-1), komt de enige concurrentie van ZVVV1. De titelverdediger heeft na de 3-0-zege op Aster een ach terstand van vier punten, maar een wedstrijd minder gespeeld. sport kort GOES. Voor de grap hadden de wielervrienden Antwan Tolhoek en Nick van der Lijke het er een jaar geleden al 's met elkaar over. Samen rijden voor een Zeeuws getinte profploeg als Team Room pot, dat zou wat zijn. Sneller dan ze zelf konden bevroeden, is de grap werkelijkheid geworden. Een week na Van der Lijke maak te Tolhoek gisteren zijn overstap bekend. In het kantoor van ZLM Verze keringen in Goes zaten ze gebroe derlijk naast elkaar achter een ta fel. Ze werden onder anderen ge flankeerd door Michael Zijlaard, teammanager van Roompot, en Michael Boogerd, ploegleider van het team. Trots presenteerden ze hun derde én vierde Zeeuwse aas, na Johnny Hoogerland en Brian van Goethem. Tolhoek liep de afgelopen maanden stage bij Tinkoff-Saxo, maar een contract zat er niet in. Hij kon bij het Rabobank Deve lopment Team blijven, maar via een lijntje van Steven de Jongh (ploegleider Tinkoff-Saxo) naar Boogerd kwam de 21-jarige ren ner uit Yerseke in beeld bij Room pot. „Antwan is het grootste ta lent van Nederland in zijn catego rie", pronkte Boogerd gisteren in Goes. „Het is allemaal snel gegaan", zei Tolhoek. En daarmee had hij het niet alleen over zijn overstap. Nog maar zo'n twee jaar geleden heeft Tolhoek pas vol gekozen voor het wielrennen. Daarvóór was het ook een manier om te 'overzomeren' als schaatser. „Maar in mijn eerste jaar als belof te reed ik mijn eerste etappe koers - de Tour de Berlin - en toen wist ik het: dit is het!" Bij Team Roompot wil hij de volgende stap zetten in zijn car rière. „Bij Tinkoff-Saxo heb ik voor mijn gevoel telkens boven het verwachtingspatroon gere den. Het ging echt goed, m'n ni veau werd steeds hoger. Dat kwam ook door de begeleiding. Vorige week heb ik bijvoorbeeld met Ivan Basso gereden. Dan kun je toch een trapje extra doen." „Het is mijn ambitie om een grote ronde te rijden. Met Room pot rijden we die nog niet met een, maar zoiets moet je opbou wen. Kleine rondes kan ik aan, hoewel mijn benen daarin na tuurlijk ook pijn doen. Maar ik wil weten wat er met lichaam ge beurt als ik drie weken moet rij den. Dat moet je niet te snel wil len en bij Roompot krijg ik de kans om daarin te groeien." Dat gaat hij zij aan zij doen met zijn wielervriend Nick van der Lijke uit Middelburg, die gis teren net als Tolhoek zijn con tract ondertekende in Goes. „We zijn dit jaar ook samen op vakan tie gegaan naar het Zwarte Woud. De fiets ging natuurlijk mee. 's Ochtends trainen en 's middags lekker barbecueën. Het voelde als vakantie, maar eigen lijk hebben we keihard getraind." Vandaag beginnen ze aan hun eerste gezamenlijk werkdag. Van der Lijke is weliswaar nog herstel lende van een sleutelbeenbreuk, maar vandaag klimt hij op de scooter om Tolhoek te gangma ken tijdens een training. „We wil len elkaar sterker maken", zei Tol hoek. „Dat was tijdens de vakan tie ook. We willen niet voor el kaar onderdoen en daarvan wor den we allebei beter." Hardlopers, wandelaars en MBT'ers leven toe naar de dertiende edi tie van de Kustmara- thon. Ook de mensen er omheen kijken massaal uit naar het evene ment, dat vrijdag 2, zaterdag 3 en zondag 4 oktober plaatsvindt. In een zesdelige serie komt een groep volgers aan het woord. Van daag in deel 1: fotografe Anjali Geensen (38). „Sinds 2009 maak ik foto's tij dens de Kustmarathon. We wer ken met veertien fotografen en drie mensen, die op ICT-gebied voor ondersteuning zorgen. Sa men met Susan de Brabander en Piet Francke coördineer ik het team. Dit jaar loop ik voor de eer ste keer ook mee met de wandel marathon, op aandringen van mijn schoonfamilie. Dan zie ik het gebeuren eens van de andere kant." „Tijdens een cursus fotografie vroeg iemand me of ik het team wilde versterken. Ik heb iets met foto's maken en sport, dus het past uitstekend bij me. De eerste keer was echt overweldigend. Er doen zoveel mensen mee aan de Kustmarathon. Toen lag het aan tal deelnemers nog lager dan nu. Kun je nagaan hoe het voor onze nieuwe fotografen is. In een kort tijdsbestek komen er duizenden mensen voorbij." „We hebben al diverse verga deringen gehad over wat de orga nisatie van ons verwacht. Het is belangrijk om lopers individueel te fotograferen. Ook is het mooi om in te zoomen bij emotie. We zijn een hecht team en geven el kaar tips. Doe bijvoorbeeld laar zen aan. Soms moet je de zee in om het ideale plaatje te kunnen schieten." „Gezonde spanning kun je het Sport sport@pzc.nl ZEIST SINT-PHILIPSLAND. De voetbalschool van Noad'67 heeft Romano Den neboom (foto) en Geert den Ouden gestrikt als gasttrainers. Het jaar lijkse evenement, dat eind oktober wordt gehouden, voegt deze oud-profs toe aan het al bestaande lijstje waarop de Ajax Jeugdacade- mie en de Amerikaanse voetbalclub Dutch Lions FC al staan, foto ANP SLUISKIL TERNEUZEN WESTKAPELLE Zeven tegen zeven Op vrijdag 2 oktober vindt de tweede speel dag van het 7 tegen 7 voetbal Zeeland plaats. Op de velden van De Noormannen in Westkapelle komen vanaf 19.00 uur teams in twee leeftijdscate gorieën in actie. Bij de 45+ zijn dat De Noor mannen, Zeelandia Middelburg, Seroos- kerke, Kloetinge en Nieuwland, in de cate gorie 35+ zijn dat tot nu toe Kloetinge, SSV'65 en een team van het Loodswezen. Geïnteresseerde teams kunnen zich per e-mail aanmelden: e.overbeeke@sportbe- leidzeeland.nl KRUININGEN Veldrit Kruiningen Bij Den Inkel in Krui ningen wordt zater dag de eerste wed strijd in het kader van de West-Brabantse veldritcompetitie ge houden. De organisa tie is in handen van wielercomité Rentoc. De belangstelling is de afgelopen jaren flink toegenomen. Bij de ouderen zijn er intus sen drie verschillende categorieën: 17 jaar en ouder, 40+ en 50+. Jeugd, mannen en vrouwen kunnen van start gaan in Kruinin gen. De eerste jeugd wedstrijden gaan om 10.45 uur van start. Vanaf 13.40 uur ko men de vrouwen en mannen aan bod. De inschrijving is in de brasserie van camping Den Inkel. Tolhoek geeft o KPN NL 17:07 99% I Tweet 1 Steven de jongh door Rudy Boogert Antwan Tolhoek is de twintigste renner van Roompot, dat daarmee zijn team voor volgend jaar rond heeft. Tolhoek en Van der Lijke fungeren bij Roompot als Zeeuwse ambassadeurs van ZLM Verzekeringen, net als Brian van Goethem. Zij rijden speciaal met het ZLM-logo op het shirt. Het trio wordt onder meer betrokken bij regionale ZLM-activiteiten. Ook 'tinkoff_saxo is onder de indruk van TolhoekAntwan en we gaan hem in de toekomst blijven volgen. Geweldig dat I TeamRoompot hem neemt! 'Mijn eerste foto's waren door Len Wolters Welke binding heb je met de Kust- marathon? Hoe ben je bij de Kustmarathon te rechtgekomen? Hoe ziet je voorbereiding op het weekeinde eruit? Hoe staat het met de zenuwen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46