<m> vanaf 18.745,- Vanaf 7.495,- Steeds vaker ontstaat het beeld van halve waarheid en schone schijn Wat is er mis bij het ministerie van Veiligheid en Justitie? De minister staat in z'n hemd. NIEUWS 9 Borstlap gaat bemiddelen in politieconflict De nieuwe Kia cee d ComfortLine Weten wat uw auto waard is? AutoVermeulen Melse Vlissingen Autohuis Terneuzen DEN HAAG. Een bonnetje kostte minister Opstelten de kop, nu ver keert zijn opvolger Ard van der Steur in politieke problemen om Volkert van der Graaf. „Onder el ke Kamerbrief zouden we eigen lijk een disclaimer moeten plaat sen: dit is geschreven op basis van de nu beschikbare informatie", grapt een justitieambtenaar. Aanleiding is de nieuwste storm over Volkert van der Graaf, die vorig jaar kort na zijn vrijla ting op de foto werd gezet door De Telegraaf Dinsdag meldde Van der Steur nog dat het Open baar Ministerie (OM) pas een dag van tevoren werd geïnformeerd, door advocaat Stijn Franken. Dat is niet het echte verhaal, zegt Franken een dag later in de Volkskrant. Over de foto is vol gens hem uitvoerig overleg ge weest met het ministerie van Justi tie, OM, de politie, de reclassering en de landsadvocaat. De politie drong volgens de raadsman zélf aan op publicatie, zodat er geen jacht op Van der G. zou ontstaan. Van der Steur staat door de ont boezeming van de advocaat lelijk in zijn hemd. De Tweede Kamer wil zo snel mogelijk een overzicht van de feiten en een debat, vooral ook omdat het niet de eerste keer is dat cruciale informatie van het OM de top van het ministerie niet bereikt. Het beeld beklijft dat het justitieapparaat gevoelige zaken toedekt, uit angst voor negatieve publiciteit. Veel Kamerleden zien een parallel met het zoekgeraakte bonnetje in de zaak rond Cees H., de crimineel die met toenmalig Officier van Justitie Fred Teeven een goudgerande deal sloot. Toen malig minister Ivo Opstelten meldde herhaaldelijk dat het bank afschrift met daarop het precieze bedrag onvindbaar was. Later dook het bonnetje toch op. Het kostte Opstelten - en staatssecreta ris Teeven - de kop. Er is een kwalijk patroon ont staan, vindt een groot deel van de Kamer. Zelfs coalitiepartij PvdA komt tot die conclusie. Kamerlid Jeroen Recourt: „Nee, het gaat niet goed aan de top daar. Ik kan er met mijn pet niet bij dat deze gevoelige zaak niet goed is inge schat." SP'er Michiel van Nispen noemt het onaanvaardbaar dat de Kamer opnieuw 'het halve ver haal' voorgeschoteld heeft gekre gen. Het ministerie van halve waar heden en schone schijn; dat beeld kleeft steeds hardnekkiger aan het grote departement dat veel over heeft voor een daadkrachtig ima go en smetjes het liefst zo snel mo gelijk wegpoetst. Ook de proble men bij de Nationale Politie wer den door Opstelten steeds wegge wuifd totdat hij niet langer met fatsoen kon volhouden dat het de goede kant op ging. Uiteindelijk was het Van der Steur die vorige maand aan de handrem trok: de politie krijgt meer tijd en geld. Met dat kordate ingrijpen heeft Van der Steur enig krediet afge dwongen. Alleen Louis Bontes van VNL hint er al op het vertrou wen in de minister op te zeggen. Normaal gesproken moet zo'n ver trouwenskwestie onmiddellijk in een debat aan de orde worden ge steld, want de Kamer wordt ge acht de minister niet te laten 'bun gelen'. Andere partijen negeren Bontes: zij willen eerst feiten en vellen daarna pas hun oordeel. DEN HAAG. Er is een verkenner aangesteld om de impasse rond de politie-cao te doorbreken. Hans Borstlap, lid van de Raad van State, moet de komende we ken kijken of de cao-onderhande lingen opnieuw opgestart kunnen worden. Dat is de uitkomst van een gesprek gistermiddag tussen minister Ard van der Steur en de politiebonden. Dat gesprek was vorige week tijdens de Algemene Beschouwingen toegezegd. Agenten gaan wel door met hun acties, zoals minder bonnen uit schrijven en niet op alle meldin gen afgaan. Van der Steur is nog niet met een nieuw loonbod geko men, zoals de bonden willen. Ze eisen meer loon en betere arbeids voorwaarden. „Ik denk dat politie mensen teleurgesteld zijn met de ze uitkomst", zegt Gerrit van de Kamp van ACP. „Na zeven maan den hadden zij wel iets anders verwacht." Borstlap is lid van het CDA en heeft ervaring met be middelen in conflicten. Vorig jaar onderzocht hij de gang van zaken bij de Nederlandse Zorgautoriteit, nadat een medewerker een einde aan zijn leven had gemaakt. kia.com inclusief 1.250,- extra inruilvoordeel en de rest in 24 maanden, 0% rente Doe nu een gratis inruilscan op ceet) www.kia-zeeland.nl DONDERDAG 24 SEPTEMBER 2015 Volkert teistert Van der Steur Minister Ard van der Steur, foto Bart Maat/ANP door Deborah Jongejan en Laurens Kok f (kïa) GARANTIE w Let op! Geld lenen kost geld a-fi m Pearyweg 6, 4462 GT Goes Tel. 0113 - 56 18 12 Industrieweg 31, 4382 NA Vlissingen Tel. 0118 - 415 220 Productiestraat 8, 4538 BX Terneuzen Tel. 0115 - 613 690 The Power to Surprise Contante waarde Inruil (inclusief aanbetaling) Totaal kredietbedrag Jaarlijks kostenpercentage Debet rentevoet op jaarbasis (vast) Termijnbedrag per maand Duur kredietovereen komst in maanden Totaal door u te betalen bedrag cee'd 1.0 T-GDi ComfortLine €19.995,- 7.495,- €12.500,- 0,0% 0,0% 520,83,- 24 €12.500,- Gem. brandstofverbruik: 3,7- 6,3 l/100km, 27,2- 15,9 km/1. C02-uitstoot: 97 - 137 g/km. Actievoorwaarden: *Een niet-doorlopend kredietaanbod van Kia Finance, handelsnaam van Santander Consumer Finance Benelux B.V.. Vraag naar de voorwaarden en standaard informatieblad in de showroom. Toetsing en registratie BKR. De Kia-dealer treedt op als verbonden bemiddelaar van Kia Finance. Kia Finance en de Kia-dealer geven geen advies. U dient zelf te bepalen of het door u gewenste financieel product aansluit bij uw wensen, behoeften en persoonlijke situatie. Actie geldig bij financieringsaanvraag van 04-09-2015 tot en met 30-09-2015 op de Kia cee'd. Genoemde acties en bijbehorende consumentenprijs zijn alleen geldig op geselecteerde voorraadmodellen van de Kia cee'd met uiterste aankoopdatum en datum kentekenaanvraag van 30-09-2015 en uiterste registratiedatum van 16-10-2015. De acties gelden, tenzij anders vermeld, niet i.c.m. andere acties en zijn geldig zolang de voorraad strekt. Het inruilvoordeel en de 0% rente deal kunnen niet gecombineerd worden. Genoemde prijzen zijn, tenzij anders vermeld, incl. extra inruilvoordeel, btw/bpm, excl. kosten rijklaarmaken, metallic lak. Informeer voor de complete actievoorwaarden bij uw Kia-dealer of kijk op kia.com. Getoond model kan afwijken van de beschreven uitvoering. Wijzigingen en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9