'Huizen op terrein van verkrotte kerk Rilland' Buren van kinderopvang in Tholen dreigen met claims Disco Love in Kloosterzande trok ook veel bezoekers van Zuid-Beveland BEVELANDEN en THOLEN 7 Mensen die er nooit kwamen, kennen Disco Love van vechtpartijen. Maar bezoekers herinneren de gezelligheid. Disco Love. Tot tien jaar terug een be grip in heel Zeeuws-Vlaande- ren en een groot deel van Zuid- Beveland. Veel veertigplussers ver langen nog wel eens terug naar 'die goeie ouwe tijd'. Frank de Kort, met vrouw Ma rion uitbater van café de Klaroen, kent het gevoel. Want het uit gaansleven in Kloosterzande is een stuk rustiger dan in de wilde jaren tachtig. „De jeugd heeft een ander bestedingspatroon, geeft het geld eerder uit aan mobiele te lefoons. En gaat eerder naar festi vals dan naar de kroeg. Ook mo gen 16- en 17-jarigen officieel geen pint meer drinken in een café", zegt de kroegbaas gelaten. Zich bij de rust neerleggen, doen Frank en Marion echter niet. In de Klaroen zijn regelmatig bands te horen, maar het paar wil de eens wat groters organiseren om meer mensen naar 'Klooster' te trekken. En waardoor kunnen oude tijden nou beter herleven dan door een feest in het teken van Disco Love? Die discotheek 'Er draaien dj's uit de tijd van Disco Love, dus de juiste sfeer moet er snel in kunnen zitten' bracht het dorp tenslotte een kwart eeuw faam tot ver buiten Zeeuws-Vlaanderen. Dat het idee in goede aarde viel, bleek al snel. Want de paar honderd kaarten die beschikbaar waren, zijn al weken uitverkocht. Reden om volgend jaar een grote re tent aan het Marijkeplein neer te zetten. En het geeft vertrouwen om vóór het eerste Nazomer Festi val is verlopen al na te denken over volgende edities, bevestigt De Kort. „De reünie van Disco Lo ve is natuurlijk de trekker van het festival. Maar we hopen ook op vrijdag en zaterdagmiddag - de tent staat er toch - al heel wat volk te trekken. Vrijdagavond speelt de band ROLR, dat staat voor Rai ders Of the Lost Rock, rockhits van vroeger en nu. Op die avond wordt geen toegang geheven, dus het zou mooi zijn als er dan ook nog behoorlijk wat volk komt. Op zaterdagmiddag is er een schie ting op de liggende wip, waar zich al tientallen teams voor heb ben opgegeven." Hoewel de tent is uitverkocht voor de reünie van Disco Love vindt De Kort het een beetje jam mer dat zaterdag maar een hand vol oud-discogangers van de over kant naar Kloosterzande komt. „Ik wilde zelfs een bus, of meer bij voldoende belangstelling, laten rij den, maar op een of andere ma nier hebben we de Bevelandse klanten van Disco Love niet kun nen bereiken of enthousiasmeren. Dat wil ik volgend jaar nog eens anders proberen." Dat Disco Love ook bij overkan- ters zeer geliefd was, is vastgelegd in een reportage in het program ma Van Gewest tot Gewest. Een video daarvan is te zien door 'Dis co Love Kloosterzande' te googe- len. Op de veerpont naar Perkpol- der laten jongeren uit, vooral, Kruiningen horen dat ze vooral naar Disco Love gaan voor de Kloosterse 'gezelligheid'. Ze prefe reren de vrijblijvende leut van het Zeeuws-Vlaamse dorp boven de stadse sfeer in Goes. Gedoe door vechtpartijen en baldadigheid, waar omwonenden en toenmalig burgemeester Kes- sen wel over spreken, worden door de Kruiningse jeugd wegge wuifd. Ook De Kort denkt bij de naam Disco Love in de eerste plaats aan plezier en niet aan over last. „Ik struinde vroeger ook de cafés in Klooster af en herinner me toch vooral het feesten." RILLAND. Vijftien jaar na de slui ting, lijkt er een oplossing in zicht voor de verkrotte Bathse- wegkerk in Rilland. De gemeen te en de eigenaar broeden nu op een plan waarbij de dorpskerk wordt afgebroken, de toren blijft behouden en op de rand van het terrein een paar huizen komen. „Er is nog lang geen definitief plan, maar we kunnen dit bouw val niet nog tien jaar zo laten staan", zegt wethouder Jaap Sin- ke. Ooit was het de bedoeling om de toren te behouden en op de plek van de kerk appartemen ten te bouwen. Dit bleek niet te kunnen, vanwege de geurcirkel van de verderop gelegen boerde rij van de familie Van Damme. Volgens Sinke zouden er op de rand van het terrein, net bui ten de cirkel, wel 'enkele huizen' kunnen worden gebouwd. De ei genaar van de Bathsewegkerk, bouwbedrijf Rijk uit Heinkens- zand, is de plannen nader aan het uitwerken. Ook wordt onder zocht of het mogelijk is om de kerktoren op te knappen en als apart bouwwerk over te houden. Volgens Sinke zijn Rillanders zeer gehecht aan de beeldbepa lende toren. „Ze willen dolgraag de toren met luidklok en uur werk behouden." Dat lieten ze weten tijdens de vergadering van de commissie ruimte. Ze dreigen met planscha declaims en een rechtszaak. Toen de kinderopvang ruim vijfjaar ge leden in het voormalige café werd gevestigd kreeg het pand, op aan dringen van de buurt, enkel die bestemming. Bij het vaststellen van een nieuw bestemmingsplan voor de bebouwde kom van Tho len, in 2013, kreeg het per abuis een brede bestemming. Er kun nen nu ook voorzieningen op het gebied van welzijn, zorg en religie komen. Op aandringen van een buurman wilde de gemeente dit foutje goedmaken. Johan Bosters, De eigenaar van het pand stelt dat zijn gebouw onverkoopbaar is als er alleen kinderopvang in mag zitten eigenaar van het pand, stelt dat de gemeente zijn gebouw onverkoop baar maakt als er alleen kinderop vang in mag zitten. Het college stelt de gemeenteraad nu voor om toch maar de brede bestemming op het pand te laten rusten. De raad dubt nog. Wat het ook wordt, het gaat de gemeente waarschijn lijk geld kosten. Wethouder Hoek stelde dat de gemeente omwonen den wellicht zal compenseren voor een waardedaling van hun woning als het voormalige café zijn brede bestemming houdt. Bij een ander besluit moet Bosters juist worden gecompenseerd. DONDERDAG 24 SEPTEMBER 2015 'Ouderwets gezellige' disco door René Hoonhorst Frank de Kort, caféhouder Na de eeuwwisseling was het vaker wat minder vol, maar tijdens thema-avonden - zoals hier een gabberavond in 2004 - kon het in Disco Love de laatste ja ren van zijn bestaan nog steeds behoorlijk druk zijn. archieffoto Camile Schelstraete door Joeri Wisse door Rob Paardekam THOLEN. Omwonenden van het kin derdagverblijf aan de Postweg 4 in Tholen accepteren niet dat het pand de ruime bestemming 'maat schappelijke doeleinden' behoudt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 77