'Kunnen ze niet in de Moer wonen?' Toch nieuwe impulsen campings Wissenkerke De Meulvliet in beeld als opvanglocatie 21 6 BEVELANDEN en THOLEN Symposium over veiligheid Ruilbeurs voor modeltreinen Omwonenden van Bosburg mogen op excursie naar een vergelijkbare woonvorm die onlangs opende in Ovezande Vlietenburg wordt 9 ha groot landgoed met lodges; Wilgenoord vervangt kampeerplaatsen door chalets In de regio Training 'kind en echtscheiding' Repair Café in Heer Arendshuis Bibliotheek houdt tabletcafé Mijn dorp, mijn stad door Joeri Wisse YERSEKE. Niet alle omwonenden van Bosburg in Yerseke zijn blij met het plan voor de bouw van zestien jongerenappartementen én een woonvoorziening voor vijf tien mensen met een langdurige psychiatrische ziekte. Dat bleek gisteravond op een informatieavond over het project van R&B Wonen en Zeeuwse Gronden. Sommige buren maak- ten zich zorgen over waardeda ling van hun huizen of vreesden overlast voor de omgeving. „Kun nen ze niet in de Moer gaan wo nen", opperde een buur. Dat idee verwierp directeur Jan van Blarikom van Zeeuwse Gronden. Volgens hem vormt de doelgroep geen gevaar voor de buurt en zijn de mensen gebaat bij een normale woonomgeving, waar ze ook zelf naar de bakker of de apotheek kunnen lopen. Wethouder Hans de Kunder kreeg ook kritiek. Zo zeiden en kele buren dat de gemeente eerst duidelijkheid moet schep pen over het leegstaande bejaar denhuis Vredelust, pal tegenover Bosburg. Dat kon De Kunder niet geven. Wel stelde hij alle ge luiden serieus te nemen. „Als heel Yerseke tegen is, is het niet slim om dit plan door te zetten." Hij gaf ook aan dat de gemeente tegenwoordig ook een plicht heeft voor langdurig zieken. Onder de aanwezigen waren ook positieve reacties te horen. „Zieke mensen hebben ook het recht om in de maatschappij te wonen", vond een buurvrouw. door Henk Postma WISSENKERKE. Nu Ballast Nedam het ambitieuze recreatieplan Bok- kegat heeft afgeblazen maken de twee minicampings in het gebied bij Wissenkerke zich op om daar alsnog wat van te realiseren, zij het op heel andere wijze. Minicamping Vlietenburg breidt uit met negen hectare landbouwgrond. Die wordt her schapen in bosgebied (zes hecta re) en een waterpartij (drie hec tare). Tussen de bomen en de struiken komen eenentwintig lodges, waarvan twaalf perma nent en negen die 's winters wor den weggehaald. De huidige mi nicamping (15 tot maximaal 25 standplaatsen) verdwijnt. Dat blijkt uit een vergunnings aanvraag die namens Vlieten burg bij de gemeente Noord-Be veland is ingediend door bureau Bosch Slabbers uit Middelburg. Het plan kan pas worden uitge voerd na wijziging van het be stemmingsplan. Woordvoerder Willem Jan Bosch verwacht bin nen een maand een nadere on derbouwing gereed te hebben, waarna begonnen kan worden met de vergunningenprocedure. Ook landschapscamping Wil genoord heeft plannen. Die be helzen vervanging van de huidi- ge standplaatsen door 75 luxe sta caravans, ook wel chalets ge noemd. Er is geen sprake van ge biedsuitbreiding, zegt eigenaar Ruud van 't Westeinde, wel van kwaliteitsverbetering. Bij het afgeblazen Bokkegat- plan ging het nog om een park van 32 hectare met maximaal 150 vakantieverblijven, visvijvers en een golfbaan. door Rob Paardekam THOLEN. De gemeente Tholen heeft gemeenschapscentrum Meulvliet aangedragen als moge lijke tijdelijke opvanglocatie voor vluchtelingen. Dat heeft burge meester Ger van de Velde be kendgemaakt. Ze benadrukt dat alle Zeeuw se gemeenten één of meerdere plekken hebben aangemeld bij de Veiligheidsregio, die de zoek tocht naar locaties coördineert. Ook stelt ze dat er op dit mo ment nog geen verzoeken voor noodopvang in Zeeland zijn ge daan. Concrete plannen om in Meulvliet daadwerkelijk mensen op te vangen zijn er dus niet. „Maar we willen als gemeente wel onze verantwoordelijkheid nemen door ook een locatie aan te dragen voor de Zeeuwse gros lijst." Meulvliet zou kunnen die nen als locatie voor 72-uurs-noodopvang. Datzelfde geldt voor sporthal De Kruitmolen in Middelburg. De gemeente Middelburg heeft die plek bij het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) aan geboden voor noodopvang, liet burgemeester Harald Bergmann deze week aan raadsleden en om wonenden weten. De kans dat de hal daadwerkelijk wordt inge zet, is volgens hem klein. GOES Indigo Preventie begint in okto ber in Goes weer een training voor kinderen die moeite hebben met de scheiding van hun ouders: 'Kind en echtscheiding'. Kinde ren kunnen tot 1 oktober worden opgegeven. De training bestaat uit acht bij eenkomsten van een uur en een kwartier, steeds op vrijdagmid dag na schooltijd. Belangstellende ouders kunnen voor meer informatie of aanmel ding contact opnemen met het se cretariaat van Indigo, telefoonnum mer 0113-246060 of e-mail b.p.a.vandegeer@indigozeeland.nl In het kader van de Open Atelierroute 'Kunstspeuren in de Zak' openen zaterdag en zondag 21 Borselse kunstenaars de deuren van hun ateliers voor het pu bliek. Er is een overzichts tentoonstelling bij Pleister plaats Boerhaave in Hoe- dekenskerke. Meer info: kunstspeurenindezak.nl. 'S-HEER ARENDSKERKE Is gereedschap of de keukenma chine echt kapot? Of is er iets aan te doen? Tijdens het Repair Café van zaterdag in het Heer Arends huis in 's-Heer Arendskerke kun nen bezoekers samen met handi ge mensen kijken het nog gerepa reerd kan worden en er wat van opsteken. Het Repair Café is van 10.00-12.30 uur. Toegang en reparaties zijn gratis. GOES Bibliotheek Oosterschelde houdt vandaag van 13.00-14.00 uur in sa menwerking met het Seniorweb een TabletCafé in de Bibliotheek Goes. De toegang is gratis en aan melden is niet nodig. Een TabletCafé is een ontmoe tingsplek voor iPad- en andere ta- bletbezitters. Het accent van het TabletCafé ligt op de uitwisseling van tabletervaringen op informe le wijze. GOES Bierproeverij In La Strada-Eric's Bar in Goes is zondag een bierproeverij. Deze wordt begeleid door Jan Passieux, van het bierbrouwersgilde 'de Deltabrouwers'. Voor een goede bierbele ving worden de bieren blind geproefd en be oordeeld. De proeverij begint om 15.00 uur. GOES Concert In de Goese Wester- kerk is zaterdag een in strumentaal en koor concert. Het Delta Mannen Ensemble zal dan optreden onder NOORD-BEVELAND leiding van Dinant Struik, met Hans Velle- rius aan het orgel en het meisjeskoor Salóme onder leiding van Johan Gerritsen van der Hoop. De instrumentale om lijsting wordt ingevuld door Caroline Sinke en Corianne Verweij op de harp en door Rob bert Fluit en Frank Zuidijk op trompet. Het concert begint om 19.30 uur. Toegang kost 4 euro, kinderen tot en met 12 jaar gra tis. KORTGENE/ WISSENKERKE Opruimdag De Dorpsraad Kortge- ne gaat zaterdag sa men met de leerlingen van basisschool de Zuidvliet de straat op om zwerfafval op te ruimen. Ook de Dorps raad van Wissenkerke steekt samen met de leerlingen van basis school de Vliete de handen uit de mou wen. Wat staat de Zeeuwse gemeenten te doen bij het waarborgen van veiligheid? En wat is hun rol bij crisisbeheersing? Die vragen staan vrijdagmiddag centraal tij dens het jaarlijks symposium dat de gemeenteraad van Noord-Be veland op touw zet. Professor Ira Helsloot houdt dan een inleiding. Hij gaat onder meer in op sociale veiligheid, fysieke veiligheid en ri sico's in het sociaal domein, zoals jeugdzorg. Helsloot is hoogleraar Besturen van Veiligheid aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Recentelijk was hij betrokken bij de problematiek rond de gaswin ning in Groningen en het kraan ongeval in Alphen aan den Rijn. Hij werkte bij het Nederlands In stituut voor Brandweer en Ram penbestrijding en was directeur bij het COT instituut voor Veilig heid en Crisisbeheersing. Het symposium is in dorpshuis De Pompwei te Kortgene. Aan vang 14.00 uur. Reserveren via 0113-377312. HEINKENSZAND. Congrescentrum De Stenge is zaterdag van 10.00-15.30 uur toneel van de Zeeuwse modeltrein ruilbeurs. Daarop zijn ook auto's in diverse schaalgroottes en landschap voor de aankle ding van een modelbaan aanwezig, evenals nieuw en gebruikte Lego. Op de beurs is een testtafel aanwezig. Toegang tot de beurs kost 1,50 eu ro voor volwassenen, kinderen betalen 50 cent. Meer informatie via tel. 0113-220493. foto ANP COLIJNSPLAAT Voorstraat 66, 11.30-15.30 uur - Cultuurhistorische rondleiding 'Verras send Colijnsplaat' GOES Erasmuspark, 10.00-11.00 uur - In loopspreekuur van wijkverpleging; 10.30-11.30 uur - Koffieochtend se nioren; 13.30-16.00 uur - Koersbal; Gro te Kerk, 10.00 uur - Mode expositie 'De Cirkel is rond'; Erasmuspark, over dag - Foto-exposi tie Wil Tilroe-Ot- te; Brasserie d'An- vers, 19.00 uur - Bruidsbeurs 'Trouw ik jou'; Thorbeckelaan 2, 20.00-22.00 uur - Proefles Volksdan sen HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Hoef bladstraat 1,13.30 - 14.30 uur - Activi teiten in beweeg- tuin (inlooptrai ning met begelei ding); Dorpsstraat 43,13.00-18.00 uur - Expositie 'Pain ting meets Cera mic' door Beatrix Hitz en Franco Lee- mann KAPELLE Cederhof, 08.00-21.00 uur - Tentoonstelling Jenny Bommert over het lijden van de Duitse bevol king tijdens de 2e wereldoorlog RILLAND Dorpshuis, 20.00 uur - Modeshow georganiseerd door Vrouwen van Nu WAARDE Dorpscentrum MeerWaarde, 19.30 uur - Bijeenkomst over Alzheimer met vertoning film 'Still Alice'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76