Karakteristiek cafe Zierikzee verdwijnt Burgje Boven sluit als pand verkocht wordt 14.30 I wm 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Training 'Kind en echtscheiding' De grootste zonnebloem is van Lucas De Vlinder sluit na veertig jaar de deur en wordt mogelijk verbouwd tot zeilmakerij en woonhuis In de regio Balletschool Prélude internationaal erkend Plukdag met vele extra's bij De Zelke Hoe betrouwbaar zijn herinneringen? Mijn dorp, mijn stad Het doek lijkt gevallen voor De Vlinder. Eigenaar Sam van Eenige wil zijn zaak verkopen aan een kite- en zeilmakerij, foto Dirk-Jan Gjeltema door Marcel Modde ZIERIKZEE. Na vier decennia komt er mogelijk een einde aan het be staan van Café de Vlinder in Zie rikzee. Eigenaar en uitbater Sam van Eenige heeft een princi pe-overeenkomst met kite- en zeilmakerij Stikwerk van Egbert Attema over verkoop van de cult- kroeg. Van Eenige en Attema bena drukken dat de deal nog niet de finitief is, maar spreken onafhan kelijk van elkaar evenwel de ver wachting uit er samen te zullen uitkomen. De site van makelaar Sinke Komejan vermeldt dat het pand is 'verkocht onder voorbe houd'. Attema wil in het huidige ca fégedeelte zijn naaiatelier vesti gen voor snelle reparaties van ki tes en zeilen. Het achterste stuk wordt verbouwd tot woning. Hij is van plan dat deel grotendeels in de oorpronkelijke staat te her stellen. „Er zitten nog wel wat haken en ogen aan. De gemeente moet akkoord gaan met het wij zigen van de bestemming en Mo numentenzorg moet instemmen met de verbouwing." Het café werd in 1770 ge bouwd als karakteristiek heren huis. Het pand bood onder meer onderdak aan een dokter en nota ris, voordat er halverwege de ja ren zeventig van de vorige eeuw een kroeg in kwam. Van Eenige nam De Vlinder in 1996 over van Frans Kruijff. Twee generaties zijn aldus opge groeid met het muziekcafé in de Nieuwe Bogerdstraat. Kruijff be- gon er in 1983, toen het café De Duiventil heette. „We hebben de naam ogenblikkelijk weer in De Vlinder veranderd, omdat ie dereen het zo kende. Het was een alternatief jongerencafé. Van uit school kwamen ze hier een kopje thee drinken en 's avonds gingen ze op stap." Hij moest de goed lopende zaak om gezond heidsredenen van de hand doen. Van Eenige heeft tot verkoop besloten, omdat de zaken de laat ste jaren steeds slechter gaan. Mocht de overeenkomst met de zeilmaker alsnog stranden, dan ook acht Van Eenige de kans klein dat De Vlinder een kroeg blijft. „Dat is gewoon heel lastig. Van de acht potentiële kandida ten die ik binnen heb gehad, was er één bij uit de horeca." door Elodie Kint BURGH-HAAMSTEDE. Tot het pand van hobbywinkel Burgje Boven aan de Burghse Ring in Burgh-Haamstede is verkocht, houdt eigenaresse Jannie Kriste- lijn de zaak gewoon open. Onder de klanten van Kriste- lijn heerste onduidelijkheid over de sluitingsdatum. Het is uitein delijk wel de bedoeling dat de winkel weggaat, maar voorlopig is het nog niet zover. „Ik word op straat aangesproken en krijg telefoontjes van verbaasde men sen die zich afvragen of ik in ok tober al dicht ga. Dat is niet zo", benadrukt de eigenaresse. Eerder maakte de Spar in de Noordstraat bekend een seizoens winkel te worden. Drogisterij DA sluit zaterdag officieel haar deuren. Het pand van Kristelijn staat sinds dit voorjaar te koop: „Tot er een koper is, ben ik gewoon nog open." De reden dat ze haar winkel verkoopt is dat de win ters in Burgh-Haamstede te rus tig zijn. „Ik kan van de lucht niet rondkomen. In de winters zit ik echt duimen te draaien tot er eens een klant komt. Er komen simpelweg te weinig mensen naar de winkels in het dorp. Bo vendien heb ik ook last van de concurrentie van webshops en goedkope winkels, zoals de Act ion." Wat er na de verkoop van de zaak gaat gebeuren met het ge bouw, ligt geheel aan de nieuwe eigenaar, zegt Kristelijn. „Dat kan net zoals Burgje Boven de tailhandel zijn, maar het pand is ook geschikt voor dienstverle ning. Het kan dus nog alle kan ten op." ZIERIKZEE Balletschool Prélude uit Zierikzee is toegelaten tot de Unesco Inter national Dance Council. Deze or ganisatie brengt prominente dans- pedagogen en -scholen van over de hele wereld samen. Ballet school Prélude is de eerste Unes- co-CID gecertificeerde dans school in Zeeland. Hanna Mojet is zakelijk en artistiek leider van de balletschool, die academische lessen in klassiek ballet aanbiedt op elk niveau en voor alle leeftij den vanaf vier jaar. Meer informa tie: www.balletschoolprelude.nl. De begintijd van de jeugdvoorstellingen van filmtheater Zierikzee (fiZi) op de woensdagmiddag worden vanaf de maand oktober gewijzigd van 14.00 uur naar 14.30 uur. Deze aanpassing houdt verband met de gewijzigde lestijden van basisscholen. ZIERIKZEE Bij Landwinkel de Zelke in Zierik zee wordt zaterdag Appelplukdag gehouden van 10 tot 16 uur. Er zijn allerlei activiteiten te doen bij de landwinkel zelf aan de Julia- nastraat. Van schminken en tram poline springen tot een rondje op het paard. Plukken kan natuurlijk ook. Dat gebeurt aan de Kadeweg 16. Per geplukte kilo wordt een be drag geschonken aan A Sisters Ho pe voor borstkankeronderzoek. MIDDELBURG Prof. dr. Sabine Spijker spreekt morgenavond vanaf 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg over de werking van het menselijk geheugen. Nieuwe tech nische hoogstandjes geven in zicht in hoe, met slechts een paar hersencellen, herinneringen wor den gevormd, en welke molecu len belangrijk zijn om nare herin neringen voorgoed kwijt te raken. De toegang is 5 euro. RENESSE Fjoertoer Renesse In Renesse is zaterdaga vond de tweede editie van de FjoerToer, een wandeltocht waarbij de focus ligt op bele ving en genieten. De FjoerToer (foto) kent drie afstanden: 7,5 kilo meter, 16 kilometer en 22 kilometer. De wandelroutes lopen hoofdzakelijk door de natuur in de Kop van Schouwen. In verband met de licht-, geluid en beeldeffecten start de FjoerToer aan het begin van de avond vanuit het centrum van Renesse en eindigt daar ook weer tussen 22.00 en 01.00 uur. In- GOES schrijven kan op de website www.fjoer- toer-renesse.nl en kost 24,50 voor de 16 en 22 kilometer en 10 eu ro voor de 7,5 kilome ter. RENESSE, OUWERKERK EN BURGH-HAAMSTE DE Tafelen in de buurt Ook tijdens het zesde seizoen van 'Tafelen in de buurt' maken leer lingen van Pontes scho- lengroep Pieter Zee man een maaltijd klaar voor ouderen op Schouwen-Duiveland. Dinsdag 29 september kunnen ouderen voor vijf euro aanschuiven in het Dorpshuis van Renesse (aanmelden voor deze locatie via 0111-453444), de gro te kerk van Haamstede (aanmelden via 06-23516600) en in het Dorpshuis van Ou- werkerk (aanmelden via 06-20676250). Ta felen in de buurt' duurt van 11.30 tot 14.00 uur. Aanmelden kan tot en met vrijdag 25 september. Indigo Preventie begint in okto ber in Goes weer een training voor kinderen die moeite hebben met de scheiding van hun ouders: 'Kind en echtscheiding'. Kinderen kunnen tot 1 oktober worden opgegeven. De training bestaat uit acht bij eenkomsten van een uur en een kwartier, steeds op vrijdagmid dag na schooltijd. Belangstellende ouders kunnen voor meer informatie of aanmel ding contact opnemen met het se cretariaat van Indigo, telefoonnum mer 0113-246060 of e-mail b.p.a.vandegeer@indigozeeland.nl RENESSE. Lucas Fierens van basisschool Stapelhof in Renesse heeft de grootste en mooiste zonnebloem van Schouwen-Duiveland gekweekt. Hij won daarmee de westrijd die het NME-centrum Schouwen-Duiveland in het voorjaar had opgezet in het kader van het Jaar van de Bodem. Alle Schouwse basisschoolleerlingen van de groepen 5 en 6 kregen toen een zakje zonnebloemzaad met teeltinstructie en de opdracht om de hoog ste zonnebloem te kweken. Na de zomervakantie moesten de deelne mers een foto van zichzelf en hun zonnebloem opsturen naar het NME-centrum, met vermelding van de lengte van de zonnebloem. Scho lier Lucas bleek de beste zonnebloemteler, foto Dirk-Jan Gjeltema BROUWERSHAVEN Den Osse haven, 13.30 en 15.30 uur: Rondvaart Greve- lingen, rederij Zee land; BRUINISSE Brusea Visserijmu seum en Oudheids kamer, Expositie Schilderijen Annie Scheermeijer; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles; 19.30 uur: Zangver eniging Zilt; Mu seum de Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Scheepsmodellen en attributen van oud-Westenschou- wen; BURGHSLUIS Passagiersschip M.S. de Onrust, 16.00 uur: Natuur- vaartocht; DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 18.45 uur: Re petitie Creskidz Muziekvereniging Crescendo, 19.45 uur: Repetitie Fan fare Muziekvereni ging Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 19.30 uur: Dansclub The Four Seasons: Kom de danspasjes weer ophalen; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmiddag van d'Antilopen; 18.45 -19-30 Drum band Nieuw Le ven; 19.45 -22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis 9.00-12.00 uur: Schilderclub, 13.30 uur Biodanza voor senioren, 19.30 uur: Biljarten; SCHARENDIJKE Port Zélande, 12.00 uur: Rondvaart met Rederij De- nick; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling mi niatuur- en spiona- gecamera's; Ge meentehuis, gehe le dag: Tentoonstel ling van kunste naar Gerard Rom- mens; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt, Sint Lievensmonstert- oren: 10.00-17.00 uur: Expositie Sil houetten tegen het licht en beklim ming van de toren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67