van mezelf laten zien' Corruptie uitdaging in Iran NIEUWS 5 Opgepakt met 'geweerplu' Cassatie in zaak hondentaks Het Zuid-Hollandse Molen- waard gaat in cassatie tegen de uitspraak van het gerechtshof in de 'hondenbelastingzaak'. In zet van het bijzondere proces is hondje Fine van Dikjan Bos uit Waal. Fine is door Bos op naam van zijn zaak gezet, waardoor hij belastingvoordeel heeft. De gemeente Molenwaard wilde niet aan die constructie mee werken en stuurde de aanslag hondenbelasting (71 euro) naar Bos als privépersoon. Die reke ning werd door het gerechtshof verscheurd. Molenwaard gaat in cassatie. De politie heeft gistermiddag op station Amsterdam Centraal een verslaggeefster van het RTL-programma Editie NL aan gehouden. Ze liep door het sta tion met een paraplu met een handgreep in de vorm van een jachtgeweer. Twee gemeentelij ke handhavers zagen haar en hielden de paraplu voor een echt wapen. Ze vroegen de as sistentie van de politie, die de journaliste inrekende. Op de si te meldt Editie NL: „Aanleiding om de reacties op dit soort ac cessoires te onderzoeken, is de recente ontruiming op Schip hol vanwege een telefoonhoes je in de vorm van een pistool." Mensen Leider Burkina Faso terug op post Interim-president Michel Kafando van Burkina Faso heeft gisteren laten weten weer terug op zijn post te zijn in hoofdstad Ouagadougou. „Ik ben weer aan het werk", liet Kafando weten aan journalis ten. De interim-president werd vorige week gegijzeld bij een coup door aanhangers van oud president Blaise Compaoré. Maandag dreigde het leger van Burkina Faso de coupplegers de wapens af te nemen. De leider van de coupplegers bood toen zijn excuses aan. Sindsdien is er onderhandeld. De Republikeinse meerderheid van het Congres vindt de Paus veel te links. Maar ook de democraten kunnen een uitbrander verwachten se meerderheid van de volksvertegen woordigers vindt Franciscus veel te links. Republikein Paul Gosar, een ka tholiek congreslid uit Arizona, heeft zelfs aangekondigd de pauselijke toe spraak te boycotten: „Ik hoef geen preek van de paus over klimaatverande ring." Misschien vreest hij de impact: bijna zes op de tien Amerikanen heb ben een positief beeld van de paus, dus is hij populairder dan veel politici. Ook Obama en zijn mede-Democra ten kunnen een uitbrander krijgen, is de verwachting. De paus is tegen abor tus en het homohuwelijk. Zaken waar de Democraten zich juist altijd vóór hebben uitgesproken. Onlangs werd het homohuwelijk gelegaliseerd. In zijn toespraak verwees Franciscus giste ren subtiel naar de weerstand hierte gen onder gelovigen, met een oproep om religieuze vrijheid te beschermen; 'een van de kostbaarste bezittingen van Amerika'. Het is onbekend of de president en de paus er gisteren ook over hebben gesproken tijdens hun pri- vé-ontmoeting in het Witte Huis. Een van de onderwerpen op hun agenda was vermoedelijk Cuba, waar de paus de afgelopen dagen op bezoek was en Fidel Castro ontmoette. Bemid deling van paus Franciscus heeft de Verenigde Staten geholpen om de rela ties met de oude rivaal flink te verbete ren. De kerkvorst hoopt nu dat de Ame rikanen ook het handelsembargo tegen Cuba opheffen. In Havana riep hij de Cubaanse autoriteiten eveneens op hun gesloten land te openen voor de rest van de wereld. Morgen reist de Paus door naar New York, waar hij tienduizenden Amerika nen zal tegenkomen die hun uiterste best hebben moeten doen om de kerk leider van dichtbij te kunnen zien. Toe gangskaarten voor zijn rijtour door Central Park, die onder de bevolking zijn verloot, zijn voor honderden dol lars aangeboden aan wanhopige fans die erbij willen zijn. derland toch sport nummer één, maar soms krijgt het naar mijn idee iets te veel aandacht." „Jawel, NAC. Ik kom oorspronke lijk uit Breda en woonde op 600 meter van het oude NAC-sta- dion. Ieder doelpunt kon ik van uit de tuin volgen en ik ging dus ook regelmatig naar wedstrijden. Helaas speelt NAC nu in de Jupi- ler League en ga ik de club daar door niet tegenkomen in mijn werk." „Dat blijft toch wielrennen. Ik wielren zelf ook, maar dan wel op een niveau dat je van mij zou verwachten." „Er hangen wel grote schermen in de sportstudio, maar ik denk dat je mijn eigen inbreng meer moet zoeken in het feit dat ik nu iets meer van mezelf kan laten zien. Hoe? Nou, kijk maar ge woon." „Ik ben nooit zo van de doelen. Ik ga dit eerst maar eens doen en kijk daarna wel verder. Ik geloof erin dat je na verloop van tijd weer eens wat anders moet doen en dit was een mooie kans daar voor." De belangstelling van het bedrijfs leven is groot. De Iraanse ambassa de in Den Haag laat weten dage lijks dertig tot veertig keer gebeld te worden om informatie. Dat is 'veel meer' dan voor het nucleaire akkoord dat in juli werd gesloten. „Het is niet makkelijk zaken doen hier", waarschuwt Sander Koch van Black Bridges Associa tes. De consultant is vijfjaar actief op de Iraanse markt, momenteel vanuit Dubai. Afgezien van de cul turele verschillen zal vooral het feit dat 'beslissen hier lang duurt' wennen zijn, zegt Koch. „Ga eerst eens zelf kijken in Iran. Je zult verrast worden", zegt Reinier Schlatmann, bij Philips 'Ca zelf eens kijken in Iran. Je zult verrast worden' verantwoordelijk voor de gezond heidsproducten in Iran en het Midden-Oosten. Hij ziet de jonge en goed opgeleide bevolking als een grote pre. Iran is een rijke markt van 80 miljoen mensen. Veel is in het land verouderd. Er moet geïnvesteerd worden. Zo moet de petrochemische industrie alleen al voor 185 miljard dollar worden gemoderniseerd. Corruptie is 'een uitdaging voor het land', zegt Schlatmann. Hij heeft er zelf niet 'direct' mee te maken gehad. Koch is er nooit in meegegaan. „Ik heb daardoor ze ker contracten gemist." Het meeste last hebben ze van het feit dat er geen internationaal bankverkeer met Iran mogelijk is. Hierdoor krijg je je geld niet mak kelijk weg. Dat moet als eerste op gelost worden als de sancties wor den opgeheven. Koch: „Dat staat de vrije handel echt in de weg." DONDERDAG 24 SEPTEMBER 2015 MOLENWAARD AMSTERDAM OUAGADOUGOU 50 De geschatte schade die het VU Medisch Centrum heeft opgelopen door een gespron gen waterleiding bedraagt waarschijnlijk meer dan 50 miljoen euro. Dat zei bestuurs voorzitter Wouter Bos gisteren bij de 'heropening' van het ziekenhuis. Na een sluiting van twee weken is het hele ziekenhuis weer in gebruik genomen. Als laatste is ook de spoedeisende hulp weer open. FATTAH AL-SISI President Egypte verleent gratie De Egyptische presi dent Abdel Fattah al-Sisi heeft gratie verleend aan hon derd gevangenen, on der wie de televisie journalist voor al-Ja- zeera Mohamed Fahmy. Persbureau Reuters meldde dit gisteren op basis van bronnen binnen de Egyptische veilig heidsdiensten. De Ca nadese Fahmy was een van de drie al-Ja- zeera-journalisten die vorige maand nog tot drie jaar cel Canada Fahmy gaat helpen om Egypte te verlaten. De Neder landse journaliste Re- na Netjes, die in Egypte is veroor deeld tot tien jaar ge vangenisstraf, heeft geen gratie gekre gen. Netjes ontvlucht te Egypte voor de rechter uitspraak had gedaan. Toen Abdel Fattah al-Sisi in 2013 aan de macht kwam stelde hij een protest verbod in. Sindsdien verdwenen vele criti ci achter slot en gren del. Vorig jaar ging het om tientallen mensen. werden veroordeeld. Volgens de rechter opereerden de jour nalisten zonder de juiste papieren en zonden ze materiaal uit dat schadelijk was voor Egypte. Canada reageerde gisteren verheugd op het nieuws. Een woord voerder van de rege ring liet weten dat Je hebt ook geen favoriete club? Wat is eigenlijk je favoriete sport? Je bijnaam is Herman de Scherm- man, na je ervaringen met de digita le schermen bij de verkiezingsuitsla gen. Ga je bij Sport ook weer met schermen aan de slag? Heb je met deze stap je ultieme doel bereikt? TEHERAN. Het zijn er op dit mo ment een handvol, Nederlandse be drijven met een vestiging in Iran. Dat zal veranderen als sancties wor den afgebouwd. Wat staat het be drijfsleven dan te wachten? Reinier Schlatmann voor Philips actiefin Iran

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5