4 8? REDENEN OM UITTE GAAN 4Een bunder kunst9 nodigt uit om verhalen te bedenken Een landschappelijke tuin vol kunstvormen die afwijken van wat je normaliter in beeldentuinen ziet. &D00R NICO OUT Concert van Zeeuws duo en jeugdkoor Cappella Amsterdam in Grote Kerk De Kast geeft theaterconcert in Rilland Elke nazomer staat een bezoek aan 'Een Bunder Kunst' op mijn programma. Altijd be nieuwd wat kunstenaar Ge rard Marinus Verkerke met zijn vrouw en vrienden in de grote land schappelijke tuin van Allemekinders-Beve- land groenprojecten heeft georganiseerd. Persoonlijke ontmoeting staat centraal. In één van de permanente tenten zijn altijd wel mensen met wie je in gesprek raakt. Je kunt er wat drinken en de kans is groot dat muziek wordt gemaakt. Tijdens mijn be zoek traden 'Karei en de Boswachters' op, een semi-akoestisch spelend kwartet met dichter Karei Leeftink als zanger. Alle op tredens staan op de website, maar zonder tijd. 'Een Bunder Kunst' wil je verrassen.... U hoeft niet bezorgd te zijn dat de beel dende kunst te pas en te onpas verdwijnt of verschijnt, hoewel de grote, op Lego geïnspireerde mensfiguren afgelopen week end op bezoek waren op Funfest Outdoor. Een uniek klein festival een paar kilometer verderop, dat meer op jongeren, dertigers en kinderen is gericht. Niet toevallig is de drijvende kracht achter dit evenement zoon Barre Verkerke. 'Een Bunder Kunst' biedt ruimte aan uit eenlopende kunstvormen die met elkaar gemeen hebben dat ze afwijken van wat je meestal in beeldentuinen ziet en vaak spe cifiek inspelen op de plek. Een mooi voor beeld is de installatie van Rob Maaskant. Hij hing op een meter van de grond een rie ten mand in een boom. Hoger zie ik een kooi, resten van een rotor, touwen, lappen en wat onduidelijke houtconstructies. Het lijkt alsof een ballon ongelukkig is geland. Mand en kooi zijn verlaten. Zo zet Maas kant mijn fantasie aan het werk, waarbij hij met de titel - 'Ontsnapping' - nog een extra prikkel aanreikt. 'Verbeelding' is het thema van deze 'Bunder Kunst'. Ook met zijn 'Cocon - een poëtische benadering van de oorsprong van de fantasie' weet Maas kant me te boeien. In zijn tent met ruw ge vlochten cocons waarin schelpen, botten, lapjes en wat al niet meer gekoesterd wor den raak ik niet snel uitgekeken. De kunstenaars nodigen je hier uit om zelf verhalen te verzinnen. Waar komen de kleurig beschilderde figuren vandaan die Karin Starmans plaatste? Een vrouw en drie kinderen staren een dier - een krui sing tussen een schildpad en een eend - aan, dat hun blik verbaasd beantwoordt. De vraag is wat de vrouw gaat doen met het touw dat ze in haar handen heeft. Ook de reusachtige metalen verftubes van Wim Bakker vragen om verhalen, net zoals de kwetsbare bouwsels van takken en huishoudelijk afval die Han Koster in el kaar knutselde. Twee beelden zullen blijven staan, naast zes andere die altijd in de tuin te vinden zijn. Het beeld 'Verbinding' dat Sandra van der Meulen en Gerdi Zwaan vorig jaar maakten als bijdrage aan 'Dijken van Wij ven' in Sas van Gent en de 'Porta' van Ton Lamper. 'Verbinding' verbeeldt voor mij het menselijk zoeken naar een balans tus sen het aardse en het spirituele. 'Porta' is een aangrijpend exposé over het lijden van de mens. Graficus Lamper toont 48 etspla ten, met op krantenfoto's geïnspireerde voorstellingen. Om stil van te worden. T/m 4/10. Allemekinders-Beveland groen projecten, Oude Rijksweg 95, 's-Heer Arendskerke. Vr. t/m zo. 13.00 -17.00 uur. www.eenbunderkunst.nl CD-PRESENTATIE KAMERKOOR OPTREDEN IN LUCTOR ET EMERGO Donderdag 24 september 2015 'Geschonden Schoon heid' is de titel van een ten toonstelling met speciaal voor dit thema gemaakt werk. Het wereldwijd ver spreide geweld tegen vrou wen is de aanleiding voor treffende, intense beelden, soms symbolisch, soms rea listisch van toon. Door zich te richten op kracht, moed en schoonheid van de vrouw wordt een boodschapperige toon vermeden. T/m 1/11 Hofstede Galerie Lijn 3, Provincialeweg 1, Geersdijk. Do. t/m zo. 11.00 -17.00 uur. KUNST EN OPTREDENS ALS AAN ONTMOETING EN VERBEELDING -> Tulpen komen oorspronke lijk uit Turkije, maar zijn al eeuwen een bekend Neder lands exportproduct, Juul Kortekaas heeft er al jaren iets mee. Vorm en symboliek spreken haar aan. Vooral de witte tulp - symbool voor ver geving - zie je veel in haar werk. Kortekaas wordt 65 en maakte 65 kleine tulpenpor tretten en exposeert ze naast werk op groot formaat. Een feest dus! T/m 26/9. Galerie T, Turf- kaai 25-27, Middelburg. Do. t/m za. 11.00 -16.00 uur. De Vlaamse zeeschilders Henri en Maurice Seghers brachten in schilderijen, aquarellen en gouaches, eind 19e en begin 20e eeuw alle facetten van het leven langs de oevers van de Schel de en de Zuiderzee in beeld. Vader Henri werkte roman- tisch-realistisch met een ste vig en helder coloriet. Zoon Maurice had een meer im pressionistische inslag. T/m 27/9. Schotse Huizen, Kaai 25-27, Veere. Dagelijks 10.00 - 17.00 uur. -> Bunder kunst Ton Lamper. 6 Het Zeeuwse duo Han van de Wege en Cindy de Ronde uit Zierikzee presenteert zaterdag in de Koorkerk in Middelburg de cd 'De kracht van Uw lief de'. Het duo zingt een aantal liederen van de cd. Aan het concert wordt medewerking verleend door Peter Wildeman (orgel, piano), Jolanda van de Wege (panfluit), kinder- en jeugdkoor Jedid-jah uit 's-Gra- venpolder olv Arjan Bijdevaate en Bennie Kriekaard (orgel). Aanvang: 19.30 uur. In de serie concerten van Mu- ziekpodium Zeeland in de Gro te Kerk in Veere zingt zondag kamerkoor Cappella Amster dam. Het koor, onder leiding van chef-dirigent Daniel Reuss, zingt hedendaagse sacrale mu ziek van Arvo Part. In het con cert worden delen uit de zel den live te horen cyclus 'Ka non Pokajanen' uitgevoerd, een boetekanon uit de Rus- sisch-orthodoxe kerk. Aanvang 15.30 uur. De Friese band De Kast viert haar 25-jarig jubileum met een theatertournee en doet daartoe woensdag een try- out in Luctor et Emergo in Ril land. Zanger Syb van der Ploeg en zijn band spelen tijdens deze tournee niet alleen hun eigen top 10 hits, maar ook die van de artiesten met wie in al die jaren is samengewerkt, zo als Paul de Leeuw, Liesbeth List, Acda de Munnik, het Goede Doel en de Amerikaan se band Venice. De Kast werd populair door liedjes als 'In nije dei', 'Hart van mijn gevoel', 'Eltse grins foarby', 'Woorden zonder woorden', 'In de wolken' en 'Raak'. De Kast was in de ja ren '90 een populaire pop band in Nederland en ver kocht meer dan 1.000.000 cd's en singles. De band won meerdere keren een TMF Award, een Edison en een Gouden Harp voor het gehele oeuvre. Sinds het reüniecon- cert in november 2006 kwam de band af en toe samen om te spelen op speciale gele genheden. Nu doet De Kast een selectief aantal concer ten per jaar in theaters en op festivals en evenementen. Aanvang 20.00 uur. De Kast

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56