WORD VOOR ÉÉN DAG BAAS VAN DEZE KRANT. 'Bij sport kan ik meer 'School moet bij douchen opletten' Paus tikt onbeschaamd politici op de vingers 4 NIEUWS Meld je nu aan op projectschoolkrant.nl Agent pikte verkeersboetes Paus Franciscus toert door de VS. Miljoenen Amerikanen kijken reikhalzend naar hem uit. Om jou en jouw klas te helpen de beste schoolkrant te maken kun jij, net als een journalist, een persconferentie bijwonen, een mini-college volgen of de hulp van een échte journalist winnen. BREDA/ROOSENDAAL. Tien keer binnen acht maanden deelde een 55-jarige wijkagent uit Klein-Zundert verkeersboetes uit die hij achteroverdrukte. Dat stelt althans het Openbaar Ministerie, dat gisteren een werkstraf van 240 uur en een halfjaar voorwaardelijke gevan genisstraf eiste tegen de inmid dels ontslagen agent. Hij 'mat ste' automobilisten door snel heidsovertredingen naar bene den af te ronden, zodat ze niet naar het OM hoefden. Hij reed dan direct met ze naar een pin automaat. Volgens de verdach te is zijn gedrag te verklaren doordat hij overspannen was. De rechter doet over twee we ken uitspraak. „Ik ga bijdragen aan een vrij breed palet aan programma's, zo als Langs de Lijn, Studio Sport en het sportgedeelte van Nieuwsuur, maar ook nog steeds aan de pre sentatie van grotere evenemen ten zoals Koningsdag. Ik stop wel met de journaals." „Ik vul vooral de leegte in de be zetting en ga niet exact de taken van Jack overnemen. Ik ga dus geen zaken zoals Studio Voetbal doen." „Zeker wel, ik heb vroeger zelf ook gevoetbald. Het blijft in Ne- Doe mee met Project Schoolkrant, maak de beste schoolkrant en word één dag baas van deze krant. Zwembad 't Gastland moet verant woordelijk worden gesteld voor de dood van de 9-jarige Salam in Rhenen, zei Malika Krabben- Tmim, advocaat van de familie af gelopen dinsdag tegen deze krant. Maar, als er iets of iemand aanspra kelijk wordt gesteld, zou het ook de school kunnen zijn. Salam ver dronk afgelopen maandag tijdens haar derde zwemles. In het landelijke protocol zwemlessen, dat ook in Rhenen wordt gebruikt, staan afspraken over verantwoordelijkheid bij om kleden, de zwemles zelf en het douchen. Omkleden valt onder verantwoordelijkheid van de leer kracht. Bij het zwemmen is het zwembad aansprakelijk, hoewel ook een leerkracht van Salams school, de Ericaschool, bij de zwemles aanwezig was. Juist op het moment waar het in Rhenen mis lijkt te zijn gegaan, bij het douchen na de zwemles, zijn er gedeelde verantwoordelijk heden. Tijdens het douchen wordt de verantwoordelijkheid overgedragen van het zwembad op de school. In het protocol staat wel dat de school verantwoorde lijk is voor het ordelijk verloop bij het douchen. De grote vraag blijft op welk moment Salam in het grote bad te rechtkwam. Voor of na het douchen? Daarvóór is het name lijk aan het zwembad te controle ren dat alle leerlingen het bad heb ben verlaten. Politie, de school en het zwembad willen over dit cru ciale moment echter nog geen me dedelingen doen. Per zwembad en per school kunnen aparte afspraken worden De grote vraag blijft op welk moment Salam in het grote bad terechtkwam. Voor of na het douchen? gemaakt. „Ons protocol is vrijwel gelijk aan het landelijke concept", zegt leerkracht Ko Balk van de Eri caschool. Optisport, die 't Gast land uitbaat, bevestigt dit en zegt dat het lokale protocol is overge dragen en dat de politie het mee neemt in het onderzoek. Advocaat Krabben-Tmim was gisteren minder stellig over de schuldvraag. „Het is nog te vroeg om met de vinger te wijzen. We willen graag de feiten weten. Ie mand heeft zitten slapen. Dat kan ook iemand van de school zijn." Menig wereldleider zal jaloers zijn op het welkom dat de Paus ten deel viel in de VS. Hij was op het vliegveld al opgewacht door de hele familie Oba- ma - inclusief schoonmoeder Marian Robinson. Gisteren werd hij met trom petgeschal, het volkslied van het Vati- caan en 15.000 toeschouwers officieel ontvangen op het Witte Huis, waar lei ders van veel landen - zoals Neder land - slechts een halfuurtje mogen binnenwippen in de Oval Office. Niet alleen de 70 miljoen Amerikaanse ka tholieken zijn blij met zijn komst, ook voor de president komt de pauselijke visite goed uit. „Ik vind het bemoedigend dat u een initiatief bent gestart om luchtver vuiling te verminderen", zo kreeg Oba- ma bij de ontvangst direct een steun tje in de rug van paus Franciscus, die bij uitzondering in (moeizaam) En gels sprak. En: „Het is duidelijk dat kli maatverandering een probleem is dat we niet aan toekomstige generaties kunnen overlaten." Het klimaatplan van Obama ligt in Amerika juist gevoelig. Veel Republi keinen bestrijden dat klimaatverande ring door mensen is veroorzaakt. Ook andere onderwerpen die de paus aan het hart gaan - immigratie, de uitwassen van kapitalisme, abor tus, het homohuwelijk - worden op dit moment fel bediscussieerd in de Amerikaanse politiek. De paus mengt zich indirect in dat debat. Hij bena drukte in zijn welkomstwoord niet voor niets dat hij de zoon is van een immigrantenfamilie. Daarmee is de paus onderdeel ge worden van het politieke spel in het Congres, dat hij vandaag als eerste paus ooit toespreekt. De Republikein- door Karolien Koolhof Na negen jaar verruilt presentator Herman van der Zandt (41), alias Herman-de-schermman, het NOS Journaal voor NOS Sport. Hij wordt daar een van de gezichten van de sportuitzendingen. Gefeliciteerd met deze stap. Welke rol ga je bij NOS Sport precies ver vullen? Hoe ga je het gat dat Jack van Gel der achterliet opvullen? Houd je niet van voetbal? door Albert Heller RHENEN. Nog midden in de rouw, ze is gisteren begraven, valt in Rhe- nen de schuldvraag rond de dood van de 9-jarige Salam. Wie er voor haar verantwoordelijk was toen ze verdronk in zwembad 't Gastland, lijkt lastig vast te stellen. Franciscus Superstar door onze correspondent Karlijn van Houwelingen Paus Franciscus en president Obama begroeten andere katholieke kerkleiders. foto Chip Somodevilla/ Getty Images Herman van der Zandt foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4