bij Zeeuwse schaakteams Van Vossen, Bakx en Boere uit bekerstrijd Zilver voor Kroonen weer bezig moet zijn met 'goed korfballen' ZEELAND 15 „Nou, het ongelukkige was dat ik vrij laat in het seizoen mijn keu ze bekendmaakte. Dat was natuur lijk vervelend voor Fortis, maar het is nooit mijn bedoeling ge weest om de club met een pro- 'We moeten niet bezig zijn met randzaken en zeker niet de angst hebben om te verliezen' Demi Mondeel Korfbalster Tjoba bleem op te zadelen. Ik geloof dat veel mensen dat wel begrepen, maar er waren er natuurlijk bij die het niet leuk vonden. Kijk, in andere regio's is het heel gewoon dat spelers switchen van club. Maar dit is Zeeland. Hier ligt het gevoeliger." „Niels en Dirk-Jan waren altijd de spelers die de vakken aanstuur- den. Nu zij gestopt zijn, moeten we allemaal het gat opvullen. We kunnen ons nu niet meer ver schuilen achter hen, we moeten het zelf doen. En dat kunnen we ook, maar het is wel lastig." „Die is nog altijd goed. Ik voel om me heen dat iedereen er vol voor gaat om in de overgangsklas se te blijven. We moeten alleen zorgen dat we een hele wedstrijd heel erg gefocust zijn om wat me moeten doen: goed korfballen. We moeten niet bezig zijn met randzaken en zeker niet de angst hebben om te verliezen - want dan gebeurt het juist." „Voor ons is op dit moment el ke wedstrijd lastig. In de eerste vier duels hebben we verloren van ploegen waar we normaal van wonnen. Tegen Swift wordt het ook weer een moeilijke opgave." promoveerd uit de derde klasse en komen Landau dus vergezel len als Zeeuws team in de twee de klasse. Ook voor HWP 2 is handhaving het eerste doel. Met de aanwinsten Simon Provoost en Ashote Draftian moet dit kun nen lukken. HWP Sas van Gent 3 Opvallend is dat alle spelers van het derde team van HWP de Belgische nationaliteit hebben. Overigens speelt het merendeel Bij het eerste (tweede klasse) en tweede team van Landau Axel (derde klasse) krijgt de jeugd de kans. al jaren voor de Zeeuws-Vlaamse derdeklasser. Binnen het team is weinig veranderd. Met Pascal Ke gels is een versterking binnenge haald en zou het team best eens bovenin mee kunnen draaien. Souburg De Souburgers proberen zoals elk jaar mee te doen om het kam pioenschap in de derde klasse. Dit jaar zal het toch wat lastiger worden aangezien Collin Boel houwer het team verlaten heeft om in de eerste klasse te spelen bij HWP Haarlem. Corné Boog aard is zijn vervanger. Kampioen worden lijkt geen reële doelstel ling. Goes De Goesenaren spelen volgens teamleider Hans Weiten in eer ste instantie voor handhaving. Het team is hetzelfde gebleven als vorig seizoen. Zaterdag is CSV de opponent en dat is op papier meteen de sterkste tegenstander. Landau Axel 2 Landau Axel verbaasde vorig jaar vriend en vijand door te pro moveren naar de landelijke com petitie. Daarin komt het Goes, HWP 3 en Souburg tegen. Lan dau 2 lijkt een zwaar seizoen tege moet te gaan, maar het team her bergt wel veel talenten. De jeugdspelers Tamer Ismail, Lydia Dubbeldam, Iris Schelleman en Tibo Maes worden voor de leeu wen geworpen. Nick Dubbeldam en Janco Dees zijn ervaren krach ten. De uit Vlissingen afkomstige Bakx leed met FC Oss een smade lijke nederlaag tegen HBS: 4-1. In Den Haag zette Mike de Geer de nummer voorlaatst van de topklas se op voorsprong, waarna Bakx halverwege de eerste helft gelijk maakte (1-1). Tjeerd Westdijk zorg de ervoor dat de thuisploeg toch met een voorsprong ging rusten (2-1). De Geer gleed na rust de 3-1 binnen, waarna invaller Willem Six de eindstand op 4-1 bepaalde. Tom Boere stond de afgelopen weken door een spierblessure aan de kant bij FC Eindhoven en kreeg dinsdag tegen Koninklijke HFC weer eens een basisplaats van trainer Mitchell van der Gaag. De Brabantse eerstedivisionist leidde halverwege met 0-1 door een treffer van Milan Massop, maar de Haarlemse topklasser maakte in de tweede helft het ver schil. Binnen een tijdsbestek van negen minuten scoorde HFC drie keer via oud-prof Michiel Tame- rus, Rachid El Yaakoubi en Mike van den Ban (3-1). Wimilio Vink deed met een prachtige goal nog iets terug namens FC Eindhoven, maar de nummer drie van de Jupi- ler League kon uitschakeling niet meer voorkomen. De uit Terneu- zense afkomstige Boere werd na een uur gewisseld. Het Fortuna Sittard van trainer Peter van Vossen verloor na ver lenging van Achilles'29. Na negen tig minuten was het 1-1. Hielke Penterman, vorig seizoen in het shirt van HHC Hardenberg trefze ker tegen Hoek, zette Achilles'29 na tien minuten op voorsprong. Lars Hutten maakte vlak voor rust met een verfijnde hakbal gelijk (1-1). In de verlenging sloeg Achil les'29 nog twee keer toe: 1-3. De 47-jarige Zeeuws-Vlaming bereikte de finale door in zijn eer ste drie partijen op ippon te win nen. In de eindstrijd verloor de Hulstenaar zelf met een vol punt; de Braziliaan Marcus Alexandre Daud gooide hem vol op z'n rug. In deze klasse deden 22 judoka's mee. Rob Kroonen won in het verle den al eens brons op het WK voor politie. Vorig jaar won hij tijdens het Dutch Open voor masters de titel in de klasse +100 kilo. DONDERDAG 24 SEPTEMBER 2015 zich verschuilen' Korfbalster Demi Mondeel werkt a Snapte iedereen bij Fortis dat? serveerster bij café De Vriendschap in Je bent nu begonnen aan je vierde seizoen in 's-Heer Hendrikskinden. Het is allemaal anders dan in de voorgaande jaren. Middelburg. foto Lex de Meester Tjoba was gewend bovenin mee te draaien. Nu staan jullie laatste. Hoe is de sfeer? Zaterdag komt Swift op bezoek. Dat maakt het zeker niet makkelijker? Beeld uit een thuisduel van Het Witte Paard, archieffoto Peter Nicolai VLISSINGEN. Voor de Zeeuwse prof voetballers Istvan Bakx en Tom Boere was de tweede ronde van de KNVB beker ook meteen het eind station. Bakx ging met FC Oss met liefst 4-1 onderuit bij topklasser HBS, Boere verloor met FC Eindho ven met 3-2 van Koninklijke HFC, ook een zondag-topklasser. Trainer Peter van Vossen verloor met For- tuna Sittard van Achilles'29 (1-3). AMSTERDAM. Rob Kroonen uit Hulst heeft dinsdag op het WK ju do voor veteranen zilver gepakt. Hij kwam in Amsterdam uit in de klasse tot 100 kilo voor 45- tot 49-jarigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47