Handhaving is toverwoord Demi Mondeel (21) weet dat iedereen bij Tjoba 14 ZRTC Theo Middelkamp kan plek in Topcompetitie krijgen Taart van de burgemeester Club uit 's-Heer Hendrikskinderen is hekkensluiter na nederlagen in eerste vier wedstrijden van veldcompetitie. De KNWU Topcompetitie gaat na één jaar alweer stevig op de schop. Zo telt de reeks maar acht wedstrijden en wordt gestreefd naar een bezetting met alleen maar nationale wedstrijden. Met uitzondering van de openings wedstrijd, want de Ster van Zwolle is een UCI-koers. De Omloop van de Braakman is volgend jaar de enige Zeeuwse wedstrijd in de Topcompetitie. Verder maken ook de Drielan- den Omloop, de Ronde van Lim burg, de klimtijdrit in Vaals, de Eurode Omloop en de Hel van Voerendaal deel uit van de reeks. Er wordt nog gezocht naar een achtste wedstrijd. Naast het inkrimpen van de Top competitie wordt de Clubcompe titie belangrijker gemaakt. De or ganisatie van de Topcompetitie wil de Clubcompetitie meer in de belangstelling brengen en no digt daarom de beste tien clubs van 2015 uit om deel te nemen aan de Topcompetitie. Dat betekent dat ook de Zeeuw se wielervereniging ZRTC Theo Middelkamp, dat dit jaar in de Clubcompetitie als tiende eindig de, een uitnodiging voor de Top competitie tegemoet kan zien. sport kort Duinkerke achtste Wielrenner Joanna- than Duinkerke is tij dens de Global Ga mes achtste gewor den op de individuele tijdrit. In Quito moest hij op het wereldkam pioenschap voor ver standelijk gehandicap te sporters twee minu ten toegeven op de winnaar uit Ecuador, zo liet Duinkerke via Twitter weten. „Het ni veau is gewoon vrese lijk hoog op dit WK", aldus Duinkerke. De ID-renner uit Goes zou eerst niet van start gaan op de indivi duele tijdrit maar be sloot na overleg toch Om d'n Oek Voor het eerst sinds ja ren wordt weer een trimloop in Hoek ge houden. Frank Boere- Tjoba is net klaar met de dinsdagtraining. Het is even droog, maar eerder op de avond zijn de korfbal lers uit 's-Heer Hen drikskinderen volledig nat gere gend. „Dit is niet alleen maar van het zweet", zegt Demi Mondeel adrem, wijzend op haar door weekte trainingsoutfit. „Ach, dat hoort erbij op het veld." En dan zit Tjoba ook nog eens figuurlijk in zwaar weer. Het team van trainer Dirk Sercu ver loor de eerste vier wedstrijden van de veldcompetitie. „Geen van de duels was echt slecht, maar be paalde fases erin wel", weet de Middelburgse. Zij is één van de spelers die de kar moeten trekken nu Niels en Dirk-Jan Westmaas gestopt zijn. „En dat is best wen nen." „Dat klopt. Maar ik ga al lang mee, hè? Op mijn vijftiende speel de ik al in het eerste team van For- tis. Ik werd in die tijd heel snel doorgeschoven. Ik heb één sei zoen in de B's gespeeld, één sei- TJOBA-SWIFT zoen in de A's en toen ging ik al naar de senioren, waarbij het er al lemaal veel fysieker aan toe gaat. Die overstap was lastig." „Omdat ik toen bij Oranje on der zestien zat. In Zeist werd me meegegeven dat ik me bij m'n ei gen club ook moest ontwikke len." Mondeel zat vanaf haar twaalf de al in de diverse selecties van het district Zuidwest. Jarenlang trainde ze zowel bij Fortis als bij het district. En in het seizoen 2009-2010 kwam daar het Neder lands team bij. Samen met onder andere Anita de Ridder van TOP Arnemuiden deed ze mee aan het WK in Schijndel, waarbij Oranje vanzelfsprekend goud won. „Ja, dat was hartstikke leuk na tuurlijk. Die weekenden met het Nederlands team - trainingssta ges dus - waren mooi om mee te maken. En zo'n WK is helemaal apart, zoiets maak ik nooit meer mee. Alleen jammer dat ik niet tot de beste acht behoorde. Ik kreeg wel speeltijd, net als ieder een, maar niet in de belangrijkste wedstrijden. Toen baalde ik daar enorm van. Ik zat op de bank, ter wijl ik wilde spelen. Achterafhad ik meer moeten genieten van dat toernooi." „Precies. Ik zat toen wel in de voorselectie, maar kwam niet meer in het team. Heel jammer, maar wel goed voor school. Ik heb door het vele korfballen - ik had maar twee dagen in de week zon der training of wedstrijd - wat langer over de havo gedaan. Als we naar Zeist reden, had ik wel boeken mee, maar van leren kwam het dan lang niet altijd." „Ja. Fortis speelde in de eerste klasse, Tjoba in de overgangsklas se. Ik kon dus een stap vooruit maken. Daarnaast kon ik het al goed vinden met de mensen bij Tjoba en vond ik dat ik nog veel kon leren van bijvoorbeeld Niels en Dirk-Jan Westmaas en Esmee Walraven." De landelijke schaak competitie gaat zater dag van start. Ook dit jaar zijn er weer flink wat schakers die de Zeeuwse eer hoog moeten houden. Een over zicht van de teams. HWP Sas van Gent 1 Na het kampioenschap in de eerste klasse wacht dit jaar in de Meesterklasse een zwaar seizoen. De Sassenaren treden met het kampioensteam van vorig jaar aan. Teamleider Hans Groffen is positief gestemd en hoopt op handhaving. Dat is dan ook de eerste doelstelling. Aangezien het team als negende staat genoteerd wordt het een pittige klus om aan die doelstelling te voldoen. Maar, zegt Groffen, er liggen wel degelijk kansen voor Het Witte Paard. BSG, de nummer twee van vorig jaar, is zaterdag in Bus- sum de eerste tegenstander. BSG staat door een vooruitgespeelde partij met 1-0 voor, omdat Tieme Verlinde het niet kon bolwerken tegen Frank Erwich. Landau Axel 1 Landau kwam vorig seizoen met de schrik vrij en handhaafde "4a de promotie uit de eerste dasse spelen de schakers van HWP zaterdag hun eerste duel n de Meesterklasse. zich ternauwernood in de twee de klasse. Het team moet het dit seizoen stellen zonder de sterke Ulvi Sadikhov. Zijn plaats is inge nomen door Dirk van Dooren. Verder krijgt de jeugd de kans. Kedem Gutkind zit dit jaar vast in het team. Ian Vandelacluze en Bas de Feijter zijn de andere ta lenten in het team. Vooral De Fe ijter heeft vorig seizoen al bewe zen dat hij met de sterkere spe lers mee kan. Teamcaptain Wim Sinke denkt dat het een pittig jaar wordt en mikt op handha ving. Met De Pion uit Roosen daal als eerste tegenstander staat meteen een spannend duel op het programma. HWP Sas van Gent 2 De reserves van HWP zijn ge- Sport sport@pzc.nl VLISSiNGEN WiSSENKERKE. Marcel Delhez (midden) is overduidelijk in zijn nopjes met de prestaties van Mick (links) en Tim van Dijke. De burgemeester van Noord-Beveland kwam in Wissenkerke een taart bezorgen bij de broers die in juli sterk presteerden op het NK mountainbike. Tim pak te toen goud, Mick legde beslag op zilver. Afgelopen zaterdag kwamen ze tijdens de laatste wedstrijd om de Benelux Cup in het Luxemburgse Esch-sur-Alzette ook op het podium. Tim, eerstejaars nieuweling, werd tweede en won het eindklassement. Mick werd derde en in het eind klassement vijfde. De broers rijden voor Merida-Bassa Biking Team. QUITO mee te doen. Duinker ke mikte op een plek in de top tien en vol deed dus aan zijn doel stelling. Vrijdag rijdt Duinkerke ook nog de wegwedstrijd. HOEK bach (foto) organi seert zaterdag Om d'n Oek, die om 15.00 uur bij het dorpshuis van start gaat. Aan deze loop is een goed doel gekop peld. Voor de eerste editie is gekozen voor de heropbouw van de protestantse kerk, die op nieuwjaarsdag af brandde. „Zo zullen we ieder jaar een goed doel aanwijzen", aldus Frank Boere- bach. Er kan uit drie af standen worden geko zen: 17100 meter door Braakman- Noord, 10500 meter door de Lovenpolder en 5500 meter, het Rondje Altena. 'Niemand kan door Roeland van Vliet Dat is ook begrijpelijk. Mensen ver geten het misschien, maar je bent pas 21. In de afgelopen tien jaar werd de derby tussen Tjoba en Swift zestien keer gespeeld. Tjoba won tien keer, het Middelburg se Swift zes keer. Op het veld is de balans in evenwicht: vijf zeges voor beide clubs. De laatste ontmoeting was op 28 maart van dit jaar in Middel burg. Het werd toen 14-13 voor Swift. De wedstrijd van za terdag is in 's-Heer Hendrikskin deren en begint om 15.30 uur. Maar waarom moest het dan zo snel? Je hebt dus een wereldtitel op je cv staan. Want bij Oranje onder negentien zat je er niet meer bij. In 2012 koos je er opeens voor om de overstap te maken naar Tjoba. Was dat om je toch nog verder te kunnen ontwikkelen? door Roeland Alders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46