Hotel The Roosevelt trots op nominatie Brug dicht voor vrachtwagens Speelgoedbank Zeeland laat kinderen van ouders met kleinste inkomens spelen WALCHEREN 7 Een feestje voor tachtig kinderen met voor elk een cadeau: de Speelgoedbank trakteerde. kinderen gaan kiezen bij de ca deautafels. „We hebben de men sen benaderd via de inschrijflijs ten van de Voedselbank Walche ren en de voedselhulp van de Beréakerk in Vlissingen. We wer ken ook veel samen met de Kle- dingbank Zeeland. We hebben al gezamenlijke uitdeelacties gehad in Zeeuws-Vlaanderen, Goes en binnenkort in Reimerswaal. Elk gezin dat bij de Kledingsbank in geschreven staat, wordt naar ons doorverwezen voor een speelgoed pakket." De zeven vrijwilligers van de Speelgoedbank sorteren en reini gen gekregen speelgoed met hulp van Weerwerk Zeeland en Ar duin. Van wat mooi is, gaan vier tot zes stuks in een speelgoedpak ket. „We hebben in drie jaar tijd tweeduizend pakketten weggege ven. Maar als je nagaat dat er 8.400 kinderen in Zeeland in ar moede leven, is er nog zo veel te doen." Deze keer is alles op de cadeau tafels nieuw. Giovanni Koeks (9) en Lorenzo Weijers (5) stevenen eensgezind af op een kleurige doos - gelukkig zijn er twee van. Emmanuel Duru (9) is blij met zijn Minion-nachtlamp. Buurjon gens Jelle Pasveer en Storm de Ruyter (allebei 3) uit Middelburg tatuu-en vol overgave over de vloer met hun brandweerauto's, tot de klimklauterverlokkingen het weer winnen. Karen, moeder van Jelle, ziet het stel lachend gaan. „Leuke ac tie, heel fijn dat je gratis binnen mag. Probleem is wel dat een hele middag op één consumptie wat weinig is, dus je moet toch weer geld uitgeven. Vooral als je ook een kind hebt dat net even te oud is. Die laat je niet zomaar thuis." Ze heeft een tip voor de organisa- 'Als je nagaat dat er 8400 kinderen in Zeeland in armoede leven, is er nog zo veel te doen' tie: zet bij een volgende gelegen heid kannen ranja neer. „Goed idee", reageert Van der Meer. Het team van de Speelgoed bank lijkt goed gekozen te hebben bij de inkoop. „Je leert mettertijd wel wat kinderen leuk vinden: playmobile, lego, barbie, Dora, knutselspelen en hotwheels." De speelgoedbank kan speel goed en meer vrijwilligers nog al tijd goed gebruiken. „We hebben goede instroom van speelgoed. Met wat we niet mooi genoeg vin den voor de pakketten, willen we beurzen houden, ook om weer budget te hebben. Voor de feestda gen in december willen we graag iets speciaals doen en nieuw speel goed weggeven. We vinden dat tweedehands speelgoed met Sin terklaas eigenlijk niet kan. Wel licht dat bedrijven willen overwe gen om in plaats van kerstpakket ten speelgoed te doneren?" Opgetogen rondstuite- rende kinderen in het septemberzonne- tje zien ze bij Mini Mundi in Middel burg wel vaker. Maar de tachtig jonge bezoekers van woensdag middag zijn bijzonder: zij waren de gasten op het kinderfeestje van Speelgoedbank Zeeland. Door een aanmelding van een Middelburgse basisschool kreeg de Speelgoedbank van attractie park Madurodam een gift van 2.500 euro om te besteden aan een actie voor kinderen uit gezinnen met de kleinste inkomens. Voor de helft van dat bedrag regelde de Speelgoedbank een middag gratis entree voor honderd kinderen van drie tot negen jaar en evenveel ouders met voor ieder een gratis consumptie. Met de andere helft van het bedrag zijn vrijwilligers van de Speelgoedbank winkelwa gens gaan volladen met nieuw speelgoed bij de overbuurman van Mini Mundi: Toys XL. Voorzitter Daniël van der Meer van de Speelgoedbank geniet zichtbaar als hij bij binnenkomst de kinderen elk een bon geeft waarmee ze een cadeau mogen uit zoeken. Per half uur mogen tien MIDDELBURG. Hotel The Roose velt in Middelburg is door Entree Magazine genomineerd voor de Hospitality Style Awards 2015 in de categorie Best Hotel Design. Eigenaar Martin van der Louw is daar erg trots op. „Tien jaar lang wist niemand wat ze met dit pand aan moesten en nu zijn we als hotel genomineerd tot een van de vijf hotels met het mooi ste design!" De nominatie alleen al vindt Van der Louw een hele eer. „De ze awards zijn de meest presti gieuze prijzen op hospitalityge- bied." Hotel The Roosevelt is geves tigd in het Polderhuis, het voor malige kantoor van het water schap, en is geopend sinds maart. De uitreiking van de Hospitali ty Style Awards is 30 novem ber. De Noordpoortbrug vormt de ver binding tussen het centrum en de Middelburgse wijken Klarenbeek en Griffioen. Zelfs de brandweer mag er niet over, aldus wethouder Chris Simons. In juni maakte de gemeente al bekend dat zwaar vrachtverkeer niet meer over de brug mocht rij den, omdat uit onderzoek bleek dat de brug in een slechte staat verkeert. Maar nader onderzoek leert dat de toestand nog slechter is dan gedacht. Het beton is zo Het is nog wel veilig voor andere voertuigen om over de Noordpoortbrug te rijden. slecht dat er geen enkele bereke ning is te maken wat de draag kracht is. Daarom is besloten dat geen enkele vrachtwagen over de brug mag. Volgens de wethouder is het nog wel veilig voor andere voertuigen om over de brug te rij den. Wanneer de brug wordt ver vangen en hoe, is aan de gemeen teraad. Er moet nog onderzocht worden of de beide landhoofden nog bruikbaar zijn. Is dat zo, dan wordt uitgegaan van een bedrag van ruim 2,5 ton voor vervanging. DONDERDAG 24 SEPTEMBER 2015 Kinderfeestje met cadeau toe Buurjongetjes Storm de Ruyter (links) en Jelle Pasveer gaan op in de droom van elke jongen: een rode brandweerauto, foto's Ruben Oreel Daniel van der Meer voorzitter Speelgoedbank door Claudia Sondervan Lorenzo Weijers (5) met zijn prijs. MIDDELBURG. De Noordpoortbrug is nog slechter dan gedacht. Zo slecht dat deze week per direct be sloten is dat er geen enkele vracht wagen meer overheen mag rijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39