Japan en Nederland samen in één tuin Een Zeeuws dorp in hartje Antwerpen 4 ZEELAND #Twitter Online Top-5 ANTWERPEN. Meer dan tachtig schepen: van groot tot klein, zei lend en stomend. Tijdens het nautische evenement Wa- ter-rAnt in Antwerpen op 25, 26 en 27 september kunnen liefheb bers zich vergapen aan varend erfgoed. Het Antwerpse evene ment krijgt dit jaar een Zeeuws sausje met een Zeelandparade. Om de zuiderburen te wijzen op de Zeeuwse watersport, de culturele en culinaire rijkdom men is er een Zeelanddorp ge bouwd aan de Sint Laureiskaai. In het Zeelanddorp kunnen de bezoekers Zeeland beleven, en proeven van culinaire specialitei ten als mosselen, Oosterschelde- kreeft, kokkels en mesheften. Bel gië maakt kennis met streekpro ducten en wordt verleid om een bezoek te brengen aan toeris tische trekpleisters. De Nederlandse consul-gene raal in België, Frans Bijvoet, ont vangt de 25ste gasten op een Zeeuws seminar met de titel Over de Schelde. De sprekers staan stil bij Zeeland als fietspro- vincie en als watersportgebied. Syrco Bakker, chef van Pure C in Cadzand, vertelt over de Zeeuw se gastronomie. Jan de Hoop @JandeHoop Het is nog niet be kend of Douwe Bob de jumpsuit van Trijntje over neemt. #kringloopwinkel Uw reactie DE JAPAN GARDEN FLOWER SHOW IN NAGASAKI De tuinarchitecten van bedrijf 'Tom de Witte - Ontwerpers van de Buitenruimte' uit Eede zijn als enige Nederlandse ontwerpbu reau geselecteerd om mee te doen aan de Japan Garden Flower Show in Nagasaki. De show wordt jaarlijks gehouden in themapark Huis ten Bosch, waar replica's van Nederlandse gebouwen staan op ware grootte. En hoe ze geselec teerd werden voor zo'n groot eve nement? Tom: „Ze vroegen of we zin hadden om mee te doen." Via via leerden ze de Britse journalist Noel Kingsbury kennen, die hen in contact bracht met de organisa tie van de show. „De tuinarchitec tenwereld is vrij klein", lacht Tom. De organisatie was enthou siast over hun werk en Tom en Co rinne zijn dan ook breed georiën teerd. Ze ontwerpen met liefde kleine tuinen in de regio maar ook grote tuinen in bijvoorbeeld Frankrijk of Amsterdam. Naar Japan gaan is een eer, maar Tom en Corinne zijn er nuchter onder. „We hebben er na tuurlijk zin in. Het is een avon tuur", zegt Tom. De ontwerpen liggen al klaar en vrijdag vertrek ken ze om de tuinen op te bou wen in vier dagen. Het duo heeft een privétuin en een balkontuin ontworpen waarin de band naar voren komt die Nederland met Ja pan heeft. De compositie en de tails die kenmerkend zijn voor Ja panse tuinen, worden gecombi neerd met de eigen stijl van Tom en Corinne. In de privétuin loopt de bezoeker over Nederlandse be- tontegels. „Elke bocht is een ver rassing", legt Corinne uit. In de tuin staan vijf schalen met water, die in het verlengde staan van beeltenissen op de houten omhei ning. De gedeeltelijke omheining is in Japanse stijl en de afbeeldin gen erop verwijzingen naar het Delfts Blauw keramiek. „We wil den geen klompen of tulpen, maar iets subtiels", legt Tom uit. Het keramiek komt ook terug in de balkontuin. Ze maken gebruik van de 'Dut ch Wave Style', beplanting die ge baseerd is op wat je ook 'in het wild' aantreft. Tom: „Zo laat ik me ook inspireren door planten in de berm als ik in de file sta. Planten zijn de rode, of eigenlijk groene, draad in ons werk én ons parade paardje. zegt Tom. huishoudelijke hulpen! «Zeeuws Een nieuw plafond in 1 dag Bezoek onze showroom: Wo - Vrij9.00 -17.00 uur Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl Een nieuw hoofdstuk in de vluchtelingenproblematiek: de Kruitmolen in Middel burg is nu in beeld als op- vanglocatie. De reacties op pzc.ni zijn niet juichend. Wesley: „Weeral in Middel burg? Schoon genoeg van! Waar kan je bezwaar indie nen?" Het cynische ant woord komt van 3 monkeys: Je kunt nergens bezwaar in dienen, daarvoor moet je in een democratie wonen. Hier moet je gewoon doen wat ze zeggen." En P schrijft: „En de ouders die contributie be talen voor kinderen die spor ten daar? Weer een reden dat eigen volk op de tweede plaats komt!!" 1. Twee explosies biomassa centrale EPZ Borssele 2. Triest om te zien, de vis kan nergens meer heen' 3. Oproep vrijdaggebed mos kee Middelburg 'doet pijn en verdriet' 4. Hinder A58 tijdens Kust- marathonweekend 5. Commissaris wees gedepu teerden op informatieplicht naar Staten Kijk op www.pzc.nl of 0 @pzcredactie O facebook.com/depzc GPpzcredactie door Sophie Stockman www.water-rant.be Gisteren werd officieel be vestigd dat zanger Douwe Bob ons land zal vertegen woordigen op het komende Eurovisie Songfestival. Van nu af aan zal er dus weer druk gespeculeerd worden over de eindklassering, de podiumpresentatie en de outfit van de Nederlandse in zending. EEDE. Tuinarchitecten Tom de Wit te en Corinne Leduyse uit Eede hebben op verzoek twee tuinen ontworpen voor de tuin van Huis ten Bosch. In Japan welteverstaan. Ook voor tijdelijk werk in vakantieperioden! Uurloon: 12,20 Onderdeel van Zorgstroom Artist's impression van de privétuin. Nederland en Japan smelten samen. De Japan Garden Flower Show in Naga saki wordt voor het zesde jaar gehouden. Er zijn tijdens de show veertig tuinen te zien van ontwer pers uit meer dan dertig verschillende landen. Er worden tachtigdui zend bezoekers ver wacht. De tuinen zijn van 3 tot en met 18 okto ber te bezichtigen. Bezoekers kunnen het tuinontwerp ko pen. Er is een pu blieksprijs en een ju ryprijs. De locatie is thema park Huis ten Bosch waar Nederlandse ge bouwen op ware schaal zijn nage bouwd, zoals het cen traal station van Am sterdam, de Utrecht se Domtoren en pa leis Huis ten Bosch. De tuinen worden al lemaal gerealiseerd in de voortuin van de replica van Huis ten Bosch. Het themapark is een idee van Yoshi- kuni Kamichika, die onder de indruk was van Nederland. De Japanse versie van Huis ten Bosch is open sinds 1992. Beplanting is het paradepaardje van tuinontwerpers Tom de Witte en Corinne Lecluyse. foto Ronald den Dekker Artist's impression van de balkontuin, met Delfts Blauw aan de linkerkant. Gezocht: Zeeuws Schoon zoekt Schrijf je in via www.zeeuwsschoon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36